Fryzury do okularów mogą pięknie wymodelować naszą twarz tak, by wyglądała modnie i elegancko. Okulary wcale nie muszą przeszkadzać w wyglądaniu obłędnie – dzięki naszym wskazówkom poznasz modne uczesania, które sprawią, że będziesz wyglądać spektakularnie w okularach.

Fryzury do okularów, które prezentujemy w niniejszym artykule zostały dobrane tak, by nosząc je wyglądać stylowo i modnie, a przy tym bardzo kobieco. Zastanawia cię jakie fryzury do okularów będą pasować do ciebie najlepiej?

Jakie fryzury do okularów? 

Niektórzy dobierają kolor oprawek do koloru włosów. Oczywiście jest to ważne, jednak musimy pamiętać, że dobrze dobrane oprawki powinny pasować przede wszystkim do naszego kształtu twarzy. Jakie fryzury do okularów będą pasować najbardziej biorąc pod uwagę kształt naszej twarzy i oprawki, jakie nosimy?

  1. OPRAWKI KOCIE OCZY. Kobiety o kwadratowej twarzy najlepiej wyglądają w oprawkach typu kocie oko (wydłużonych w górnej części, zaokrąglonych na dole) oraz we fryzurach retro – lokach, bananowych kokach oraz wysokich upięć. 
  2. GRUBE OPRAWKI (typ wayfarer). Osoby noszące grube oprawki z dużymi zausznikami bardzo korzystnie wyglądają w luźnych fryzurach – luźnym wysokim kucyku lub warkoczu zaplecionym z boku twarzy. Koński ogon również będzie wyglądał bezbłędnie.
  3. OKULARY LENONKI. Charakterystyczne okulary o okrągłych oprawkach wyglądają perfekcyjnie z pofalowanymi, długimi lub krótkimi włosami. Zmierzwione włosy również dobrze komponują się z tego typu okularami, dobrze oddając ich charakter.
  4. PROSTOKĄTNE OPRAWKI. Do tego specyficznego kształtu oprawek idealnie pasuje gładki, klasyczny bob. Jakie fryzury do okularów z prostokątnymi oprawkami nie będą pasować w ogóle? Jeśli możecie, unikajcie…grzywek. Wszystkie fryzury z grzywkami będą zbyt ciężkie i masywne do tego typu oprawek.
  5. OKULARY KUJONKI. Do jakiej fryzury nosić tego typu okulary? Stylowo i frywolnie będą wyglądać końskie ogony z opadającymi na policzki luźnymi kosmykami włosów.

Jakie fryzury dla osób noszących okulary?

Okularnice mogą wybierać spośród wielu modnych i ciekawych fryzur. Jakie fryzury do okularów są modne i eleganckie? Wspomniany już bob – niekoniecznie klasyczny. To modne cięcie w różnych odsłonach bardzo dobrze pasuje dla osób noszących okulary. Żeby odsłonić twarz i oczy (a więc okulary), okularnice mogą upinać włosy w wysoki i modny kok. Krótkie i zmierzwione włosy do okularów wyglądają odważnie i stylowo, zwłaszcza w towarzystwie grubych oprawek. Długie i pofalowane włosy i okulary to idealne połączenie. Pamiętaj tylko o tym, żeby unikać gładkich i idealnie ułożonych loków – do okularów bardziej pasują zmierzwione, tzw. plażowe fale. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Fryzury do okularów
Fot.unsplash.com @a2eorigins

Krótkie, stylowo zmierzwione włosy doskonale pasują do dużych okularów. Dodadzą twojej aparycji charakteru i pazura.

 

Fryzury do okularów
Fot.instagram.com @petebellis

Jeśli decydujesz się na rozpuszczone włosy do okularów, postaw na kręcone i falowane włosy – najlepiej wyglądają zmierzwione loki w tzw. artystycznym nieładzie. 

 

Fryzury do okularów
Fot.unsplash.com @jamakassi

By odsłonić twarz i okulary, warto upinać włosy w wysoki kok.

 

Fryzury do okularów
Fot.unsplash.com @joshrh19

Lekko upięte włosy opadające falami na ramiona idealnie pasują do okularów lenonek.

 

Fryzury do okularów
Fot.unsplash.com @caiqueportraits

Jeśli decydujemy się na grzywkę do okularów, najlepiej, by rozchodziła się na boki, ponieważ nie stworzy wrażenia ciężkości.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Fryzury do krótkiej szyi? Poznaj sprawdzone tricki
  2. Fryzury do kapelusza. Na jakie okazje odpowiedni jest kapelusz?
  3. Fryzury do kręconych włosów. Masz mnóstwo możliwości!

 

Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.