Fryzury do sukienki z odkrytymi ramionami mogą pomóc je wyeksponować lub ukryć. Należy dobierać pod kątem swojej sylwetki. Na jakie uczesania warto postawić?

Fryzury do sukienki z odkrytymi ramionami prezentują się niezwykle różnorodnie. Wśród nich znaleźć możemy wszystkie długości włosów, które mogą być rozmaicie wystylizowane. Przy wyborze uczesania do takiej sukienki należy kierować się typem swojej figury. Jak to zrobić? Podpowiemy wam.

Fryzury do sukienki z odkrytymi ramionami?

Jeżeli masz figurę Kielicha, czyli masywne ramiona i szczupłe nogi, postaw na rozpuszczone włosy. Sprawdzą się zarówno fale, loki, jak i włosy proste. W ten sposób odwrócisz uwagę od masywności ramion, ponieważ twoja fryzura doskonale je przykryje, a ty nie będziesz musiała rezygnować z sukienki, która ci się podoba tylko ze względu na jej krój. Pani Klepsydra nie powinna się bać upięć, gdyż jej sylwetka jest bardzo proporcjonalna, więc kucyk i kok będą prezentować się świetnie w jej wypadku. Ten typ figury ma m.in. Kim Kardashian.

Ubiór jest ważnym dodatkiem podkreślającym elegancję, ale niestety to nie wszystko. Powinien on być dostosowany do sylwetki danej osoby, okoliczności, pory dnia, pełnionej funkcji. Elegancja w stroju to pewien indywidualizm wynikający z osobowości, bowiem nie tylko ubiór zdobi, ale również to, co jest wewnątrz nas – powiedziała Ewelina Bogacz w rozmowie z serwisem polki.pl

Co ubrać do sukienki z odkrytymi ramionami?

Pomimo odkrytego dekoltu nie przesadzajmy z biżuterią, najważniejsze to znaleźć złoty środek. Jeżeli do odkrytej sukienki związujemy włosy w kucyk, a gumka, której do tego używamy, jest mocno zdobiona, nie eksperymentujmy wówczas nadto z biżuterią. Sprawdzi się delikatny naszyjnik, ale kolia może okazać się przesadą i wywołać efekt przerysowania. Chociaż oczywiście zawsze znajdą się zwolenniczki również takiego barokowego podejścia do mody. Jesteśmy przecież różne.

– To, co dla jednych jest kiczem, dla innych może okazać się prawdziwą sztuką. Na to składa się zarówno nasza postawa estetyczna, jak i przeżywanie piękna. Jest dokładnie tyle granic ile postaw. To sprawa niezmiernie sporna. Najważniejsze jest jednak to, aby ubiór zachowywał tzw. równowagę, zarówno w formie, jak i kolorystyce, aby patrząc, nie odczuwało się zbytniej ciężkości i nadmiernego przesytu, by nie męczył, a cieszył i pozwalał odczuwać piękno – przyznała Bogacz w wywiadzie dla serwisu polki.pl.

Fryzury do sukienki z odkrytymi ramionami:

Fryzury do sukienki z odkrytymi ramionami
Fot. instagram.com @annapopek_official

Fryzura niczym z przyjęć opisywanych w powieści Wielki Gatsby przez F. Scotta Fitzgeralda nigdy nie wyjdzie z mody! Doskonale wie o tym Anna Popek. Nie bój się czesać w ten sposób!

Fryzury do sukienki z odkrytymi ramionami
Fot. instagram.com @magda_molek

Krótkie włosy i długie kolczyki, a do tego sukienka bez ramiączek? Taka stylizacja ma pazur!

Fryzury do sukienki z odkrytymi ramionami
Fot. instagram.com @kurdejszatan

Możesz postawić również na związane włosy. Barbara Kurdej-Szatan wygląda tutaj iście anielsko. 😉

Fryzury do sukienki z odkrytymi ramionami
Fot. instagram.com @agnieszkagrzelakblog

Średniej długości włosy i sukienka bez ramiączek? Jeżeli jesteś zadowolona ze swojego ciała to doskonały sposób na to, aby to pokazać. Jesteśmy na tak.

Fryzury do sukienki z odkrytymi ramionami
Fot. instagram.com @magdalena.ogorek

Magdalena Ogórek postawiła na klasykę, czyli delikatnie podwinięte włosy i sukienka bez ramiączek. Wygląda pięknie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Drożdże na włosy. Jak zrobić kurację drożdżową?
  2. Najmodniejsze fryzury. Na co powinnaś postawić?
  3. Jaka fryzura na wesele do okrągłej twarzy? Proste tricki
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jej największą pasją jest podróżowanie. Kocha dobre jedzenie, filmy i seriale. Jej największym marzeniem jest przejechanie wraz z przyjaciółmi słynnej drogi 66 w Stanach Zjednoczonych. Miłośniczka Disney'a. Uwielbia poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę.