Już od jutra pożegnamy się z bardzo uciążliwym obostrzeniem. Galerie handlowe znów zostają w całości otwarte. To wspaniała wiadomość dla Polek i Polaków, którzy marzą, choć o namiastce przedświątecznego szaleństwa. Choć galerię będziemy odwiedzać w bardzo surowym reżimie sanitarnym, wysłuchanie Last Christmas przy kupowaniu prezentów ukoi wielu z nas. Najbardziej zdjęcie obostrzenia docenią jednak osoby, które dzięki temu będą mogły wrócić do pracy.

Powrót działalności galerii handlowych wiąże się z nowymi zasadami, które zostały już określone w rozporządzeniu Rady Ministrów. Właściciele sklepów będą musieli dostosować się do nowych wytycznych.

Galerie handlowe otwarte od 28 listopada

Do tej pory w galeriach działać mogły tylko sklepy spożywcze, drogerie, apteki i punkty usługowe. Od jutra do pracy wracają wszystkie sklepy, będą jednak musiały zastosować się do ważnych wytycznych sanitarnych.

Oprócz płynów do dezynfekcji, jednorazowych rękawiczek i maseczek, obowiązuje limit osób mogących jednocześnie przebywać w sklepie. Według najnowszego rozporządzenia ma to być 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. 

Branża może zatem odetchnąć z ulgą. Niemal cały listopad trwały prośby przedsiębiorców o otwarcie galerii w grudniu. Dla centrów jest to najbardziej dochodowy miesiąc w roku, tym samym jest on dochodowy dla całej polskiej gospodarki. 

Warto przypomnieć, że do pracy wrócą wszystkie sklepy i punkty z wyłączeniem sal zabaw dla dzieci. Te nadal pozostaną zamknięte. 

  1. Gwiazda „M jak miłość” z dnia na dzień została bez pracy. Wystosowała dramatyczny apel
  2. Rzecznik MZ ujawnił, czy policja będzie kontrolować Polaków w Wigilię. Powiedział również o karach
  3. Dodatkowy dzień na zakupy w grudniu. Nagła wiadomość w sprawie zakazu handlu w niedziele

Jakie obostrzenia zmienią się w grudniu?

Najwięcej zmian dotyczy dziedziny handlu i galerii handlowych właśnie. Ważna informacja dla seniorów: godziny dla seniorów pozostają w tym samym formacie, co dotychczas. Wyjątkiem jest jedynie 24 grudnia. 

W Wigilię sklepy działają tylko do 14:00 dlatego, zdecydowano o zniesieniu seniorskich godzin, by wszyscy mogli zrobić zakupy, nie tłocząc się w kolejkach.

Nadal zamknięte pozostają hotele i pensjonaty, z wyłączeniem podróży służbowych i pracowników Służby Zdrowia. Gastronomia nadal działa w trybie wyłącznie na wynos. 

Siłownie, kina, teatry, muzea nadal pozostają zamknięte. Otwarte będą stoki narciarskie i przechowywalnie sprzętu narciarskiego. Wyjeżdżając w góry w celu odwiedzenia stoku i wypoczynku nie będziemy mogli wynająć noclegu. Aktualne przepisy obowiązują do 27 grudnia.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Wielkie zamieszanie w centrum Warszawy, ludzie byli wściekli. Pytali „Kto wypierze wasze brudy”
  2. Pojawiło się ostrzeżenie. Od pierwszego „ataku zimy” dzielą nas godziny, Polacy powinni się przygotować
  3. Małżeństwo brało wspólny prysznic, gdy nagle żona zauważyła jeden szczegół. Od razu zażądała rozwodu
  4. Pierwszy na świecie kraj zniesie opłaty za artykuły higieniczne dla kobiet. Mają być dostępne m.in. w państwowych aptekach
  5. Wykształcenie Dagmary Kaźmierskiej. Wygadała się w programie, wielu nie będzie mogło uwierzyć
  6. Owczarek niemiecki i małe dziecko bawią się w berka. Mama natychmiast zaczęła nagrywać
  7. Skandal na pogrzebie Diego Maradony. Jak oni mogli do tego dopuścić? Partnerka legendy zalała się łzami

źródło: wiadomosci.radiozet.pl

 

 

Poprzedni artykułGinekolog wymienił 5 rzeczy, których nie znosi w swoich pacjentkach. Ostatnia przyprawia go o mdłości
Następny artykułMałżeństwo: ”nieuzasadniona odmowa współżycia może prowadzić do grzechu”. Twierdzą, że stosunek jest obowiązkiem
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl