Fryzury do prostokątnej twarzy. Jeśli masz twarz kształtem zbliżoną do prostokąta, a wiec jeśli masz dość długą i szczupłą twarz, a szerokość twojego czoła jest porównywalna do szerokości twojej szczęki, powinnaś zadbać o odpowiednią fryzurę. Chcesz poznać sekret wyglądania bezbłędnie mając prostokątną twarz?

Fryzury do prostokątnej twarzy to temat-rzeka. Zebrałyśmy dla ciebie najlepsze fryzury i kilka praktycznych wskazówek, które pomogą ci wyglądać tak spektakularnie, jak Sandra Bullock czy Angelina Jolie – te hollywoodzkie aktorki również mają prostokątną twarz. Jak czesać się mając taki kształt twarzy?

Jakie fryzury do prostokątnej twarzy?

Jeśli masz prostokątną twarz będziesz wyglądać najkorzystniej we włosach średniej długości. Z tego powodu boby (praktycznie wszystkie oprócz klasycznego, gładkiego) będą dla ciebie świetną opcją. Ta modna i stylowa fryzura sprawi, że twoja prostokątna twarz nabierze objętości i w efekcie zbliży się do owalu, który jest uważany przez wielu za idealny kształt twarzy. 

Inne fryzury do prostokątnej twarzy, w których będziesz wyglądać rewelacyjnie to pofalowane krótkie lub półdługie włosy. Fale i kręcone włosy nadają twarzy objętości oraz wprowadzają dynamizm, co jest szczególnie pomocne w wyrównywaniu proporcji twarzy. Cieniowane włosy również są idealne dla osób o prostokątnej twarzy. Czy grzywka pasuje do prostokątnej twarzy? Jak najbardziej, jednak najlepiej sprawdzi się grzywka rozchodząca się na boki. Odradzamy prostych i ciężkich grzywek, które mogą wywołać efekt ciężkości. 

Jakich fryzur unikać mając prostokątną twarz?

Są takie fryzury do prostokątnej twarzy, których powinno się unikać jak ognia. Przede wszystkim prostych i bardzo długich włosów. Gładkie pionowe kosmyki tylko uwydatnią prostokątny kształt twarzy, przez co twarz nie będzie wyglądać zbyt korzystnie. Innym uczesaniem, którego odradzamy osobom z prostokątną twarzą to wysokie uczesania, zwłaszcza te wiązane lub spinane na czubku głowy. Wszystkie fryzury, które za bardzo odsłaniają twarz, a więc radykalnie zaczesane do góry lub do tyłu nie będą dobrze wyglądać przy prostokątnej twarzy. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Zauważmy, że celebrytki, które mają prostokątną twarz, jak np. Angelina Jolie czy Sandra Bullock bardzo rzadko pokazują się w ciasnych kokach lub włosach związanych w tzw. cebulkę na czubku głowy. Kiedy Angelina Jolie upina włosy, zazwyczaj nie robi tego zbyt wysoko. Jej włosy zazwyczaj są pofalowane, czasem aktorka nosi także grzywkę. Sandra Bullock, mimo iż często chodzi w rozpuszczonych włosach, zazwyczaj są one pocieniowane lub pofalowane. Nierzadko aktorka upina je w luźnego kucyka i pozawala kilku kosmykom opadać na policzki.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Fryzury do prostokątnej twarzy
Fot. instagram.com @angelinajolie.1975

Prostokątna twarz oznacza, że masz podłużną, szczupłą twarz, a szerokość twojego czoła jest praktycznie taka sama, jak szerokość twojej szczęki.

 

Fryzury do prostokątnej twarzy
Fot.instagram.com @angelinajolie.1975

Angelina Jolie jest posiadaczką prostokątnej twarzy i znana jest ze swojego zamiłowania do długich i falowanych włosów. Aktorka bardzo dobrze wygląda w delikatnej grzywce.

Fryzury do prostokątnej twarzy
Fot.instagram.com @sandrabullockco

Proste i gładkie włosy nie wyglądają dobrze przy prostokątnej twarzy. Idealnie natomiast sprawdzają się pofalowane, nieco zmierzwione włosy. 

 

Fryzury do prostokątnej twarzy
Fot.instagram.com @sandrabullockco

Czy osoby, które mają prostokątną twarz mogą nosić grzywkę? Tak, ale najlepiej po skosie – prosta grzywka może być za ciężka i zbyt masywna.

Fryzury do prostokątnej twarzy
Fot.instagram.com @forwardartists

Niesymetryczne i zaczesane do boku włosy delikatnie niwelują ostre krawędzie prostokątnej twarzy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Hollywoodzkie loki – jak wyglądać jak gwiazda wielkiego ekranu? Cenne wskazówki
  2. Fryzury do pociągłej twarzy i wysokiego czoła? Poznaj tajniki fryzjerstwa
  3. Fryzura dla okrągłej buzi. Modne fryzury, które optycznie wyszczuplą ci twarz
  4. Jak uzyskać chłodny brąz bez rudych refleksów? Sprawdzone porady
  5. Fryzury na upalne dni – 8 fryzur, które zrobisz w 5 minut, a wyglądają świetnie

Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.