Tuż przed godziną 7.00 synoptyk tvnmeteo.pl Artur Chrzanowski poinformował o burzach w części kraju. Gdzie pojawiły się wyładowania atmosferyczne? Mieszkańcy których miast powinni uważać? Wydano ostrzeżenia.

Jak czytamy na tvn24.pl, w tej chwili zjawiska mają słaby charakter, towarzyszą im opady deszczu do 5 litrów wody na metr kwadratowy i porywy wiatru do 60 kilometrów na godzinę.

Pogoda: 2 maja

Burze pojawiły się w następujących miejscowościach: 

 Lubliniec;

 Dobrodzień;

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 Zawadzkie;

 Olesno.

Warto podkreślić, że obowiązują ostrzeżenia IMGW. Dziś możemy spodziewać się burz, deszczu i silnego wiatru, a w górach śniegu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia (pomorskie dla części powiatów).

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Może spaść nawet do 60 litrów wody na metr kwadratowy. Dla województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, wielkopolskiego dolnośląskiego i opolskiego wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed deszczem. Alerty obowiązują przez cały dzień, w dwóch ostatnich do godziny 15.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami wydano dla województw: łódzkiego, mazowieckiego i lubelskiego.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: tvn24.pl

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.