Gdzie jest ciepło w kwietniu? Święta Wielkanocy to dla większości Polaków idealny czas na rodzinne spotkania, przejechanie wielu kilometrów w celu spotkania się ze znajomymi, czy po prostu odpoczynku na kanapie we własnym M3. Jednak jest też spora grupa osób, która chce wykorzystać kilka dni wolnego na regenerację w lekkim słońcu, które można znaleźć w tym czasie szczególnie na południu Europy. Oto kraje idealne na wakacje w kwietniu, które mogą się znaleźć w zasięgu twojego budżetu! 

W tym roku postanowiłaś zamienić żółte kurczaczki i malowanie pisanek znajdujących się w wiklinowym koszyczku na piaszczyste plaże i gorące słońce? Naszym zdaniem to bardzo dobre zamienniki, choć tradycję również należy uszanować. Dlatego tegoroczny urlop świąteczny spędź w krajach wokół basenu Morza Śródziemnego lub Południowej Hiszpanii!

Gdzie pojechać na wakacje w kwietniu? 

Na wakacje w kwietniu najlepiej pojechać w wyżej już wymienione, cieplejsze rejony Europy, gdzie nie tylko skorzystasz z kąpieli słonecznych, ale także poznasz panujące tam zwyczaje wielkanocne! Jeżeli nie lubisz bardzo wysokich temperatur, które szczególnie doskwierają wielu turystom na przełomie wakacji, to teraz jest idealny czas na zwiedzenie włoskich, portugalskich, czy hiszpańskich miasteczek w towarzystwie względnie rześkiego powietrza.

Jakie kierunki są polecane na ten okres? Gdzie jest ciepło w kwietniu, choć jeszcze nie gorąco? My polecamy takie atrakcyjne państwa jak: Włochy, Południe Francji, Monaco, Hiszpania, Portugalia, ale także mniejszą Maltę czy greckie wyspy. To tutaj wypoczniesz najlepiej, nie wydając całej miesięcznej pensji przy ok. 20 stopniowej temperaturze

Gdzie jest ciepło w kwietniu?

W kwietniu ciepło jest właśnie w tych państwach, o których wyżej napisałyśmy. To właśnie kwietniowe Święta są doskonałą okazją, by obejrzeć wszelkie zabytki włoskie, które będą oblegane już pod koniec maja, gdy sezon turystyczny będzie gorącym tematem. Dlatego świetnym sposobem na wypoczynek będzie odwiedzenie takich miejsc jak: Positano (wybrzeże Amalfi), Cinque Terre (Liguria), Pescheira del Garda (prowincja Werona), Malcesine (Werona), czy Limone sul Garda (Lombardia). To właśnie te niezwykle położone miejsowości, które w większości są wpisane na listę UNESCO, zapewnią ci nie tylko doznania wizualne, ale pozwolą nacieszyć się dodatnią temperaturą, która przy okazji kwietnia będzie wahać się w granicach od 19 do 25 stopni!

Jednak Europa to nie tylko Włochy! Gdzie jest ciepło w kwietniu, a dodatkowo niezwykle przyjemnie pod względem architektury? My stawiamy na Hiszpanię! Koniec kwietnia to idealny czas na nadrobienie zaległości względem zwiedzania Barcelony (koniecznie trzeba złożyć wizytę w Sagrada Familia i parku Gaudiego), do której w tym okresie znajdziesz bilety lotnicze w zaskakująco niskich cenach! Tanie podróżowanie może również odbyć się na Costa del Sol, a wycieczka na Gibraltar, wieńczący rozległe plaże, może okazać się świetnym wyborem.

Znajdująca się w pobliżu Hiszpanii Portugalia to niezwykły cel podróży dla tych, którym niestraszne są nieco chłodniejsze temperatury. Leżąca nad Oceanem Atlantyckim Lizbona czy Porto z pewnością zachwycą was nie tylko pięknymi budynkami i pysznym jedzeniem, ale także zdrowym morskim powietrzem. Temperatury w tym rejonie Europy w kwietniu są dodatnie, choć jest nieco zimniej niż w Katalonii czy Ligurii!

Gdzie na wakacje w kwietniu?  

Gdzie jest ciepło w kwietniu, a przy tym możemy podziwiać nadmorskie widoki? Z pomocą przychodzi nam piękna Malta, która jest jedną z najmniejszych wysp w obrębie Morza Śródziemnego. Archipelag ten może nie tylko pochwalić się ogromem niezwykłych widoków (za sprawą takich miejsc jak Valetta czy Gozo), ale także obecnością słońca w ten kwietniowy czas. Polecamy zażycie kąpieli słonecznych zwłaszcza w Blue Lagoon, Comino czy Azure Window.

Przenosimy się z powrotem na ląd. Gdzie jest ciepło na stałym lądzie? Okazuje się, że najlepszym celem na kwiecień będą miasta od Nicei aż do Montpellier. Choć Francja kojarzy nam się głównie osadzoną w Paryżu wieżą Eiffla, my szczególnie polecamy Lazurowe Wybrzeże, gdzie wypoczniesz w lekkim słońcu na najpiękniejszych plażach Europy. Nic dziwnego, że to właśnie tutaj Brigitte Bardot upatrzyła sobie miejsce na wypoczynek przez cały rok!

Podsumowanie  

Teraz już wiesz, gdzie jest ciepło w kwietniu i gdzie warto wybrać się nie tylko na wypoczynek, ale również zwiedzanie! Europa pod tym względem jest świetną propozycją, ponieważ możesz skorzystać z tanich i atrakcyjnych połączeń i świetnej pogody, która jeszcze w tym okresie nie przypomina upalnego lata.

ZOBACZ ZDJĘCIA: 

gdzie jest ciepło w kwietniu
Fot.: Tama66/ pixabay.com 

Gdzie jest ciepło w kwietniu? Na wypoczynek w promieniach słońca zapraszają zwłaszcze te kraje, które są położone nad Morzem Sródziemnomorskim! 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykuł44-letnia piosenkarka jest w ciąży! Pokazała zdjęcie zaokrąglonego brzucha
Następny artykułMaja Sablewska bez stanika. Gwiazda zszokowała fanów nowym zdjęciem
Redaktor działu lifestyle w lelum.pl Absolwentka Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych i Austrii, które zainspirowały ją do odkrywania uroków stosunków międzynarodowych. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą, społeczeństwem i dyplomacją. W czasie wolnym ogląda filmy psychologiczne, czyta książki i głaszcze koty.