Byłe pierwsze damy – Jolanta Kwaśniewska, Anna Komorowska oraz Danuta Wałęsa skierowały do rządu apel o udzielenie pomocy osobom koczującym na polsko-białoruskiej granicy oraz dopuszczenie na miejsce organizacji pomocowych i dziennikarzy. Na prośbę o podpisanie listu nie odpowiedziała zaś obecna prezydentowa – Agata Kornhauser-Duda. Jej decyzję skomentowali między innymi uczestnicy programu „Śniadanie Romanowskiego”

„Maria Kaczyńska byłaby z nimi”

Prócz wystosowanego apelu, prezydentowe Kwaśniewska i Komorowska wzięły również udział w proteście „Matki na granicę” na terenie Michałowa, w pobliżu strefy stanu wyjątkowego (Wałęsowa nie pojawiła się na miejscu ze względów zdrowotnych).

Do decyzji obecnej pierwszej damy, która zignorowała apel, odniosła się w programie Polsat News polityczka Koalicji Obywatelskiej – Marzena Okła-Drewnowicz.

Gdyby żyła Maria Kaczyńska, byłaby razem z pierwszymi damami. Tak jak stawała w obronie kompromisu aborcyjnego, tak na pewno, jako matka, stanęłaby też w obronie dzieci z Michałowa – powiedziała.

Nawiązała tym samym do apelu, pod którym Kaczyńska podpisała się w 2007 roku. Dotyczył on utrzymania istniejącego kompromisu aborcyjnego (w parlamencie trwały ówczesnie prace nad zaostrzeniem prawa).

Źródło: Polsat News

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Cała w emocjach Jolanta Kwaśniewska nagle zabrała głos. Polacy wstrzymali oddech
  2. Ryszarda Kotysa z żoną dzieliła gigantyczna różnica wieku. Niebywałe, kim jest kobieta
  3. Fatalne wieści dla palaczy. Wkrótce cena paczki może wynieść ponad 20 zł

Wydawca i redaktor sekcji Lifestyle. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl