Gdzie lecieć w grudniu na wakacje? Jest wiele możliwości! Choć za oknem wciąż mamy piękną, złotą jesień to już teraz pomyśl o grudniowych mroźnych dniach, które wkrótce nadejdą, a wraz z nimi plucha i błoto. Brrr! Nie lubisz tego, prawda? Zatem, do dzieła! Jeśli do tej pory nie podjęłaś decyzji, gdzie lecieć w grudniu na wakacje to mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże ci dokonać właściwego i satysfakcjonującego wyboru.

Gdzie lecieć w grudniu na wakacje? Europa? A może Azja? Wybór nie jest łatwy i naprawdę ogromny. Przedstawiamy kilka miejsc, które z pewnością cię zaciekawią. Sprawdź i już teraz zaplanuj wakacje w grudniu.

Gdzie lecieć w grudniu na wakacje? Jaka pogoda jest na Teneryfie w grudniu?

Pogoda na Teneryfie w grudniu to ok. 25 stopni. 

Ciepłe południe wyspy ze słoneczną pogodą przez cały rok? Tak, to możliwe. Uznawana za najłagodniejsze pogodowe miejsce na naszej ziemi co roku przyciąga tysiące turystów. A to wszystko za sprawą najmniejszej różnicy pomiędzy zimową i letnią temperaturą oraz dwoma specyficznymi strefami klimatycznymi na świecie. Dwa tygodnie nie wystarczą na odkrycie wszystkich zakątków tej pięknej wyspy, ale z pewnością zachęcą do kolejnej wizyty. Zamień mroźną i przygnębiającą zimę na przepiękny krajobraz, kolorowy folklor i niesamowite jedzenie. Jeśli preferujesz bardziej aktywny wypoczynek, możesz wybrać się na wycieczkę do parku narodowego, a nawet zobaczyć panoramę wyspy z jej najwyższego szczytu, wulkanu Teide. Jeśli po miesiącach pełnych stresu w pracy, pragniesz wypocząć tylko z własnymi myślami i zawsze chciałaś się poczuć jak bohaterka opowieści przygodowych, zainteresuj się jedną z najbardziej skrywanych na Teneryfie, plażą Masca.

Jaka pogoda jest w Tajlandii w grudniu?

Pogoda w Tajlandii w grudniu to ok. 30 stopni.

To jedno z najbezpieczniejszych i najładniejszych egzotycznych miejsc, dlatego cieszy się taką popularnością. To właśnie ten kierunek najczęściej wybierają osoby, które po raz pierwszy lecą do Azji. Przyciąga nie tylko inna kultura czy zwyczaje, ale przede wszystkim niesamowita kuchnia. Już od listopada w Tajlandii panuje najbardziej przyjazna dla turysty pora. Jest ciepło i sucho, a przyjemna temperatura zachęca do zwiedzania. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Stolica Tajlandii, Bangkok tętni życiem, gwarantując rozrywki w ekskluzywnych klubach i oferując noclegi w luksusowych pięciogwiazdkowych hotelach. Warto przy okazji pospacerować najważniejszą ulicą tego miasta, Khao San Rd. Odpoczynek od miejskiego gwaru odnajdziesz w otoczeniu bujnej roślinności na wyspie Phuket położonej na Morzu Andamańskim. Co ciekawe, atrakcyjny jest nie tylko krajobraz, ale również ceny.  Porównując do europejskich cen, na tej wyspie znajdziemy najtańsze, niemniej komfortowe, pięciogwiazdkowe hotele. Dla miłośniczek kultury obowiązkowym punktem zwiedzania jest Chiang Mai, bowiem tu znajduje się wiele świątyń, które zachwycą niejedno spojrzenie.

Jaka pogoda jest w Australii w grudniu?

Pogoda w Australii w grudniu to ok. 25 stopni.

To z pewnością jeden z najbardziej ekscytujących krajów i jedno z najlepszych miejsc do życia według wielu rankingów. Grudzień to dobry czas, aby zwiedzić południe Australii, zwłaszcza Sydney, które uznawane jest za stolicę surfingu. Miasto zachwyca licznymi plażami (jest ich ponad 70), a najbardziej znaną jest Bondi Beach. Tutaj odnajdziesz spokój np. w parku The Domain lub Hyde Park z przepiękną Archibad Fountain, rozrywkę w centrum „Darling Harbour” czy zasmakujesz kangura, który jest niewątpliwie narodowym przysmakiem. Ponadto, Australia to ciekawy przykład narodu, który został zbudowany głównie przez imigrantów.

Jaka pogoda jest w Afryce w grudniu?

Pogoda w Afryce w grudniu to ok. 31 stopni.

Piękne plaże, na nich złocisty piasek a dokoła rajskie palmy kokosowe. A to wszystko w kilka godzin! Jeśli chcesz obejrzeć zwierzęta w ich naturalnym środowisku to koniecznie wybierz się do parku Tsavo. To tutaj żyją słynne czerwone słonie, które na pierwszy rzut oka przypominają głaz. Nie zabraknie też żyraf, lwów czy zebr. A kto wie, może przy odrobinie szczęścia zobaczysz tzw. Wielką Piątkę Afryki (bawoła afrykańskiego, słonia, lwa, lamparta i nosorożca)? Kenia oferuje wspaniałe warunki do nurkowania i gwarantuje niesamowite przeżycia a widok kolorowych ryb, żółwi morskich czy raf koralowych na pewno długo zostanie ci w pamięci.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszych propozycji już nie zastanawiasz się gdzie lecieć w grudniu na wakacje, tylko właśnie rezerwujesz bilet!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

unsplash.com

Pogoda w Afryce w grudniu to ok. 31 stopni.