Gdynia ostatnio cieszy się odwiedzinami niezwykłych gości, którzy zaszczycili swoją obecnością tamtejszych turystów. Jednak ich zachowanie jest wręcz makabryczne i nie sposób opisać go żadnymi słowami. Ludzie korzystający z nadmorskiej plaży obrzucają bezbronne foki kawałkami drewna i próbują je wypłoszyć. Niewiarygodne, jacy ludzie potrafią być brutalni. 

Gdynia była od zawsze miejsce, gdzie foki mogły w spokoju się wylegiwać i przede wszystkim czuć bezpiecznie. Jednak w ostatnim czasie wiele się zmieniło, jak informują pracownicy Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego, tamtejsi turyści znęcają się nad fokami. 

Obrzydliwe zachowanie turystów w Gdyni

W mediach tyle się mówi o odpowiedzialnym zachowaniu, empatii i pomocy dla zwierząt. Okazuje się jednak, że dla niektórych te informacje to czarna magia, zupełnie niezrozumiała i tajemnicza. Turyści z Gdyni przekroczyli wszelkie granice dobrego wychowania. Nie wiedzieć czemu, natrafiając na wylegujące się w słońcu foki, zaczęli rzucać w ich stronę kawałkami drewna. 

Foki oficjalnie są pod opieką pracowników Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry Uniwersytetu Gdańskiego w Helu oraz Błękitnego Patrolu WWF. To właśnie personel Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego poinformował o tej nieuzasadnionej przemocy, mierzonej w tamtejsze foki. 

  1. Golden retriever uratował małego kotka. Przyniósł go ledwo żywego w pyszczku
  2. Absurdalny pomysł w sprawie wolno żyjących kotów. Czy zwierzęta przypłacą go życiem?
  3. Owczarek niemiecki ugryzł 17-latkę w twarz podczas zdjęć. Mamy zdjęcie po ataku

Bezbronne foki nękane przez turystów

Gdynia to miasto chętnie odwiedzane przed turystów, ze względu na jego dostęp do morza. Jednak nie wszyscy odwiedzający potrafią zachować się odpowiednio podczas obcowania z naturą i żywymi stworzeniami. Jak informuje Stacja Morska Uniwersytetu Gdańskiego, tamtejsze foki stały się ofiarami nękania i przemocy ze strony turystów. 

-Od pewnego czasu w Gdyni pojawiają się małe foki. Niestety, ludzie rzucają w nie kawałkiem drewna, płoszą, podchodzą i nękają zwierzęta, które czuły się dotąd bezpiecznie na gdyńskim wybrzeżu – czytamy na oficjalnym profilu Stacji Morskiej.

Plaża to naturalne środowisko dla małych fok, które jak poinformowała dr. Iwona Pawliczka w rozmowie z Polsat News, przyszły na świat wczesną wiosną tego roku. Szkoda, że niektóre jednostki bez serca, uniemożliwiają bezbronnym stworzeniom cieszyć się wolnością. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Gdynia
fot. unsplash.com/
NOAA

Gdynia jest domem dla małych fok, które przyszły na świat na przełomie lutego i marca. 

Gdynia
fot. unsplash.com/
Nicola Nuttall

Bezbronne foki są atakowane przez tamtejszych turystów. 

Stacja Morska Uniwersytety Gdyńskiego poinformowała, że foki stały się ofiarami brutalnych turystów, którzy rzucają w nie odłamkami drewna i zakłócają spokój. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Psy pomogą w walce z epidemią. Ruszyły już testy
  2. Owczarek niemiecki tonął na oczach mieszkańców miasta. Wszyscy wstrzymali oddech
  3. Zdarza ci się krzyknąć na psa? Nigdy więcej tak nie zrobisz, gdy dowiesz się, jak się wtedy czuje
  4. Porzucona suczka zobaczyła swoich właścicieli w schronisku. Była pewna, że przyszli po nią, niestety
  5. Golden retriever koniecznie chciał być pogłaskany po głowie. Nie wiedział, że przeszkadza panu w pracy
  6. Znęcał się nad psem. Monitoring wszystko zarejestrował, wyjaśnienia mężczyzny porażają

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Poprzedni artykułRP: Nie powstanie komisja ds. pedofilii. Powód? „Parlament ma ważniejsze sprawy na głowie”
Następny artykułAgnieszka Chylińska próbowała ukryć prawdę przed mediami. Mąż artystki to jej największa tajemnica
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.