Galeria handlowa to jedno z najliczniej obleganych miejsc. Od 4 maja te placówki są na nowo otwarte, ale ich funkcjonowanie ma się odbywać zgodnie z zachowaniem reżimu sanitarnego. Wytyczne dla pracowników i klientów są bardzo surowe. Czego możemy się spodziewać?

Od 4 maja wdrożono kolejny etap odmrażania gospodarki w Polsce. Zgodnie z jego założeniami mają zostać otwarte m.in. galerie handlowe, hotele oraz pensjonaty, a także ośrodki rehabilitacyjne. Nadal obowiązują jednak ogólne restrykcje.

Galeria handlowa – nowe funkcjonowanie

Ministerstwo Rozwoju i Główny Inspektorat Sanitarny opracowali wytyczne dla funkcjonowania galerii handlowych. Mają one na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno klientom, jak i pracownikom sklepów.

W galeriach trzeba zachować co najmniej 2-metrową odległość od innych osób, wciąż obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust oraz noszenia rękawiczek, jedzenie może być kupione jedynie na wynos i nie powinno być spożywane w galerii bądź na ulicy, parkować należy, na co drugim miejscu, w ostateczności obok, ale z zachowaniem dystansu przy wsiadaniu i wysiadaniu.

  1. Od dziś wielkie zmiany w Polsce. Niestety, niektórzy są wściekli
  2. Minister edukacji się wygadał. Dzieci wrócą do szkoły szybciej niż każdy się spodziewał?
  3. Dowiedzieliśmy się, w którym miesiącu ciąży jest Barbara Kurdej-Szatan. Zaniemówicie

Galeria handlowa wobec nowych wytycznych

Każda galeria powinna zapewnić swoim klientom możliwość kupienia maseczki na terenie obiektu i musi przestrzegać limitu osób znajdujących się wewnątrz placówki. Pojemniki z płynem dezynfekującym powinny zostać zainstalowane w jak największej ilości przy każdym wejściu, także do sklepów wewnątrz.

Ponadto należy zapewnić odpowiednią wymianę powietrza oraz znacznie zwiększyć częstotliwość dezynfekowania i czyszczenia wszelkiego rodzaju uchwytów, klamek itp. Swoją działalność mogą prowadzić wszystkie sklepy, ale strefy relaksu, gier, aktywności fizycznej bądź wyspy handlowe zostają wyłączone z użytku. Tutaj przedstawiamy kilka cennych uwag od ministra zdrowia.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

galeria
fot. unsplash.com/mostafa meraji

W galeriach handlowych obowiązują surowe restrykcje.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Galerie handlowe znowu otwarte. W jakich godzinach zrobimy zakupy?
  2. Genialna wiadomość w sprawie pandemii, jakiej nie było od 7 tygodni. Informacja z zagranicy daje nadzieję
  3. TVN wyemitował porażający materiał. Chodzi o Pawła Królikowskiego, ciężko uwierzyć, że pokazano szczegóły
  4. Nasz Nowy Dom: Katarzyna Dowbor spotkała się z prawdziwym dramatem. Musiała zareagować
  5. ”Królowe życia”: smutne chwile w życiu Dagmary. Gwiazda drży o los bliskiej osoby
  6. Andrzej Duda zabrał głos ws. doniesień o dymisji. Jest oficjalne stanowisko

źródło: gov.pl; polsatnews.pl

Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.