Fryzury do ramion są nie tylko wygodne, ale i bardzo modne. Cieszą się popularnością wśród influencerów, a gwiazdy coraz chętniej ścinają swoje włosy. To dobrze, bo nie każda dziewczyna ma genetycznie gęste włosy. Moda na włosy do ramion wydaje się mieć wiele wyznawczyń, my również je uwielbiamy.

Fryzury do ramion to nie tylko charakterystyczne upięcie, ale też ciekawe strzyżenie czy koloryzacja. Obecnie fryzjerzy coraz częściej odchodzą od standardowych kolorów, ciepłe kolory blondów zastępują tymi „brudnymi” odcieniami, które wpadają w szarości. Co wybrać, żeby wyglądać modnie? Sprawdźmy wspólnie!

Jakie fryzury do ramion są najmodniejsze?

Na wielu instagramach fryzjerów możemy zauważyć, że po obcięciu włosów klientce jako stylizację robią jej lekkie fale i tworzą tzw. artystyczny nieład. Idealnie uczesane włosy odchodzą już w cień, na rzecz lekko potarganych. Możemy zauważyć tendencję, że kobiety coraz rzadziej idealnie prostują swoje włosy. Jeżeli już stawiamy na proste włosy, kierujmy prostownicę przy końcach do wewnątrz, aby nadać im ładny kształt i stworzyć tzw. long bob. Przy tej stylizacji nie zawsze musimy niszczyć swoich włosów i możemy osiągnąć efekt długiego boba za pomocą szczotki o grubej średnicy i odpowiedniego, asymetrycznego cięcia.

Lekkie fale uzyskamy za pomocą lokówki, ale pamiętajmy, że włosy będą wtedy bardziej zakręcone i nie uzyskamy lekkiego wyglądu, a bardziej elegancki. Jeżeli chcemy, by było modnie i luźne – powinnyśmy użyć prostownicy. Złap jeden kosmyk między płytki prostownicy i trzymając go, obwiąż włosy wokół urządzenia. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt, lekko rozczesz fale rękami.

Po zakręceniu włosów w taki sposób możemy zaczesać je za ucho, by nadać delikatniejszy wygląd. Innym ciekawym rozwiązaniem jest zebranie kilku pasm i zrobienie małej kitki na czubku głowy. Obecny rok zadecydował o tym, że kobiety coraz chętniej proszą fryzjera o zrobienie im grzywki. Z tym jednak trzeba uważać, bo niestety, ale nie wszystkim pasuje. Jeżeli masz lekko okrągłą twarz, możesz pomyśleć o inny wariancie, o którym pisałyśmy – TUTAJ.

Jaki wybrać kolor włosów do ramion?

Jeden kolor na długości całych włosów jest już niemodny. Zauważmy, że nawet naturalne włosy mają różne odcienie, dlatego farbując je warto dążyć do uzyskania – naturalnego efektu. Obecnie bardzo popularnym stało się odchodzenie od konwencji i farbowanie włosów na róże, szarości i zimne odcienie. Dzięki temu uzyskamy oryginalny wygląd, pamiętajmy jednak, że zanim to zrobimy, musimy się zastanowić czy nasza praca pozwala na przychodzenie w takiej fryzurze. Jeżeli nie, to postaw na grzywkę.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Fryzury do ramion
instagram: Julia Wieniawa

Krótsza grzywka nie oznacza, że będziemy wyglądać źle. Julia Wieniawa skorzystała z opcji grzywki kończącej się nad linią brwi, co nadaje jej pazur.

Fryzury do ramion
instagram.com

Blond włosy nie oznaczają, że nie jesteśmy trendy. Nie zawsze musimy stawiać na szare i różowe kolory, blond, który schodzi ku dołowi w coraz jaśniejszy kolor – wygląda bardzo schludnie i elegancko.

Fryzury do ramion
Instagram: sofiarichie

Rozwalone loki nadają włosom objętości, a w dopełnieniu z grzywką i jasnoróżowym odcieniem włosów to absolutny hit sezonu Instagram: sofiarichie

Fryzury do ramion
Instagram: haileybaldwin

Idealnie proste włosy nie będą nudne w takim wydaniu. Jeżeli chcesz zaszaleć to postaw na kolor!

Fryzury do ramion
Instagram: angelikagrabowska

Takie fale uzyskamy za pomocą prostownicy. Urok dodaje kitka uwiązana na czubku głowy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Fryzury do drobnej twarzy. W jakich będziesz wyglądać pięknie?
  2. Fryzury do długich kolczyków? Postaw na prostotę
  3. Fryzury do dowodu osobistego? Postaw na klasyki

źródło: polki.pl, jeanlouisdavid.pl