Pola Raksa do dziś uważana jest za jedną z piękniejszych i bardziej utalentowanych polskich aktorek. Rola w kultowym serialu Czterej Pancerni przyniosła jej ogromną popularność. Artystka jednak zrezygnowała z kariery aktorskiej na rzecz normalnego, spokojnego życia z dala od wielkiego miasta. Miejsce, w którym obecnie mieszka, jest wprost bajeczne! Gdzie ukrywa się przed światem Pola Raksa? 

Fani, którzy mieli okazję odwiedzić zamieszkiwane przez aktorkę tereny, nie mogą wyjść z podziwu! Śpiew ptaków, otaczająca dom roślinność i cudowny zapach lasu, to dla gwiazdy codzienność. To właśnie tam Pola Raksa spędza swój czas, który w tej miejscowości zdecydowanie płynie wolniej… 

Gdzie mieszka Pola Raksa? 

Spokojne miasto pod Warszawą 

Kałuszyn to niewielkie miasto w województwie mazowieckim. Mała liczba ludności sprawia, że ulice nie są oblegane. W tej mieścinie zdecydowanie dominuje spokój i cisza.

Pobliski sklep spożywczy to miejsce, w którym, w trakcie codziennych czynności, spotyka się większość sąsiadów. Czy mieli okazję osobiście poznać słynną Marusię? Co sądzą o gwieździe, która mieszka tuż obok? 

Cechuje ją skromność

Zamieszkujące Kałuszyn osoby wspominają, że, oczywiście, kojarzą Polę Raksę. Jak donosi portal Newsweek:

– Każdy tu zna Polę Raksę, choćby ze słyszenia. Miła. Cichutka – mówi jeden z mieszkańców. 

Sprzedawczyni w sklepie, zapytana o to, czy w aktorce można rozpoznać wielką gwiazdę sprzed kilku dekad, odpowiada: – Oczywiście każdy wie, kim jest. Ale jakby pan nie wiedział, to po zachowaniu nie poznać, że Marusia.

Gdzie mieszka Pola Raksa? Dom artystki

Wprawdzie aktorka wycofała się z życia publicznego, jednak w zamieszkiwanej miejscowości nie stara się aż tak bardzo o zachowanie anonimowości. Działka oraz dom, który zamieszkuje, jest całkiem spory. Duże okna nadają wrażenie gościnności, a oplatająca je roślinność sprawia, że cała posesja wygląda wręcz bajkowo…

Rewolucja w życiu 

Choć od debiutu artystki minęło już ponad 50 lat, ludzie wciąż wspominają i doceniają jej aktorskie dokonania. Pomimo ogromnej kariery i uwielbianego przez miliony serialu, Pola Raksa pozostała uprzejmą i skromną osobą.

Dla wielu osób decyzja o porzuceniu kariery aktorskiej była ogromnym zaskoczeniem. Inni spekulowali, co wpłynęło na tę decyzję, zastanawiając się gdzie mieszka Pola Raksa? Artystka osiedliła się na obrzeżach Warszawy, prowadząc spokojne życie wśród natury. Z pewnością niewiele osób miałoby na tyle odwagi, by zdecydować się na taki krok! 

Gdzie mieszka Pola Raksa? ZOBACZ NIESAMOWITE ZDJĘCIA: 

Gdzie mieszka Pola Raksa
instagram.com mattasky

Pola Raksa zadebiutowała na ekranie w filmie „Szatan z siódmej klasy” w 1960 roku.

Gdzie mieszka Pola Raksa
instagram.com tvp_kultura

Od tamtego czasu występowała wśród największych polskich gwiazd! Tu, z Romanem Wilhelmim w spektaklu Miłość i gniew.

Fani polskiego kina pamiętają ją przede wszystkim z roli pięknej Marusi w serialu Czterej pancerni i pies.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułKoty są lepsze od psów? 8 dowodów, że to prawda
Następny artykułJak rozmawiać z dzieckiem o śmierci? Naucz dziecko mierzyć się ze stratą
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.