Galerie handlowe od 28 listopada 2020 roku mają zostać przywrócone do pełni funkcjonalności. Jak nieoficjalnie dowiedziała się Wirtualna Polska, klienci poza obsługą będą mogli spotkać w sklepach także… funkcjonariuszy policji. Mają mieć oni za zadanie pilnowanie reżimu sanitarnego. Jeśli któraś z placówek nie będzie przestrzegać nałożonego rygoru, może zostać zamknięta.

Z uwagi na decyzję o ponownym otwarciu placówek handlowych od 28 listopada 2020 roku rząd miał zdecydować o przeprowadzaniu kontroli policyjnych w galeriach. Osoba z otoczenia premiera Mateusza Morawieckiego udzieliła niezbędnych w tej kwestii informacji Wirtualnej Polsce.

Nieoficjalnie: Galerie handlowe pod nadzorem policji

Portal Wirtualna Polska podał informacje, z których wynika, że wraz z przywróceniem działalności galerii handlowych 28 listopada 2020 roku, ruszą kontrole policyjne, podczas których funkcjonariusze policji będą sprawdzać, czy sklepy oraz klienci stosują się do wyznaczonego rygoru sanitarnego.

Osoba z otoczenia premiera Mateusza Morawieckiego udzieliła wywiadu dla Wirtualnej Polski. Według informatora klienci w galeriach mają być liczeni, a płatności będą się odbywać z zachowaniem wyznaczonego ustawowo dystansu społecznego.

–  W galeriach handlowych pojawią się kontrolerzy z inspekcji sanitarnej, przedstawiciele Sanepidu, policyjne patrole. Klienci, którzy przyjdą zrobić zakupy, muszą być dokładnie policzeni. W kolejkach do kas nie będą mogły gromadzić się tłumy, płatności będą odbywać się tylko z zachowaniem odstępów – podaje informator Wirtualnej Polski.

Co więcej, rozmówca zaznaczył, że przeprowadzane inspekcje mają być bardzo dokładne i intensywne. Właściciele galerii handlowych za nieprzestrzeganie ścisłych restrykcji sanitarnych mogą zostać ukarani bardzo wysokimi mandatami, a docelową karą może być zamknięcie placówki.

  1. Znaki zodiaku, które najczęściej kłamią. Im lepiej nie wierzyć na słowo
  2. Nie żyje wielki Polak. Tragiczne informacje potwierdził burmistrz
  3. Brudna kobieta ze zsuniętymi spodniami na szpitalnej podłodze w Zgierzu. ”Zdjęcie zostało wykonane na styku zmian personelu pielęgniarskiego”

Policja w galeriach handlowych

Z uwagi na to, że grudzień jest jednym z najbardziej dochodowych miesięcy dla galerii handlowych w roku, rząd zdecydował o ich ponownym otwarciu. Oznacza to, że zbiera się w nich znacznie więcej ludzi.

– Zdajemy sobie sprawę, że grudzień dla branży galerii handlowej wiąże się z obrotami nawet 50 proc. wyższymi w porównaniu z poprzednimi miesiącami. I, że klienci w okresie przedświątecznym ruszą na zakupy – zaznacza rozmówca Wirtualnej Polski.

Logiczne staje się zatem, że rośnie przy tym ryzyko zakażenia koronawirusem, co nie przeszło bez uwagi rozmówcy WP. Podkreślił także, że kontrole mają na celu dbałość o dobro i bezpieczeństwo konsumenta.

– Właśnie wtedy, wśród dużych skupisk ludzi, jest możliwość zarażenia się koronawirusem. I takie kontrole będą służyć w pierwszej kolejności dbaniu o zdrowie konsumentów – podkreśla rozmówca WP.

Według ustanowionych niedawno restrykcji w sklepach oraz galeriach handlowych ma obowiązywać limit wynoszący 1 osobę na 15 m kw. Niezmiennie obowiązuje również wymóg noszenia maseczek ochronnych na twarzy. Sklepy będą mieć obowiązek udostępnienia klientom rękawiczek jednorazowych oraz płynu do dezynfekcji rąk.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Nagła interwencja pogotowia na demonstracji. Jedna z osób klejem przykleiła dłoń do bramy
  2. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  3. Skrzynecka opowiedziała o walce z chorobą. Dotknęła nie tylko ją, ale i jej bliskich
  4. Mężczyzna przyszedł do szpitala z małą trumną. Powód rozbija serce na milion kawałków, ciężko powstrzymać łzy
  5. Ksiądz o strajkujących kobietach: „rozwrzeszczana tłuszcza, która wykrzykuje wulgaryzmy”. Porównał też pielęgniarki do diablic
  6. Kamera nagrała, co robi pies w pokoju małego dziecka. Rodzicom opadły szczęki
  7. Polski skoczek narciarski potwierdził radosną nowinę. Posypały się gratulacje, rodzina się powiększy

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Poprzedni artykułKobiety przykuły się do bramy Ministerstwa Edukacji. Trwa blokada stolicy, policja zatrzymuje kolejne osoby. Zatrważające zdjęcia
Następny artykułPoznajecie? Słynna para polskich aktorów jest razem od ponad 17 lat
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl