Fryzury do sukienki z odkrytymi plecami mogą być naprawdę kreatywne. Nie musisz decydować się jedynie na proste opcje – możliwości jej wiele! Kreacja z odsłoniętymi plecami jest odważną, ale stylową opcją. Jeśli decydujesz się na sukienkę bez pleców, powinnaś zadbać o odpowiednią fryzurę.

Jakie będą najlepsze fryzury do sukienki z odkrytymi plecami? Taka kreacja potrzebuje odpowiedniej oprawy w postaci dobrze dobranej fryzury – włosy mogą być spektakularnym wykończeniem kreacji, a ty będziesz wyglądać jak z czerwonego dywanu.

Fryzury do sukienki z odkrytymi plecami?

UPIĘTE WŁOSY

Ponieważ suknia bez pleców odsłania zazwyczaj dużo, by podkreślić wszystkie kobiece atuty styliści do tego typu kreacji zalecają fryzury, które odsłaniają twarz i szyję. Jaka fryzura do sukienki z odkrytymi plecami da taki efekt? Świetnie sprawdzi się klasyczny kok lub po prostu wysoko upięte włosy z luźno opadającymi kosmykami. Wersja koka z wplecionymi warkoczami również sprawdzi się wyśmienicie. Dzięki takim fryzurom twoja twarz i szyja wysmuklą i wydłużą się, przez co zyskają na atrakcyjności.

ROZPUSZCZONE WŁOSY

Jeśli masz stosunkowo krótkie włosy, z których nie da się zrobić koka, możesz postawić na krótszą wersję klasycznego boba, który jest elegancki i modny. Oprócz koka i boba, jaka fryzura do sukienki z odkrytymi plecami może być dobrym pomysłem? Jeśli masz dość długie włosy i wolisz, by swobodnie opadały na ramiona, postaraj się je nieco podkręcić tak, by opadały delikatnymi falami – proste kosmyki włosów nie wyglądają najkorzystniej w zestawie z suknią bez pleców.

Czy twoja suknia z odkrytymi plecami jest skromna, czy raczej przypomina kreację z królewskiego balu? Jeśli twoja suknia jest dość prosta i bez zbędnych zdobień, możesz włożyć więcej serca i kreatywności w komponowanie odpowiedniej fryzury. Natomiast, jeśli ubierasz się w suknię, która sama w sobie mogłaby być dziełem sztuki, postaw na skromną, ale doskonale dopracowaną fryzurę. Pamiętaj, że dobry smak jest zawsze wyważony, a elegancja lubi równowagę.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jaka fryzura do sukienki z odkrytymi plecami
Fot.instagram.com @monroedresses

Suknia z odsłoniętymi plecami jest dość odważną, ale stylową i elegancką kreacją, potrzebuje więc odpowiedniej fryzury.

Jaka fryzura do sukienki z odkrytymi plecami
Fot.instagram.com @hautecouture_book

Najlepiej wyglądają włosy upięte wysoko, najlepiej w kok. Dzięki temu twarz i szyja wysmuklają i optycznie wydłużają się.

Jaka fryzura do sukienki z odkrytymi plecami
Fot.instagram.com @laura_jaafari_couture

Mitem jest, że na suknię bez pleców mogą pozwolić sobie tylko osoby szczupłe. Puszyste kobiety również mogą dobrać do swojej sylwetki odpowiedni model takiej sukni.

Jaka fryzura do sukienki z odkrytymi plecami
Fot.instagram.com @leydimodaevi

Jeśli decydujemy się na rozpuszczone włosy, najlepiej, jeśli będą podkręcone. Opadające, proste kosmyki mogą zaburzyć estetykę stylizacji.

Jaka fryzura do sukienki z odkrytymi plecami
Fot.instagram.com @sewagaun.soc

Jeśli suknia jest wytworna, zachowajmy umiar we włosach. Jeżeli nasza suknia jest skromna, możemy zaszaleć nieco z fryzurą.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Sukienki, które musisz mieć w swojej szafie!
  2. Jaka fryzura na wesele do okrągłej twarzy? Proste tricki
  3. alashanghaiJaka fryzura na wesele z krótkich włosów? Masz wiele możliwości!

Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.