Fryzury które odejmują lat wcale nie muszą ograniczać się do konkretnych cięć czy kolorów. Odpowiednio dobrana długość włosów i ich odcień mogą skutecznie odmłodzić cię o kilka, a nawet kilkanaście lat. Oto najmodniejsze włosy 2019, które skutecznie obniżą twoją metrykę! 

Niektórzy mówią, że zmiany w życiu najlepiej zacząć od nowej fryzury! Przekraczając na przykład magiczny pułap 30, 40, 50 czy 60 lat możesz wykonać krok w kwestii stylizacji fryzur. Jak wyglądać młodziej o kilkanaście lat w najmodniejszym cięciu tego roku? 

Fryzury, które odejmują lat. Jak odmłodzić się fryzurą?

Fryzury które odejmują lat to przede wszystkim uczesania mogące rozjaśnić twoją twarz, wydobyć z niej to, co ukryte, czy zaakcentować kolor oczu. Za jej pomocą jesteś w stanie dokonać rewolucyjnych kroków, które pozwolą ci zaistnieć na nowo. Odmładzające fryzury z grzywką to nasz pierwszy przepis na skuteczną zmianę wizerunku!

Wbrew pozorom, kilka dodatkowych kosmyków zwisających nad czołem może zmienić naprawdę wiele- szczególnie jeżeli chcesz zatuszować pojawiające się pierwsze zmarszczki na czole. Poza tym efektownie wykonana mogłaby nadać twoim oczom piękne obramowanie i schować brwi. W ten sposób możesz ukazać się światu od swojej młodszej strony! 

Bob i przedziałek

Kolejną propozycją są boby i przedziałki na bok. Wiemy, że zwłaszcza pierwsza z nich kojarzy się z typowym uczesaniem pani w średnim wieku, jednak chciałybyśmy nieco rozwiać te mroczne legendy, które bardzo szkodzą tej fryzurze. Krótkie uczesanie może być wizytówką twojego wizerunku, jeżeli podejdziesz do sprawy z rozwagą. Polecamy poeksperymentować u fryzjera nie tylko z długością, ale również umiejscowieniem przedziałka- zaczesany na bok może dodać włosom pewnej figlarności.

Co do samego bobu, specjaliści z zakresu stylizacji włosów twierdzą, że takie uczesanie nadaje fryzurze objętości. Która z nas nie marzy o pięknych, zdrowych i grubych kosmykach, które będą tworzyć nad naszą głową coś w rodzaju aureoli?

Odmładzające kolory włosów 

Fryzury, które odejmują lat charakteryzują się również odpowiednio dobranymi barwami. Nie ma jednoznacznej i uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, jakie kolory skutecznie obniżą nasz pułap wiekowy, ponieważ do każdej twarzy pasuje inny odcień. Jednym z najmodniejszych stylów farbowania to powszechnie znane ombre, które szczególnie przypasowały nastoletnim influencerkom rodem z najciekawszych kont na Instagramie.

Kto jednak powiedział, że cieniowane jest zarezerwowane jedynie dla użytkowniczek, których wiek nie przekracza 30? Trendy są po to, aby z nich korzystać- a ty mając pół wieku również możesz skusić się na ciemniejszy kolor u nasady i jaśniejsze końcówki kosmyków!

Fryzury, które odejmują lat nie tylko swoim kształtem, ale również kolorem to wpadające w blondy tonacje, ciemne szlachetne brązy, czy kruczoczarne pukle. Wiele kobiet jednak odkłada w pewnym wieku farbowanie na bok, aby móc nacieszyć się swoim naturalnym odcieniem szarości, a najlepszym przykładem na potwierdzenie naszej racji są zdjęcia Heleny Norowicz.  

Urodzona w 1934 roku piękna modelka jest uosobieniem elegancji i szyku, a całość dopełniają jej długie, gładkie siwe włosy. Warto na chwilę przyjrzeć się właśnie im, ponieważ są bardzo eksponowane przez samą zainteresowaną i musimy przyznać, że świetnie akcentują jej świeżość i dziewczęcość. Nie możemy się doczekać naszych 70- tych urodzin!

Fryzury odejmujące lat  

Długie włosy jak najbardziej zaliczają się do naszej kategorii fryzur, które odejmują lat. Jednak nie koniecznie oznacza to noszenie rozpuszczonych kosmyków! My polecamy odmłodzić się za pomocą ciekawych plecionek- warkoczyki, pół kucyki czy koczki mogą odświeżyć twój look, a dodatki w stylu spinek i ozdobnych gumek dodadzą ci charakteru. Wiążąc włosy w ogonek koniecznie zostaw trochę kosmyków poza upięciem- w ten sposób potwierdzisz swoją kreatywność! 

Podsumowanie  

Teraz już wiesz, które fryzury odejmują lat- mogą to być najrozmaitsze uczesania. Poważny wiek nie sprowadzamy do krótkich fryzur, choć odpowiednio wymodelowany bob z przedziałkiem po jednej stronie zapewni ci dziewczęcy efekt. Wszelkie długości też wchodzą w grę, a wraz z nimi: niecodzienne upięcia i ciekawe akcesoria, mogące wywoływać zazdrość u twoich koleżanek z biura! Czujesz się odmłodzona bez użycia skalpela?

ZOBACZ ZDJĘCIA:  

fryzury które odejmują lat
Fot.: modne_stylizacjee/ Instagram 

Fryzury, które odejmują lat to wariacja na temat długich włosów. Zobacz, jakie efektowne zapięcia można stworzyć!