Gdzie mieszka Anna Dymna? Ikona polskiej kinematografii  zdecydowała się pójść pod prąd i nie zamieszkała w centrum miasta. Gwiazda postawiła na spokój i bajeczne krajobrazy. Jej dom to azyl, do którego chętnie wraca. Jego wygląd zachwyca…

Dziś domy gwiazd kojarzą nam się z nowoczesnymi, bogato urządzonymi apartamentowcami w najlepszych dzielnicach metropolii. To jednak zupełnie nie w stylu Anny Dymnej, skromnej i skoncentrowanej na działalności charytatywne aktorki. Jej mieszkanie jest przytulne i z tego, co opowiada, nawet nieco staroświeckie. Aktorce jednak w ogóle to nie przeszkadza. Jak myślicie, gdzie mieszka Anna Dymna? 

Gdzie mieszka Anna Dymna? 

67-letnia aktorka mieszka w Rząsce — małej wsi pod Krakowem. Jak opisuje Gazeta Krakowska, artystka nie chce wpuszczać tam mediów, dba o to, by mieszkanie było jej azylem, czymś w rodzaju twierdzy, gdzie aktorka może czuć się całkowicie swobodnie. 

Wiejski, uroczy domek Anny Dymnej stoi podobno na stromej górze. Otacza go duży, przydomowy ogród, którego artystka uwielbia doglądać. Spędza w nim mnóstwo czasu. 

– To mój mały dymny raj. Tu mi pachnie, tu mi szumi, przylatują dziesiątki ptaków, a nad oczkiem kołują motyle, ważki. Po płotach biegają wiewiórki. Jeże drażnią się z kotami. Dbam o to, aby cały rok coś kwitło. A to wielka sztuka. Ogród jest na skałach i żeby coś wsadzić do ziemi, trzeba mieć duży kilof. Kręgosłup już mi pęka, ale staram się sadzić wszystko sama — mówi aktorka portalowi Gazetakrakowska.pl. 

Jak mieszka Anna Dymna? 

Wiecie już, gdzie mieszka Anna Dymna, ale pewnie zastanawiacie się też, w jakim stylu urządzony jest jej dom? Jak możemy przeczytać na wspomnianym portalu, aktorka ceni styl rustykalny. Nie lubi nowoczesnych wnętrz. Wszystko robi przy dębowym stole. W jej domu znajduje się też mnóstwo książek. Przytulności dodaje kominek i pianino, a na ścianach wiszą obrazy

Artystka lubi przesiadywać na zielonej, skórzanej i…obdrapanej przez koty kanapy. Anna Dymna jednak zaznacza w rozmowie z Gazetąkrakowską.pl, że ”dom nie jest na pokaz”, a do życia. Uważamy, że aktorka ma całkowitą rację!  

Zobacz zdjęcia: 

Anna Dymna syn
Fot. Instagram.com @fundacja_mimo_wszystko

Anna Dymna nie wpuszcza mediów do swojego domu. To jej azyl. 

gdzie mieszka Anna Dymna
Instagram.com @moviesofmaldoror

Jedna z najpiękniejszych i najbardziej cenionych polskich aktorek nie mieszka w luksusowej willi ani nowoczesnym apartamencie. 

gdzie mieszka anna dymna
Instagram.com @kulturawokolnas

Gdzie mieszka Anna Dymna? Aktorka mieszka w niewielkim domu, w małej wsi pod Krakowem.

gdzie mieszka anna dymna
Instagram.com @polishmastersofart

Artystka nadal uwielbia koty, choć obdrapały jej ukochaną, skórzaną kanapę. 

gdzie mieszka anna dymna
Instagram.com @fundacja_mimo_wszystko

Anna Dymna dziś koncentruje się przede wszystkim na działalności charytatywnej. Ta skromna, piękna kobieta zasługuje na mieszkanie godne gwiazdy, ale wcale nas nie dziwi, że zamiast luksusów wybrała niewielki domek na wsi! 

Zobacz też:

  1. Międzynarodowy Dzień Pizzy. 8 powodów, dla których warto jeść pizzę
  2. Wzrost Otylii Jędrzejczak jest niesamowity! Pływaczka jest najwyższa   
  3. Pochodzenie Dody wyszło na jaw! Jest szlachcianką?!
  4. Stylizacja księżnej Kate odbiera mowę! Wygląda młodziej o kilkanaście lat  

Źródła: Gazetakrakowska.pl, Wikipedia.pl