Gdzie mieszka Święty Mikołaj? Od dzieciństwa marzysz o spotkaniu z dziadkiem ze śnieżnobiałą brodą, który sprawia, że dzieci z całego świata uśmiechają się zimą? Jak się okazuje, nasz grudniowy ulubieniec ma stałe miejsce zamieszkania, do którego przychodzi kilkadziesiąt tysięcy próśb o nową hulajnogę, grę planszową, czy sukienkę! Pod jaki adres wysłać list, wiemy!

Pamiętasz swój pierwszy list do Świętego Mikołaja? Cała zdenerwowana kreśliłaś krzywe literki na gustownie zdobionej papeterii licząc, że otworzy go jeszcze przed 24 grudnia. Ciekawe, czy wpisywałaś dobry kod pocztowy? Dowiedz się razem z nami!

Gdzie mieszka Święty Mikołaj?

Święty Mikołaj mieszka na samym krańcu Europy, w Finlandii! Miejscowość, którą sobie upodobał nazywa się Rovaniemi i jest położona w północnej części tego zimnego kraju. Domki, chodniki i sklepy w tej strefie słyną z bycia wioską słynnego bożonarodzeniowego bohatera przez cały rok!

Nic dziwnego, że przez większość czasu ludzie dopytują się o miejsce zamieszkania wesołego pana z wielką brodą, ale prawdziwy szał zaczyna się od 6 grudnia każdego roku. To wówczas sprzedawane są najpiękniejsze upominki dotyczące pierwszego ze świąt upamiętniających Świętego Mikołaja!

Jak wygląda dom Świętego Mikołaja?

Dom Świętego Mikołaja jest skromny, choć nietrudno do niego trafić! Ulica Tähtikuja 1, Rovaniemi 96930 Arctic Circle to wzgórza, które otaczają wspomniane już Rovaniemi, a wjazd skutecznie komunikują znaki ustawione na drogach. Jak wygląda środek tej niepozornej daczy?

Wnętrza domu przypominają domową atmosferę i są niezwykle przytulne – nic dziwnego, że to właśnie tutaj nasz ulubiony święty zaszywa się wraz ze swoimi elfami, aby móc w ciszy i spokoju odpisać na każdy z możliwych listów. To, co z pewnością czyni to miejsce magicznym jest widok białych reniferów, wesoło patrzących na kroczących w ich stronę turystów. O zimową i magiczną aurę dbają również wysokie choinki, które rosną w każdym możliwym zakątku terenu!

Teraz już wiesz, gdzie mieszka Święty Mikołaj! Wyślesz w tym roku list?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

gdzie mieszka Święty Mikołaj
Fot.: annca/ pixabay.com

Gdzie mieszka Święty Mikołaj? Dopytują się zniecierpliwione dzieci przed Bożym Narodzeniem, a odpowiedź od lat pozostaje niezmieniona.

gdzie mieszka Święty Mikołaj
Fot.: :jill111/ pixabay.com

Od wielu lat zarówno nasi dziadkowie, jak i rodzice piszą pod ten sam lapoński adres!

gdzie mieszka Święty Mikołaj
Fot.: jill111/ pixabay.com

Ten czerwony strój z pewnością jest wam dobrze znany! Ciepłe ubranie to podstawa w śnieżnej Finlandii!

gdzie mieszka Święty Mikołaj
Fot.: jill111/ pixabay.com

Żeby cieszyć się takim widokiem, musisz najpierw wybrać odpowiedni kod pocztowy Mikołaja!

gdzie mieszka Święty Mikołaj
Fot.: Pezibear/ pixabay.com

Teraz już wiesz, gdzie mieszka Święty Mikołaj! Nie zapomnij napisać na odwrocie koperty pełnego adresu: Santa Claus Arctic Circle 96930 Rovaniemi Finlandia!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Gdzie mieszka Meghan Markle? Księżna Sussex urządziła się z dala od Królowej
  2. Gdzie mieszka Edyta Wojtczak? Jej mieszkanie zupełnie nie przypomina apartamentu wielkiej gwiazdy
  3. Gdzie mieszka Blowek? Youtuber przeniósł się do tętniącej życiem stolicy

Redaktor działu lifestyle w lelum.pl Absolwentka Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych i Austrii, które zainspirowały ją do odkrywania uroków stosunków międzynarodowych. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą, społeczeństwem i dyplomacją. W czasie wolnym ogląda filmy psychologiczne, czyta książki i głaszcze koty.