Futro tego kota świadczy o tym, jak bardzo był zaniedbywany. Cała sierść była posklejana jakby w dredach. Trudno sobie wyobrazić jak męczył się ten zwierzak!

To smutne ile muszą przeżyć niektóre zwierzęta. Ten kot potrzebował wyjątkowej pomocy. Jego futro było tak poplątane, że momentami uniemożliwiało mu poruszanie się. To naprawdę wyjątkowy przypadek zaniedbania, które musiało trwać latami. 

Futro kota było w opłakanym stanie

Sinbad to kot perski, który pilnie potrzebował pomocy. Kiedy go znaleziono, był w stanie godnym pożałowania. Jego futro było tak zaniedbane, że utrudniało kotu sprawne poruszanie. Nic dziwnego, w końcu ważyło ponad 2 kilo! 

futro
facebook.com/AntiCruelty/

Brak troski o kota spowodowany był podeszłym wiekiem jego właściciela. Staruszek zmęczony swoimi latami, a także chorobą nie dawał już rady zajmować się Sinbadem. Zadecydowano więc, że zwierzę należy zabrać do schroniska. 

W placówce dla zwierząt weterynarze jednogłośnie stwierdzili, że nie ma innego wyjścia jak ogolić kota na łyso. Kiedy to zrobili okazało się, że futro ważyło prawie tyle samo co sam Sinbad! Jego tylne łapki były nadwyrężone z powodu nadmiernego ciężaru. 

Każdy kot zasługuje na troskę i dobrą opiekę

Historia zakończyła się dla kota wyjątkowo dobrze. Cały proces obcinania posklejanego futra trwał aż 7 godzin. Mężczyzna, który znalazł zaniedbanego kota postanowił go adoptować. Chociaż Sindbad po obcięciu nie wygląda jeszcze najlepiej, to bardzo cieszy się z uwagi, która jest mu poświęcana. 

Każdy kot zasługuje na to, by być otoczonym miłością i troską. W przypadku futrzaków bardzo ważne jest wyczesywanie jego sierści. To najistotniejszy dla nich zabieg pielęgnacyjny, który zapobiega tworzeniu się zbitych kołtunów. 

futro
instagram.com/sinbad_cosplaycat

Należy pamiętać, że koty nienawidzą wody, natomiast bardzo dobrze radzą sobie z samodzielną pielęgnacją sierści. Zwierzę to potrafi doczyścić nawet najbrudniejsze futro! Czasami jednak kąpiel jest wskazana. Prawidłowa pielęgnacja kociej sierści i dobra dieta sprawią, że zachowa ona piękny i błyszczący blask!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

futro
https://www.facebook.com/AntiCruelty/

Ten kot był tak zaniedbany, że trzeba było go ogolić.

futro
instagram.com/sinbad_cosplaycat

Dzisiaj kot ma nowy dom, a także właściciela, który bardzo się o niego troszczy. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Od 12-letniego Aleksandra żądają 2,5 mln złotych. Rodzice tłumaczą go chorobą
  2. Psu zepsuła się ulubiona zabawka. Jego mina mówi więcej niż tysiąc słów
  3. Kot uratował chłopca, który otarł się o śmierć. Wszystko zarejestrowała kamera
  4. Królowa Elżbieta zrezygnowała z noszenia futer. Żaden monarcha w historii nie zdecydował się na taki krok
  5. Kim był 30 lat młodszy kochanek Beaty Tyszkiewicz? Informacje ścinają z nóg

źródło: podaj.to

 

Poprzedni artykułAgnieszka Woźniak-Starak pierwszy raz od miesięcy pokazała się na Instagramie. Fani: „Dobrze Panią znowu widzieć”
Następny artykułJak się ubrać do klubu? Masz mnóstwo opcji!
Redaktorka Lelum.pl Studentka filologii polskiej na wydziale polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się modą, muzyką alternatywną oraz show-biznesem. Jej największą pasją są podróże. Z przyjemnością angażuje się w działania społeczne i kulturalne.