Fryzury do podłużnej twarzy, które znajdziesz w tym artykule pomogą optycznie wyrównać proporcje twarzy tak, by wyglądać modnie i estetycznie. Jesteś ciekawa, jakie fryzury do podłużnej twarzy spełnią swoje zadanie najlepiej?

Fryzury do podłużnej twarzy nie muszą być nudne i bez wyrazu. Mamy dla was kilka propozycji, które zachwycą was swoim modnym wyglądem i skutecznością – dzięki nim podłużna twarz perfekcyjnie dopasuje się do fryzury.

Jakie fryzury do podłużnej twarzy? 

Zastanawiasz się, jakie fryzury wybrać do podłużnej twarzy? Nieważne, czy masz długie, czy krótkie włosy, poniżej znajdziesz specjalnie wyselekcjonowane fryzury, w których podłużna twarz będzie wyglądać spektakularnie.

  1. GRZYWKA. Postaw na grzywkę. Ten stary, ale sprawdzony fryzjerski trik pomoże skrócić i przywrócić proporcje twarzy jak najbliżej owalu, który jest uważny za najbardziej proporcjonalny kształt. Jeśli nie chcesz długiej i prostej grzywki, poprosić stylistę lub fryzjera o grzywkę diagonalną (pod skosem), która wprowadzi element dynamiki oraz asymetryczności, dzięki czemu proporcje wyrównają się, a twoja twarz będzie przypominać owal. 
  2. ŚREDNIEJ DŁUGOŚCI WŁOSY. Dla osób z podłużną twarzą długie, proste włosy są wrogiem numer jeden. Długie, proste kosmyki dodatkowo wydłużają twarz, więc najlepiej z nich zrezygnować. Idealnie sprawdzają się fryzury z krótkimi lub średniej długości włosami. Wariacje klasycznego boba z pocieniowanymi i postrzępionymi włosami optycznie skrócą twarz i nadadzą jej objętości. 
  3. CIENIOWANIE. Nieważne czy masz krótkie, czy długie włosy, dobre fryzury do podłużnej twarzy prawie zawsze są związane z cieniowaniem. Odpowiednio pocieniowane włosy mogą nadać twojej twarzy objętości i optycznie wyrównać proporcje, przez co twarz nie będzie wydawać się taka długa. 

Jakie fryzury do pociągłej twarzy?

Pociągła twarz bardzo często idzie w parze z wysokim czołem, które tylko potęguje efekt podłużnej twarzy. Jak poradzić sobie z wysokim czołem? Zaczesywanie włosów na bok jest prostym, ale bardzo skutecznym trikiem, który pomoże wyrównać proporcje – pozorne zaburzenie symetryczności poprzez zaczesanie włosów na bok w rzeczywistości wyrówna wszystko, co zaburzyła wydłużona twarz. Zaczesywanie włosów na bok pozwoli nam zbliżyć się do owalnego kształtu twarzy.

Czego warto unikać mając podłużną twarz? Takie fryzury jak wysokie koki lub tzw. wiązanie włosów w cebulkę na czubku głowy optycznie wydłużają twarz. Jeśli chcemy zaburzyć przewagę pionów w naszej twarzy, powinnyśmy dodać skosy, a więc wszelkiego rodzaju loki, fale, skręcenia sprawdzą się bezbłędnie. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Fryzury do podłużnej twarzy
Fot.instagram.com @wellahair

Najlepszym sposobem, by przywrócić proporcje podłużnej twarzy, jest grzywka. 

Fryzury do podłużnej twarzy
Fot.instagram.com @wellahair

Podłużna twarz bardzo korzystnie wygląda we włosach średniej długości oraz krótkich fryzurach.

 

Fryzury do podłużnej twarzy
Fot.instagram.com @wellahair

Długie, proste włosy są odradzane osobom o podłużnej twarzy. Jeśli chcesz rozpuścić włosy zadbaj o to, by były podkręcone lub pofalowane. 

 

Fryzury do podłużnej twarzy
Fot.instagram.com @glowofgrace

Modne fryzury w typie boba świetnie nadają się dla osób z podłużną twarzą. Warto również zastanowić się nad skośną grzywką, która optycznie wyrówna proporcje podłużnej twarzy.

 

Fryzury do podłużnej twarzy
Fot.instagram.com @jeanlouisdavidfr

Prostym trikiem, który pomoże wyrównać proporcje twarzy i skrócić podłużną twarz jest zaczesanie włosów do boku.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Fryzury do krótkiej szyi? Poznaj sprawdzone tricki
  2. Fryzury do kapelusza. Na jakie okazje odpowiedni jest kapelusz?
  3. Fryzury do kręconych włosów. Masz mnóstwo możliwości!
Poprzedni artykułWiktoria Gąsiewska i Adam Zdrójkowski zaręczyli się! „Cieszymy się narzeczeństwem”
Następny artykułStan zdrowia Muńka Staszczyka nie pozwala mu wrócić na scenę. „Rehabilitacja w tym przypadku wymaga więcej czasu”
Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.