Fryzury do rudych włosów są nieziemsko intrygujące, zupełnie jak ich właścicielki – rude włosy nie przestają ciekawić i inspirować. Jeśli jesteś posiadaczką rudych włosów, nieważne czy kręconych, czy prostych, tutaj znajdziesz wskazówki i inspiracje na temat tego, jakie fryzury pasują do tego typu włosów najbardziej.

Fryzury do rudych włosów, które prezentujemy podzieliłyśmy na dwie kategorie – dla włosów prostych i kręconych. W tym artykule dowiesz się, które fryzury są modne i stylowe, a które są wręcz stworzone dla rudych włosów!

Jakie fryzury do rudych włosów?

Proste, rude włosy wyglądają wspaniale rozpuszczone – długie lub średniej długości. Tak rzadki kolor włosów dzięki swobodnemu ułożeniu zyskuje na wartości estetycznej dzięki refleksom światła, które sprawiają, że włosy wydają się mienić różnymi kolorami rudości. Które fryzury do rudych włosów są w tym najbardziej pomocne? Długie opadające na ramiona włosy zaczesane na jeden bok wyglądają nie tylko stylowo, ale bardzo zmysłowo i kobieco. Jeśli lubisz wiązać włosy, postaw na wysoki koński ogon lub luźny kok. 

Masz krótsze włosy? Średniej długości włosy są idealne do ciekawych i modnych fryzur w typie boba. Stylowe i eleganckie rewelacyjnie komponować się będą z rudym kolorem. Cieniowane włosy będą wyglądać obłędnie, zwłaszcza bardzo krótkie włosy, które dodatkowo postawimy na żel i nieco zmierzwimy. 

Jake fryzury do kręconych włosów?

Jeśli masz kręcone włosy i chcesz nadać swoim rudym lokom objętości i sprężystości, dobre cieniowanie jest bardzo dobrym pomysłem. Cieniowanie loków musi być wykonane odpowiednio, inaczej może się to skończyć fryzurą-kulą, która może poszerzyć i zaokrąglić naszą twarz

Dłuższe, falowane włosy będą wyglądać obłędnie rozpuszczone lub lekko upięte z frywolnymi kosmykami opadającymi na policzki. Jeśli mamy kręcone włosy i marzy się nam grzywka, jak najbardziej możemy sobie na nią pozwolić – przy kręconych włosach styliści zalecają prostowanie grzywki lub wybrać diagonalną grzywkę (po skosie). Idealne dla rudzielców o długich, kręconych włosach jest zaczesanie włosów asymetrycznie do boku – nie tylko nada charakteru fryzurze, ale również wydobędzie głębsze refleksy z oryginalnego koloru włosów. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Fryzury do rudych włosów
Fot.unsplash.com @serjosoza

Rzadkość w występowaniu rudych włosów sprawia, że ten ognisty kolor w ostatnim czasie przeżywa renesans popularności.

Fryzury do rudych włosów
Fot.unsplash.com @joaosilas

Jakie fryzury pasują do rudych włosów? Wszystko zależy, czy rude włosy są kręcone, czy proste. 

Fryzury do rudych włosów
Fot.unsplash.com @rsanchescarvalho

Proste rude włosy świetnie wyglądają w klasycznych bobach, które podkreślają piękny ognisty kolor i nadają fryzurze charakteru.

 

Fryzury do rudych włosów
Fot.unsplash.com @gustavoscafeli

Loki i fale na rudych włosach wyglądają obłędnie – załamania światła sprawiają, że rudy kolor zyskuje piękne refleksy i głębię koloru.

 

Fryzury do rudych włosów
Fot.unsplash.com @coast77

Rude włosy wyglądają bezbłędnie w swobodnych fryzurach i rozpuszczonych włosach, a także cieniowanych włosach.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Fryzury do krótkiej szyi? Poznaj sprawdzone tricki
  2. Fryzury do kapelusza. Na jakie okazje odpowiedni jest kapelusz?
  3. Fryzury do kręconych włosów. Masz mnóstwo możliwości!
Poprzedni artykułBeata Tyszkiewicz o matkach w Polsce. „Nie są doceniane, powinny dostawać pensję 2,5 tys. złotych”
Następny artykułByła żona Huberta Urbańskiego wzięła ślub. Jej mąż to znany i przystojny aktor
Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.