Fryzury do sukienki pod szyję? Kiedy zakładamy sukienkę bez dekoltu, musimy pamiętać o tym, że taka kreacja może optycznie skrócić naszą szyję. Najczęściej sukienki kończące się pod szyją potrzebują odpowiedniej fryzury, która pomoże nam wydłużyć i wysmuklić naszą szyję. Jesteście ciekawi, jakie sukienki pod szyję nam w tym pomogą?

Fryzury do sukienki pod szyję, które wydłużają szyję zamiast jej skracać to bardzo istotna kwestia, którą podejmiemy w tym artykule. Ciekawi cię, jak Keira Knightley może nosić sukienki pod szyję i wyglądać obłędnie? Dzięki naszym wskazówkom będziesz mogła założyć każdą sukienkę z dekoltem.

Jakie fryzury do sukienki pod szyję?

Sukienka pod szyję jest specyficznym typem, a stylizacja z taką sukienką musi być bardzo dobrze przemyślana. Sukienka, która kończy się na szyi, tuż nad twarzą optycznie może skrócić naszą szyję lub sprawić, że będzie się ona wydawała niewidoczna. Ciężkie, opadające grubymi kosmykami włosy dodatkowo pogłębiają efekt ciężkości i masywności. Na szczęście istnieje kilka sposobów, by cieszyć się pięknymi sukienkami bez dekoltu i wyglądać w nich zjawiskowo. Jakie fryzury do sukienki pod szyję będą najbardziej trafionym wyborem?

By sprawić, że nasza szyja wygląda na dłuższą i smuklejsza, musimy wysoko upiąć włosy. Dlatego też, dla sukienek do szyi najlepiej będą pasować koki upięte na samym czubku głowy. Nasza twarz będzie odsłonięta, tak samo twarz, a pionowa linia biegnąca od szyi do czubka włosów, wydłuży naszą szyję.

Taki trik z powodzeniem stosuje Keira Knightley i Gigi Hadid, które lubią zakładać sukienki pod szyję. Angielska aktorka i amerykańska modelka zakładając tę wymagającą stylizację upinają wysoko włosy, najczęściej w kok lub warkocz w formie tzw. koszyczka lub precla – ich włosy są podniesione do góry, twarz odsłonięta, a szyja automatycznie wydłużona.

Jak dobrać fryzurę do sukienki?

Jeśli mamy średniej długości włosy, najlepiej nie pozostawiać ich swobodnie opadających, a już w szczególności z przedziałkiem pośrodku głowy, ponieważ to tylko zwiększy efekt masywności i dodatkowo zaokrągli naszą twarz. Jakie fryzury do sukienki pod szyję będą najlepsze, jeśli mamy średniej długości włosy? Żeby optycznie podnieść i wydłużyć szyję wykorzystać prosty trik światowych stylistów oraz gwiazd – niech twój przedziałek asymetrycznie będzie z boku głowy, dzięki czemu włosy automatycznie podniosą się do góry. Z powodzeniem stosuje to np. Jennifer Lawrence.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Fot: zara.com.pl

Ponieważ sukienki bez dekoltu, które kończą się w połowie szyi i mogą ją optycznie skracać, potrzebują odpowiedniej fryzury.

fryzura do sukienki pod szyje
Fot.zara.com

Najlepiej sprawdzą się wszelkiego rodzaju cięcia i uczesania, które uniosą włosy i optycznie wyciągną twarz i szyję.

fryzura do sukienki pod szyje
Fot.zara.com

Jeśli decydujemy się na rozpuszczone włosy, by uzyskać efekt wysmuklający i wydłużający twarz, możemy wziąć kosmyki znajdujące się najbliżej twarzy i związać je z tyłu spinką lub gumką.

fryzura do sukienki pod szyje
Fot.mango.com

Jeśli mamy krótkie włosy, możemy pozwolić sobie na średniej wielkości kolczyki, najlepiej w jasnym kolorze (jasny kolor jest optycznie lżejszy niż ciemny).

fryzura do sukienki pod szyje
Fot.mango.com

Mając średniej długości włosy, postawmy na uniesione i podkręcone lekko włosy, dzięki temu zyskają one na objętości, a nasza szyja nie będzie wydawała się ciężka i krótka.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Fryzury do sukienki z frędzlami. Idealnej na sylwestra
  2. Fryzury do sukienki hiszpanki. Odkryte ramiona robią wrażenie
  3. Jaka fryzura do sukienki z odkrytymi plecami? Odsłoń plecy
Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.