Fryzury do pociągłej twarzy i wysokiego czoła wcale nie muszą być nudne i przewidywalne — nie musisz nosić wyłącznie grzywki, by ukryć wysokie czoło i optycznie skrócić pociągłą twarz. Chcesz poznać tajniki fryzjerstwa i wyglądać zjawiskowo? 

Fryzury do pociągłej twarzy i wysokiego czoła, które dla ciebie przygotowałyśmy pomogą ci optycznie skrócić twarz i zmniejszyć wysokie czoło. Jak upinać włosy i jak je ciąć, by wyeksponować swoje atuty i ukryć mankamenty urody?

Jakie fryzury do pociągłej twarzy i wysokiego czoła? 

Mając wysokie czoło i pociągłą twarz wcale nie musisz panikować i błagać fryzjera o długą grzywkę. Chyba, że chcesz (grzywki są modne i stylowe, dlatego nie warto z niej rezygnować). Jeśli jednak chciałabyś spróbować fryzury, która niekoniecznie ma związek z zasłoną włosów opadających na oczy (czyt. grzywka), mamy dla ciebie kilka stylowych fryzur, które sprawią, że twoje wysokie czoło i pociągła twarz będą wyglądać bezbłędnie. Jakie fryzury do pociągłej twarzy i wysokiego czoła wyglądają najkorzystniej?

Po pierwsze — objętość. Możesz mieć włosy krótkie, długie lub średniej długości, ale jeśli będą gładkie i oklapnięte — twoje wysokie czoło i pociągła twarz nie ukryje się przed światem. Osobom, które chciałyby zamaskować czoło i długą twarz zdecydowanie polecamy fryzury, które nadają objętości — luźno opadające kosmyki, skutecznie zakryją wysokie czoło i pociągłą twarz. 

Po drugie — grzywka. Nie chcemy pomijać tego ważnego elementu, ponieważ jest szaleńczo skuteczny. Grzywka, zwłaszcza ta ścięta na bok i układającą się asymetrycznie zakryje wysokie czoło jak nic innego, a przy tym będzie wyglądać stylowo i elegancko. Są różne rodzaje grzywek, jednak diagonalna (idąca po skosie) u osób z wysokim czołem sprawdza się najlepiej.

Jak zakryć wysokie czoło fryzurą?

Jakie są inne fryzury do pociągłej twarzy i wysokiego czoła? Sposób uczesania potrafi zdziałać cuda, dlatego kiedy kobieta chce zamaskować mankamenty swojej urody, polecamy bardzo prosty trick,19 jakim jest…zaczesywanie włosów na bok. Zaczesywanie włosów na jeden bok skutecznie poprawia proporcje twarzy i nadaje objętości włosom, dzięki czemu wysokie czoło jest niwelowane, a pociągła twarz skrócona. Ponadto, kiedy ułożymy dużą ilość włosów po jednej stronie, takie zabieg odwróci uwagę od wysokiego czoła — jeśli mamy krótkie lub średniej długości włosy będzie zdecydowanie łatwiej opanować zaczesywanie włosów na bok, ale nawet przy dłuższych włosach taka fryzura wygląda obłędnie i przy okazji bardzo kobieco.

Czy boby to odpowiednie fryzury do pociągłej twarzy i wysokiego czoła? Jak najbardziej! Pamiętaj tylko, że modne boby powinny być zaczesywane do przodu i jeśli tylko możesz, unikaj zbyt gładkich włosów.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Fryzury do pociągłej twarzy i wysokiego czoła
Fot.styledumonde.com

Idealna fryzura dla osób o pociągłej twarzy i wysokim czole to nie tylko stylowa grzywka. Osoby o takim kształcie twarzy mogą wybierać spośród wielu ciekawych i modnych fryzur. 

Fryzury do pociągłej twarzy i wysokiego czoła
Fot.instagram.com @thebeauty2go

Grzywka jest tradycyjnym i sprawdzonym sposobem na wysokie czoło i długą twarz, ponieważ optycznie skraca twarz.

Fryzury do pociągłej twarzy i wysokiego czoła
Fot.instagram.com @heard_addicted

Włosy zaczesane na bok to trik stosowany przez wielu stylistów. Tak ułożone włosy przywracają proporcje twarzy.

Fryzury do pociągłej twarzy i wysokiego czoła
Fot.instagram.com @gal_gadot

Najbardziej eksponują wysokie czoło i pociągłą twarz oklapnięte i gładkie włosy, dlatego osoby, które chcą ukryć wysokie czoło i długą twarz wybierz fryzury o dużej objętości.

Fryzury do pociągłej twarzy i wysokiego czoła
Fot.instagram.com @alexandrandaddario

Najmodniejsza fryzura ostatnich lat, bob, idealnie sprawdzi się do zamaskowania wysokiego czoła i pociągłej twarzy. Wybierz boba zaczesywanego do przodu, by uzyskać jeszcze lepszy efekt.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Fryzury do pociągłej twarzy i długiego nosa? Co powinnaś wybrać?
  2. Fryzury do gęstych włosów? Jak układać ciężkie włosy?
  3. Fryzury do drobnej twarzy. W jakich będziesz wyglądać pięknie?
Poprzedni artykułRozstanie Maffashion i Czarka. Blogerka dzień później opublikowała zdjęcie, które zaskoczyło fanów
Następny artykułPowiedziała babci, że zdradził ją chłopak. Staruszka kazała jej zrobić jedną rzecz
Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.