Gdzie nagrywają Na Wspólnej? Wielu telewidzów pragnie poznać odpowiedź na pytanie, gdzie powstaje ich ulubiony serial. Ujawniamy sekrety produkcji TVN! Możecie się nieźle zdziwić — wbrew pozorom nie chodzi o tytułową ulicę „Wspólną”. Zdecydowano się na zupełnie inne miejsce. 

Już od szesnastu lat serial Na Wspólnej gromadzi przed telewizorem kolejne pokolenia serialomaniaków, którzy z szeroko otwartymi oczami śledzą perypetie bohaterów. Chociaż wiele osób wyobraża sobie, że ulica z filmu i ta prawdziwa to jedno i to samo miejsce, w rzeczywistości program powstaje w całkowicie innej lokalizacji. Jakiej? Gdzie nagrywają Na Wspólnej? Twórcy programu wybrali zupełnie inną przestrzeń. 

Gdzie nagrywają Na Wspólnej?

Serial Na Wspólnej został wyemitowany po raz pierwszy w styczniu 2003 roku, więc w tym roku twórcy i aktorzy świętowali szesnastą rocznicę premiery. Mimo że akcja skupia się przede wszystkim w obrębie tytułowej ulicy Wspólnej, w rzeczywistości kolejne odcinki powstają w zupełnie innym miejscu. Jakim?

Gdzie nagrywają Na Wspólnej? Jak podaje portal plotek.pl, na początku twórcy zdecydowali się na wybór lokacji położonych przy ulicy Chełmskiej w Warszawie. Ta decyzja nie była dziełem przypadku — znajdują się tam nie tylko pasujące budynki, lecz także Wytwórnia Filmów Fabularnych i Dokumentalnych. 

Według ustaleń portalu fakt.pl obecnie serial Na Wspólnej powstaje w obszernej hali w Sękocinie. Przeprowadzka z ulicy Chełmskiej zakończyła się we wrześniu 2011 roku i trwała aż trzy miesiące! W związku z tym pomieszczenia, gdzie rozgrywają się sceny, zostały gruntownie odnowione. Zrezygnowano jedynie jednak z odświeżenia… meblościanki w mieszkaniu państwa Ziębów. Informację o przeprowadzce potwierdziła Ewelina Wiśniewska, przedstawicielka działu prasowego TVN:

— Produkcja serialu od września gości w nowej hali, w Sękocinie. Przeprowadzka trwała trzy miesiące. Przeniesiono i jednocześnie odświeżono wszystkie pomieszczenia związane z życiem  bohaterów Na Wspólnej, ale również stworzono nowe miejsca — cytuje Wiśniewską portal fakt.pl. 

O czym jest serial Na Wspólnej?

Bohaterami serialu Na Wspólnej jest grupa przyjaciół. Wszyscy wychowywali się w jednym domu dziecka. Po osiągnięciu pełnoletności nadal utrzymywali ze sobą kontakt, a nawet zdecydowali się założyć razem spółdzielnię mieszkaniową przy stołecznej Wspólnej 17.

Spodziewaliście się, gdzie nagrywają Na Wspólnej? Uważacie, że lepiej sprawdzały się lokalizacje, które powstawały w warszawskim studio? A może wolicie nowe wnętrza, przygotowane w hali w Sękocinie? 

ZOBACZ, GDZIE NAGRYWAJĄ NA WSPÓLNEJ:

gdzie nagrywają na wspólnej
fot. filmpolski.pl

Gdzie nagrywają Na Wspólnej? Plan zmieniał swoje położenie. 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułMama Beaty Tyszkiewicz zajmowała wyjątkowe miejsce w jej życiu. „Była fantastyczna, nadzwyczajna”
Następny artykułTola Szlagowska dziś. Była gwiazdą „Blog 27”, dlaczego zniknęła? Co teraz robi? Wiemy
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.