Gdzie na wakacje 2019? Na wakacyjny wyjazd można udać się w każdym miesiącu roku, warto jednak dokładnie wiedzieć, które miejsca są obecnie najcieplejsze, najbardziej urokliwe i najtańsze. Jesteście ciekawi, jakie trendy podróżnicze panują w 2019? 

Nie tylko księgarnie i biura podróży zaczynają myśleć nad ekspozycją wakacyjnych książek, ofert, czy biuletynów! Zbliżający się okres cieplejszych miesięcy to czas, który może być przez ciebie wykorzystany do maximum, o ile zaczniesz wcześniej się do niego przygotowywać. Dlatego najpierw zastanów się, gdzie na wakacje 2019, a następnie zacznij wybierać, którą sukienkę i klapki zapakujesz do walizki!

Gdzie pojechać na wakacje 2019? 

Na wakacje 2019 warto pojechać w wiele miejsc, a głównym kryterium przy okazji wyboru kraju będzie czas, jakim dysponujesz. W zależności od niego możesz wybrać krótszy dystans (Polska jest wyjątkowo piękna), jak i oddalone o kilka tysięcy kilometrów wyspy! Zacznijmy zatem od wyboru naszych krajowych, choć wcale nie gorszych, a tańszych miejsc!

Gdzie na wakacje w Polsce? Naszym zdaniem, całe nasze państwo charakteryzuje się pięknymi miastami, plażami, lasami, jeziorami, górami i oczywiście morzem. To głównie tutaj przyjeżdżają ludzie z większych metropolii, zmęczeni zgiełkiem wielkomiejskiego życia. Zupełnie nas nie dziwi ten wybór, a co więcej – same możemy zaproponować miejsca, które odznaczają się czystymi plażami, świeżym powietrzem i pięknymi budynkami.   

Wakacje w Polsce 

Do takich miejsc z pewnością należy Ustka. Historyczne Pomorze Zachodnie, w którym leży, jest znane ze swojego niezwykłego uroku, mocy kąpielisk i zabytków. To wszystko w skali mikro ma właśnie Ustka, która jest nie tylko miastem portowym, ale także, a może przede wszystkim, uzdrowiskiem. Jej klimat o właściwościach leczniczych sprzyja zwłaszcza osobom borykającym się z chorobami kardiologicznymi, układu nerwowego, czy dróg oddechowych.

Przenosimy się na przeciwną stronę kraju. Odpowiadając na pytanie, gdzie na wakacje 2019 w Polsce, nie mogłybyśmy nie wspomnieć o naszych pięknych polskich górach! Pamiętaj, że najciekawsze miejscowości i przyroda to nie tylko deptaki Zakopanego, Karpacza czy Szczawnicy. Wiele osób jest zachwyconych Bieszczadami, które wciąż są jednym z najmniej zamieszkanych terenów w kraju. Jeżeli więc rzeczywiście zależy ci na spokoju, pokuś się o wypoczynek w cieniu Tarnicy i Połoniny Caryńskiej.

Gdzie na wakacje 2019: Polska?

Polska, jak widzisz, oferuje świetne rejony, które cechują się niezwykłymi widokami. Na pewno zdają sobie z tego sprawę również mieszkańcy Warmii i Mazur, mogący pochwalić się najczystszymi jeziorami, pięknymi domami z czerwonej cegły czy poniemieckimi zabudowaniami. Które okolice województwa polecamy najbardziej na letnie podróże? Choć całe są malownicze, nasze serce skradły zwłaszcza tereny wokół jeziora Omulew, znajdującego się ok. 30 km od stolicy województwa, Olsztyna. Zakochaj się w Jabłonce, która oferuje ciszę i spokój dzięki wypożyczalni kajaków, drewnianym pomostkom i bezkresnym lasom.

Gdzie na wakacje 2019 z dziećmi? Wybierz miejsce, w którym cała rodzina będzie się świetne bawić. Z pewnością takim będzie Pojezierze Kaszubskie, gdzie przekonasz się, że Polska w wakacyjnym rozumieniu to nie tylko miejscowości w Tatrach i nad Morzem Bałtyckim. Prężnie działają tutaj najrozmaitsze pensjonaty, pola namiotowe i szeroko rozumiana agroturystyka, a jedną z największych atrakcji może okazać się połów ryb w towarzystwie najmłodszych pociech!

Gdzie na wakacje za granicę 2019?  

Gdzie na wakacje 2019, jeżeli mamy w planach co najmniej dwa tygodnie urlopu? To idealny czas na podróż w dalsze zakątki globu! Zacznijmy od Europy, która ma w swojej ofercie bardzo ciekawe propozycje na letni czas. Przede wszystkim – Włochy! Cały świat może zazdrościć Staremu Kontynentowi stężenia zabytków, wyśmienitych potraw i pełnego słońca w jednym miejscu.  

Jednak dzisiaj zaproponujemy nieco inny zestaw, aniżeli znany i ceniony Rzym, słoneczny Neapol, czy pompatyczną Florencję. Prawdziwy włoski klimat poczujecie w małych miasteczkach i wioskach, które są położone z dala od turystycznych szlaków. Przykładem może być Bosa na Sardynii, która wyróżnia się niezwykłym zamkiem i wiekowymi murami, otaczającymi miasto. Brzmi bosko?

Kolejnym nieoszlifowanym diamentem jest Sycylia i jej stolica,  Palermo, omijana szerszym łukiem przez turystów, którzy wolą zobaczyć Syrakuzy. Możemy z czystym sumieniem polecić widok przepięknych starych kamienic, wielkich placów i niezwykłych plaż. 

Wakacje 2019: oferty  

Podobnymi charakterystycznymi kamienicami może pochwalić się Hawana, która znana jest również ze starych amerykańskich aut, cygar i niezwykłej roślinności. Stolica Kuby wciąż jest nieoczywistym kierunkiem podróży, a salsa i miejscowy rum nieznanymi propozycjami, które powinny znaleźć się na twojej liście rzeczy do spróbowania! Jednak w tym przypadku musisz sobie zarezerwować niewątpliwie więcej czasu, niż tydzień – aby lepiej zrozumieć zwyczaje Kubańczyków, podróż powinna trwać co najmniej 3 tygodnie.

Podobnie możemy się wypowiedzieć o innych miejscach tej części Ziemi. Na pewno warte uwagi są kurorty Meksyku (Cancun, Playa del Carmen i Tulum) i miasta na Florydzie – Key West, Orlando, Miami. Te kierunki są świetne, o ile masz czas na wyrobienie sobie wizy, o czym możesz przeczytać więcej na stronach poszczególnych ambasad.

Podsumowanie 

Teraz już wiesz, gdzie na wakacje w Polsce i gdzie na wakacje za granicę 2019 – możesz się wybrać z dziećmi, w pojedynkę lub ze znajomymi. Nam pozostaje tylko życzyć ci udanego wyjazdu i udanych zdjęć, dzięki którym wspomnienia o niezapomnianej wyprawie nie zblakną!

 ZOBACZ ZDJĘCIA: 

gdzie na wakacje 2019
Fot.: RKozanecki/ pixabay.com 

Gdzie na wakacje 2019? Polska jest pełna nieoczywistych zakątków! Plaża na zdjęciu znajduje się w Bieszczadach. Zaskoczona?