Po oszałamiającym sukcesie na kortach Roland Garros zarobiła krocie, a nie był to pierwszy, wielki sukces najsłynniejszej polskiej tenisistki. Tymczasem jej dom i najbliższe otoczenie mogą zaskoczyć niejednego fana. Wiemy, gdzie mieszka Iga Świątek.

Już w wieku 15 lat Iga Świątek odniosła wielkie zwycięstwo podczas debiutanckiego turnieju ITF w Sztokholmie, który przyniósł jej nagrodę wysokości 10 tys. dolarów. Dziewięciokrotnie wygrywała turniej WTA, a teraz, już po raz drugi zatriumfowała podczas French Open, powtarzając wielki sukces z 2020 roku.

Nic dziwnego, że Iga Świątek figuruje dziś wśród międzynarodowych nagłówków. Sobotnie zwycięstwo na kortach Roland Garrosa przyniosło jej wielką sławę, a także wynagrodzenie o zawrotnej wysokości 2,2 miliona dolarów. Tym samym przekroczyła magiczny próg dziesięciomilionowego dorobku od początku kariery.

Gdzie mieszka Iga Świątek? Mimo ogromnych zarobków nie pławi się w luksusach

21-letnia tenisistka, zapewne jak wiele jej rówieśniczek, bywa w domu jedynie „okazyjnie”. Jednak w jej przypadku wiąże się to z niezwykłą intensywnością treningów. Według „Plejady” mistrzyni spędza na korcie łącznie ok. 300 dni w roku — niewiele pozostaje więc czasu, który mogłaby spędzać z najbliższymi.

Wielu fanów może być zaskoczonych tym, gdzie mieszka Iga Świątek. Gwiazda pochodzi z Raszyna, a jej dom rodzinny, choć nie ma złotych klamek i prywatnej siłowni, jest schludny, całkiem duży, a co najważniejsze — zawsze przyjazny i dający poczucie bezpieczeństwa.

„Królowa Paryża” może korzystać z ogródka, ma swój kąt do pracy i nauki, a w chwilach relaksu towarzyszy jej ukochana kotka, Grappa. Czasami na udostępnianych przez mistrzynię zdjęciach można zobaczyć kawałek tej komfortowej, bezpiecznej przestrzeni, którą sama tenisistka określa, jako swoje „home sweet home”.

W domu zawsze dobrze, zwłaszcza że bywam w nim tak rzadko. Wpadam na krótko, korzystam z każdej chwili i bardzo doceniam ten czas. Home sweet home i to właśnie dzięki temu mogę mieć większy komfort i skupić się na ciężkiej pracy na korcie – napisała na Instagramie.

Wyświetl ten post na Instagramie

Wyświetl ten post na Instagramie

Wyświetl ten post na Instagramie

Wyświetl ten post na Instagramie

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Iga świątek rozbawiła dziennikarzy na konferencji. Wystarczyło jedno
  2. Ruszyła pilna akcja. Chodzi o zanieczyszczenie toksynami
  3. Miał być ślub, nagle wszystko się zmieniło. Ewa Kasprzyk przekazała wieści dot. swojego życia

Źródło: Onet Plejada

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl