Fryzury do szczupłej twarzy, zwłaszcza jeśli twarz jest podłużna, powinny ją optycznie wypełnić i skrócić. Jakie fryzury nadadzą się do tego najlepiej? Przygotowałyśmy kilka fryzur, które sprawią, że twoja szczupła i podłużna twarz będzie wyglądać olśniewająco. 

Fryzury do szczupłej twarzy? Jest ich kilka i każda ma podobne zadanie – skrócić twarz i wkomponować ją we włosy tak, by wyglądała najkorzystniej. W takim razie jakie fryzury do szczupłej twarzy są najlepsze?

Jakie fryzury do szczupłej twarzy?

Szczupła twarz najczęściej jest dodatkowo bardzo długa, co przy nieodpowiednim doborze fryzury, może wyglądać bardzo niekorzystnie. W jakim uczesaniu szczupła twarz wygląda najlepiej? 

Na pewno warto postawić na objętość. Nieważne czy masz długie, średnie czy krótkie włosy, przy szczupłej twarzy nadanie objętości włosom jest bardzo ważne. Podkręć włosy na szczotce, wałkach czy papilotach, by zwiększyć ich objętość. Możesz również pocieniować włosy, zwłaszcza przy kościach policzkowych, dzięki włosom okalającym twarz i postrzępionym w połowie długości twarzy, szczupła twarz nie będzie wydawać się taka pociągła. 

Jeśli twój przedziałek znajduje się na środku głowy, postaraj się zmienić jego umiejscowienie, najlepiej niech będzie z boku głowy. Przedziałek na środku głowy optycznie wydłuża twarz, natomiast asymetrycznie zaczesywane włosy skracają ją i nadają włosom objętości.

Innym trikiem, które wykorzystują fryzury do szczupłej twarzy jest…grzywka. Przypatrz się Anji Rubik – modelka ma bardzo szczupłą i pociągłą twarz, ale dzięki noszeniu grzywki średniej długości włosów, autorka akcji #SEXEDPL skutecznie jest w stanie zmniejszyć długość swojej pociągłej twarzy i nadać jej pełniejszy i najbardziej korzystny wygląd. Osoby ze szczupłą twarzą powinny zaprzyjaźnić się z pomysłem noszenia grzywki.

Jakie fryzury są najlepsze do szczupłej twarzy?

Krótkie włosy dobrze wyglądają w niesymetrycznych fryzurach typu artystyczny nieład. Jeśli chodzi o loki, przy twarzy szczupłej dobrze wyglądają mocno skręcone, roztrzepane loki.Osoby o szczupłej twarzy powinny zaprzyjaźnić się również z cieniowanymi włosami, szczotką do podnoszenia włosów oraz pianką. Pamiętajmy tylko, by nie podnosić włosów tylko na czubku głowy, bo to zamiast skrócić, wydłuży naszą twarz. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

fryzura do szczupłej twarzy
Fot.instagram.com @chicnchic_factory

Szczupła, pociągła twarz, by optycznie ją wypełnić i skrócić potrzebuje odpowiedniej fryzury. Na szczęście jest kilka trików, które mogą ci w tym pomóc.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułZnaki zodiaku i ich przeszkody na drodze do SZCZĘŚCIA
Następny artykułZnaki zodiaku i miłość. Jaka będzie miłosna końcówka roku?
Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.