Lelum.pl

Fot.instagram.com @instabraid @kwietny_ma_wianek

Warkocz na ślub? Takie uczesanie to genialny i oryginalny wybór

17 Października 2019

Autor tekstu:

Barbara Ruppel

Fryzury na ślub: Warkocz to genialny wybór! Pomysłów na ślubne fryzury jest tyle, że z łatwością może przyprawić o zawrót głowy. Jeśli jednak miałybyśmy polecić szczególny rodzaj uczesania, w którym zakochacie się od pierwszego zaplecenia, byłby to warkocz.

Fryzury na ślub: Warkocz to genialny wybór! Pomysłów na ślubne fryzury jest tyle, że z łatwością może przyprawić o zawrót głowy. Jeśli jednak miałybyśmy polecić szczególny rodzaj uczesania, w którym zakochacie się od pierwszego zaplecenia, byłby to warkocz.

Fryzury na ślub: warkocz to genialny wybór! Dlaczego warkocz jest tak trafionym wyborem na ślubną fryzurę? Jakie są rodzaje warkoczy? W niniejszym artykule odpowiemy na wszystkie pytania i przekonamy was, że nie ma piękniejszej fryzury ślubnej niż warkocz.

Fryzury na ślub: warkocz jest modny. Jakie są rodzaje warkoczy?

Jest kilka rodzajów warkoczy – od bardziej klasycznych do bardziej szczegółowych i skomplikowanych. Najsłynniejsze fryzury na ślub warkocz, kok czy Hollywoodzkie fale wciąż walczą o miano ulubionej fryzury kobiet wychodzących za mąż. Jak się okazuje, z roku na rok coraz częściej panien młodych wybiera…warkocz. Nikogo nie powinno to dziwić – warkocz daje praktycznie bezkres możliwości, a wariacji na temat tej fryzury jest tyle, ilu jest stylistów.

Może niedługo bierzesz ślub i zastanawiasz się jakie fryzury na ślub pasują do ciebie najbardziej? A może jesteś zdecydowana na warkocz i chcesz poznać różne jego rodzaje i warianty? Poniżej przygotowałyśmy dla ciebie kilka pomysłów warkoczy ślubnych.

Jakie są najlepsze fryzury z warkoczami na ślub?

TRADYCYJNY WARKOCZ

Do najbardziej znanych rodzajów warkoczy należą: warkocz klasyczny, francuski, holenderski oraz kłos zboża. Jeśli mamy bardzo cienkie włosy, najlepiej wybierzmy kłos, ponieważ dzięki bardzo cienkim i gęsto rozłożonym splotom optycznie zwiększy on objętość naszych włosów. W zwykłe warkocze można wpleść wstążkę, kwiaty czy stroik. Warkocza nie trzeba zaczynać na środku, z powodzeniem można warkocz zacząć z boku, asymetrycznie.

KORONA

Warkocz to idealny wybór na fryzurę ślubną z powodu tego, co można z niego zrobić – dosłownie. Dzięki odpowiedniemu upleceniu włosów, na naszej głowie może pojawić się np. korona. Jak zrobić koronę z warkocza? To bardzo proste – wystarczy zacząć pleść włosy w warkocz tuż przy czole (utworzy się coś na wzór diademu-opaski). Wersja królewska warkocza jest super opcją dla kobiet, które zapuszczają grzywkę i nie wiedzą do końca, co z nią zrobić.

KOSZYCZEK

W tradycji folklorystycznej przyjęło się, że dziewczyna, zanim wyszła za mąż zapuszczała warkocz, który był symbolem jej niewinności i dzieciństwa. W niektórych regionach Słowiańszczyzny po ślubie kobietom obcinano warkocze w całości. Kobieta następnie nakładała na głowę chustkę i oficjalnie stawała się kobietą – jej obcięty warkocz symbolizował jej dzieciństwo, które się skończyło wraz z zamążpójściem.

Koszyczek jest pozostałością po dawnych czasach, kiedy kobiety ujarzmiały swoje włosy zaplatając je w warkocz, a następnie okręcając warkocz wokół głowy tworząc coś na kształt koszyczka. W dzisiejszych czasach kobiety często wykorzystują ten rodzaj splotu w swoich fryzurach na ślub. Wykorzystując wszystkie włosy, warkocz biegnie naokoło głowy, a dodatkowe artystyczne potarganie nadaje uroku i lekkości całej fryzurze . Doskonale tego typu uczesanie sprawdzi się na ślubie w stylu retro czy vintage.

Najlepsze fryzury na ślub: warkocz. Jakie są najpiękniejsze fryzury z warkoczami?

PRECEL

Nasze włosy mogą wyglądać jak wymyślny precel dzięki warkoczom. Jeśli nie jesteśmy pewne jakie fryzury na ślub , a dokładnie jakie rodzaje warkoczy będą pasować do naszej stylizacji, precel może sprawdzić się idealnie. Jeśli nasza suknia jest prosta i klasyczna w kroju, na pewno lepiej będzie wyglądał ciasno zapleciony warkocz-precel.

Jeśli postawimy na nieco potarganego precla, nada on ton bardziej swobodny, zwiewny i rustykalny ton naszej stylizacji. Jak zrobić warkocz w formie precla? Precel zaczyna się jak klasyczny warkocz, a dopiero przy końcu zawija się go i podpina odpowiednio. Można również ozdobić warkocz ozdobami lub kwiatami.

PÓŁ NA PÓŁ

Jeśli tradycyjne fryzury na ślub z użyciem rozpuszczonych włosów bardziej nam odpowiadają, ale nie chcemy zrezygnować z warkoczy, możemy połączyć te dwie fryzury w jedną. Jak to zrobić? Wystarczy zapleść warkocz na wierzchniej części włosów, można też zacząć od włosów , które znajdują się najbliżej czoła. Tak zwane rozwiązanie pół na pół wygląda bardzo ładnie w zestawie z pofalowanymi długimi włosami. Najczęściej kobiety decydujące się na taką fryzurę zaplatają warkocz z tyłu głowy, horyzontalnie. Dlaczego taka opcja jest najbardziej popularna? Zaplecione włosy odsłaniają całą twarz przez co może wydawać się smuklejsza i węższa.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Fryzury na ślub: warkocz

Fryzury na ślub: warkocz jest jedną z najmodniejszych propozycji. Wariantów tego prostego uczesania jest tyle, ilu jest stylistów.

Fryzury na ślub: warkocz

Jednym z najpopularniejszych wariantów klasycznego koka jest połączenie tej fryzury z warkoczem. Efekt jest obłędny!

Fryzury na ślub: warkocz

W tradycji ludowej warkocz był symbolem panieństwa – kiedy kobieta wychodziła za mąż, obcinała swój warkocz i zakładała na głowę chustę na znak bycia żoną.

Fryzury na ślub: warkocz

Mimo iż warkocze są bardzo popularne wśród panien młodych, na warkocz mogą pozwolić sobie tylko kobiety z bardzo długimi włosami.

Fryzury na ślub: warkocz

Koszyczek, korona, pół na pół – to tylko kilka wariantów popularnego warkocza. Choć mogą wydawać się skomplikowane, kiedy zrozumie się podstawy tradycyjnego zaplatania warkoczy, każda fryzura, która opiera się na takim rodzaju uczesania będzie bułką z masłem 😉

ZOBACZ TEŻ:

Tagi:

Podobne artykuły

Kobieta

Wiosenne fryzury, które łatwo wykonasz w domu
Czytaj więcej >

Kobieta

Dorota Chotecka podsumowana przez męża. Piękne słowa wprost od partnera
Czytaj więcej >

Kobieta

Poszła do lekarza z bólem brzucha. Okazało się, że nosi "kamienne dziecko". Kobieta zmarła
Czytaj więcej >

Kobieta

To właśnie zrobiła mu własna matka. Skandaliczne nagranie wyciekło do sieci
Czytaj więcej >

Kobieta

Sprawdzone sposoby, jak przywrócić cerze blask!
Czytaj więcej >

Kobieta

Kobieta powiększyła swoje usta. Widok jej warg zaczął przerażać
Czytaj więcej >
Barbara Ruppel

Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Kobieta

Kobieta

Redaktor Redaktor

Kuracja z mocznikiem dla pięknych stóp. Jak przygotować je na lato?
Czytaj więcej >
Kobieta

Redaktor Redaktor

Letnie stylizacje dla kobiet – przegląd modnych i wygodnych sukienek sportowych
Czytaj więcej >
Kobieta

Redakcja Lelum

Ochrona i pielęgnacja w jednym. Jak zadbać o skórę w słoneczne dni?
Czytaj więcej >
Kobieta

Redakcja Lelum

Prebiotyki – czym są, jak działają na mikrobiom i dlaczego są tak ważne dla naszej skóry
Czytaj więcej >
Kobieta

Redaktor Redaktor

Infekcje intymne – jak zapobiegać i wspomagać leczenie?
Czytaj więcej >
Kobieta

Redakcja Lelum

Naturalne pH skóry – sprawdź, dlaczego warto stosować tonik w pielęgnacji?
Czytaj więcej >