Fryzury na ślub: Koki mogą być mniej lub bardziej szalone. Pozwalają nam zachować zarówno subtelność, jak i elegancję. Możesz postawić na coś bardzo szykownego i prostego, ale zaszaleć i wpleść we włosy ozdoby. Ostatnio na ślubach króluje tzw. undo mess, które idealnie sprawdzi się dla młodych dziewczyn.

Fryzury na ślub: Koki to temat rzeka. Skupmy się właśnie na nich, ich wariantów mamy naprawdę dużo. Który z nich cieszy się największą popularnością wśród pań? Który jest najgorętszym trendem wśród młodych dziewczyn? Możliwości jest nieskończenie wiele.

Od tych ultra prostych, po styl boho zaplatany z warkoczami i undo mess – najgorętszy hit ostatnich sezonów. Jesteście ciekawe, jakie włosy pasują właśnie do was i wasze sukni ślubnej? Specjalnie dla was przygotowałyśmy dawkę informacji i inspirujące zdjęcia. Zapraszamy do lektury!

Jakie są najmodniejsze fryzury na ślub?

Możemy zaliczyć do nich przede wszystkim koki! Uczesaniem updo mess to zdecydowanie najgorętszy trend w tym zakresie, ale czy na tym koniec? Do wyboru mamy koki rzymskie, greckie, warkoczykowe i „na cebulkę”. Jednak to właśnie kok z egzotycznie brzmiącą nazwą jest hitem ostatnich kilku sezonów ślubnych.

Updo mess może występować również w formie koków, tak więc powiedzenie, że upięte włosy updo mess to uczesanie, o jakim jest wyjątkowo głośno w tym sezonie, będzie chyba najtrafniejsze. Na czym ono polega i jak się je robi?

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

To bardzo prosta technika, którą możecie wykonać same w domu. Wystarczy wziąć dwa cienkie pasma z boków głowy i połączyć je gumką, następnie dzielimy włosy na trzy równe części. Każde trzy części dzielimy ma kolejne, mniejsze części i zawijamy je o wcześniej przygotowane cienkiej pasma. Technika ta powoduje, że po 5 minutach zawijania kosmyków o pasmo wychodzi nam piękny, elegancki kok, który jest nisko osadzony. 

Całość musimy dokładnie podpiąć wsuwkami i opryskać obficie lakierem. Dzięki temu będziemy mogły cieszyć się naszym wyrafinowanym kokiem przez cały ślub i wesele.

Fryzury na ślub: Koki to kapitalny wybór. Jakie są rodzaje koków?

Styl a’la lata 70. – uwielbiany przez hollywoodzkie gwiazdy, takie jak Jennifer Lopez czy Salma Hayek. Ten rodzaj koka charakteryzuje się bardzo dużymi rozmiarami i umiejscowieniem z tyłu lub na samym czubku głowy. Jest bardzo elegancki, wręcz wytworny. Nadaje się idealnie na imprezy z przysłowiową wielką pompą, elegancką i majestatyczną. 

Styl rzymski – łączy w sobie nonszalancję i elegancję. Opisać go możemy, jako niewielki koczek umiejscowiony z tylu głowy, a dokładniej przy jej dole. Połączony jest z luźno puszczonymi kosmykami włosów. To wersja niezwykle subtelna i romantyczna, idealna na wesele w stylu rustykalnym. Sukienka w stylu boho pasuje tego uczesania bardzo dobrze. Spróbujmy!

Styl luźny – jego najnowsza odsłona undo mess podbija serca kobiet i Instagram! To absolutny hit, który pozwala na wplecenie we włosy rozmaitych dodatków, a jednocześnie sprawia, że nie musimy martwić się o to, że nasza fryzura ulegnie zniszczeniu, gdyż już na wstępie jest artystycznie podniszczona.

Kok na cebulkę – Do stworzenia takiej fryzury potrzebne są jedynie dwie gumki. Wiążemy na czubku głowy bardzo wysoką kitkę, a drugą gumką zgarniamy resztę włosów i wiążemy je mocno. Gotowe!

Kok warkoczowy – Powstaje on z różnego rodzaju warkoczy, które mogą być zarówno dobierane, zwykłe, jak i przyjąć formę kłosa. Wystarczy panować nad ich umiejscowieniem, a następnie ułożyć i przymocować je w formie koka. Najlepiej będzie wyglądał, gdy zdecydujemy się umocować go przy samym karku.

Jak widzicie, możliwości jest nieskoczenie wiele, tak naprawdę ich koniec zależy od waszej fantazji. Przed wizytą u fryzjera warto dokładnie przekopać internet (a najlepiej naszą galerię 😉 ) i znaleźć kilka inspiracji. Pomogą one fryzjerce w wykonaniu twojego wymarzonego look’u, a ty będziesz wiedziała dokładnie, czego oczekujesz, w tak wyjątkowym dniu, jakim jest twój ślub.

Fryzury na ślub koki – ZOBACZ ZDJĘCIA:

Fryzury na ślub
Fot. instagram.com @instabraid

Wysoki kok to szczyt wyrafinowania! Łatwy do zrobienia i super stylowy. Jeżeli nie masz wystarczającej liczby włosów, zawsze do jego wykonania możesz wykorzystać wypełniacz, który swoim kształtem przypomina nieco pączka z dziurką. Dostaniesz go m.in. w H&M. Jest niesamowicie prosty w obsłudze, a pomoże uzyskać ci idealny efekt, równego i schludnego koka.

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jej największą pasją jest podróżowanie. Kocha dobre jedzenie, filmy i seriale. Jej największym marzeniem jest przejechanie wraz z przyjaciółmi słynnej drogi 66 w Stanach Zjednoczonych. Miłośniczka Disney'a. Uwielbia poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę.