– Mam nadzieję, że turystyka, gastronomia, kluby fitness, a więc te branże, które są dotknięte najostrzejszymi ograniczeniami, będą mogły swobodnie zacząć funkcjonować od początku czerwca – powiedział wicepremier, Jarosław Gowin, podaje radiozet.pl.

Gowin tłumaczył także, że popiera korzystanie we wcześniejszym terminie z usług hoteli czy restauracji przez osoby po dwóch dawkach szczepionki. 

Gastronomia i turystyka. Kiedy odmrożenie branż?

Jarosław Gowin mówił, że jeżeli akcja szczepień będzie rozwijać się w dotychczasowym tempie, to już na początku maja rząd będzie mógł rozpocząć odmrażanie gospodarki, tak aby w czerwcu wszystkie branże mogły swobodnie działać.

Musimy wszyscy okazać solidarność z przedsiębiorcami, z reprezentantami tych branż. To jest polski kapitał. Jeśli chodzi o turystykę i gastronomię, to są często prężnie rozwijające się do roku 2020 firmy rodzinne i uważam, że skoro ktoś jest już po podwójnym szczepieniu, jest w pełni bezpieczny, nie może się sam zarazić ani zarazić innych, to tego typu osoby, z odpowiednimi certyfikatami, powinny móc zacząć korzystać z usług turystycznych i gastronomicznych – dodał.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Wicepremier stwierdził, że w pierwszej kolejności odmrażanie gospodarki powinno dotyczyć handlu i usług. Przypomnijmy, że w 11 województwach już od poniedziałku w reżimie sanitarnym będą mogły działać salony fryzjerskie, kosmetyczne oraz salony tatuażu. Rozporządzenie w tej sprawie pojawiło się wczoraj.

W województwach podlaskim, podkarpackim, warmińsko-mazurskim, lubelskim, pomorskim, lubuskim, świętokrzyskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim i małopolskim już za kilka dni naukę hybrydową rozpoczną uczniowie klas 1-3.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: radiozet.pl

Poprzedni artykułPrzed chwilą przekazano wiadomość. Już jutro niezwykłe wydarzenie, pełnomocnik rządu potwierdza
Następny artykułTomasz Kammel odchodzi z TVP? Poinformował o nowym biznesie: ,,Zaczyna się nowa wielką przygoda”
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.