Fryzury do szerokich ramion powinny sprawiać, że nasze barki będą wydawać się węższe, niż są w rzeczywistości. Jak to osiągnąć? Specjalnie dla was przygotowałyśmy modowe inspiracje, które pozwolą wam dobrać odpowiedni strój. Zapraszamy do czytania. 

Fryzury do szerokich ramion najlepiej prezentują się na długich włosach. Dlaczego? Ta długość sprawia, że barki są częściowo przykryte, a uwaga otoczenia skierowana jest na inne atuty pan o figurze Kielicha. Mowa tu oczywiście o ich nogach, które zazwyczaj są długie i bardzo szczupłe.

Jakie fryzury do szerokich ramion?

Masywne, szerokie ramiona, górna część ciała szersza od dolnej.  Długie, szczupłe nogi i drobna pupa. To znaki rozpoznawcze figury typu Kielich. Obwód w biuście jest często większy niż obwód bioder, a górna część ciała jest nieproporcjonalnie większa od dolnej. Jakie fryzury pomagają ukryć masywne ramiona i skoncentrować uwagę na innych częściach ciała? Długie włosy są świetnym rozwiązaniem dla pań o szerokich barkach. Będą dobrze prezentowały się zarówno w falach, jak i prostych włosach. Zdecydowanie Panie o figurze Kielicha powinny zrezygnować ze wszystkiego rodzaju wiązań.

Jeżeli podobnie jak bohaterka serialu Seks w wielkim mieście, Samantha Jones, jesteście jednak dumne ze swoich ramion i uważacie je za szalenie seksowne, możecie zdecydować się na włosy średniej długości i częściowo je upinać.

Jak ukryć szerokie ramiona?

Warto postawić na dekolty w kształcie litery V, czyli tak zwany serek. Unikać natomiast należy topów bez ramiączek z okrągłymi dekoltami. Odpowiednie dla Kielichów nie są również gofry i mocno zabudowane swetry. Falbany i marszczenia to również słaba opcja dla pań, które mają ten typ figury, ponieważ skupiają one uwagę na górnej partii ciała, która u Kielichów jest masywna. Trzymanie się tych wytycznych i jednoczesne włączanie do garderoby swoich ulubionych trendów może doprowadzić do tego, że uzyskamy własny styl.

– Styl jest po to, by moda nie wywierała na nas zbytniego nacisku. Dla osoby dojrzałej (i bez znaczenia jest tu wiek zapisany w paszporcie) styl jest czymś koniecznym. Można powiedzieć, że jest jak łódka – kiedy już sobie ją stworzymy, spokojnie możemy poruszać się w oceanie mody. (…) On dodaje pewności siebie. Harmonicznie ukształtowany styl będzie wartością dodaną do cech charakteru i profesjonalnych kompetencji człowieka – przyznała stylistka Natalia Turkenich w rozmowie z serwisem linktopoland.pl

Fryzury do szerokich ramion – ZOBACZ ZDJĘCIA:

Fot. unsplash.com

Duża objętość włosów jest jak najbardziej wskazana, dobrze jest jednak zaczesywać je nie do tyłu, a do przodu.