Gdzie pojechać na wakacje? Co roku zastanawiamy się, jaki kierunek obrać. Chociaż zazwyczaj wybieramy raczej tradycyjne punkty na mapie świata, to 2019 rok może być czasem, kiedy warto odejść od schematów. Gdzie warto podróżować? Które miejsca są obecnie w trendach? 

Gdzie pojechać na wakacje? Często nasz wybór pada na stolice krajów Europejskich. Chociaż każdy z nas chciałby się pochwalić zdjęciem z Paryskiego Pola Elizejskiego, czy przy sławnym I Am sterdam przy Rijksmuseum, to jak się okazuje, te miejsca nie są już modne. 

Gdzie pojechać na wakacje?

Nowy rok, nowe postanowienia. Czy w tym razem planujesz podróże? Może do swojej listy warto dodać nową pozycję — niestandardowe wyjazdy. Jak się okazuje nie tylko w modzie, czy makijażu panują trendy. Wraz z 2019 portal Noizz.pl wymienił kilka miejsc i pozycji must have, które zmienią wymiar twoich wycieczek. 

Wybieranie standardowych punktów turystycznych nie jest już modne. Ile można oglądać te same zdjęcia spod Fontanny di Trevi? Znajomi zalewają nas z relacjami z tych miejsc, dlatego warto wybrać się tam, gdzie nikt jeszcze nie był. I właśnie to należy do jednego z trendów. Odkryj czar miejsc, o których turyści już dawno zapomnieli — przejrzyj zakątki Słowacji lub zobacz, jak wygląda wybrzeże Litewskie. Wybieraj nieoczywiste miejsca Bałkanów — na przykład Macedonię.

Gdzie wybrać się na wakacje 2019? 

Odludne i mniej popularne miejsca również inne zalety, do nich należy to, że można obserwować niebo. W tym roku odpuśćmy zatłoczone miejsca, których smog i światła miasta nie pozwalają na oglądanie sfery niebieskiej. Od jakiegoś czasu do największych trendów podróżniczych należy Islandia. Dzięki widocznej zorzy polarnej kraj ten jest coraz chętniej odwiedzany przez turystów. W tym roku polecana jest również Laponia. 

Jeżeli jednak nie jesteś zwolennikiem odludnych miejsc, a lubisz tradycyjne Europejskie (i nie tylko) miejsca wybierz się tam, gdzie nowa technologia pozwala zobaczyć więcej. Mowa tu o okularach VR, które pozwolą ci przenieść się w inny wymiar miasta. Dzięki nim będziesz mógł przejść się po Paryżu i zobaczyć jak wyglądało miasto z okresu Rewolucji Francuskiej. Warto zajrzeć również do Dubaju, gdzie najnowsza technologia pozwala na wirtualną wspinaczkę i skok z Burj Khalifa.

Jeżeli dalej brak ci pomysłów i inspiracji na wycieczkę, podążaj szlakiem swoich przodków. Do trendów należy również odwiedzenie miejsc, z których wywodzą się twoje praprababki. 

ZOBACZ GALERIĘ:

Gdzie pojechać na wakacje
Fot. unsplash.com / RKTKN 

Najnowsza technologia pozwala na wyjście z rzeczywistości i.. wspinaczkę po najwyższym budynku świata!

Gdzie pojechać na wakacje
Fot. unsplash.com / Ousa Chea 

Do trendów 2019 należą podróże po miejscach, z których wywodzą się przodkowie. Jeżeli twoja rodzina zrobiła badania DNA, niech to będzie inspiracja do zobaczenia nowych miejsc.

1
2
Poprzedni artykułStrzelanina w „M jak miłość”. Kolejny bohater pożegna się z fanami?
Następny artykułGwiazda „Rancza” pokazała się w zupełnie nowej odsłonie. Prawie jej nie rozpoznaliśmy
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Studiowała dziennikarstwo i komunikację społeczną na UMCS-ie w Lublinie. Dzieli swoje zainteresowania między muzyką a lifstylem. Jej ulubioną formą rozrywki jest granie jako techno DJ. Za swoje mocne cechy uważa otwartość i towarzyskość. Lubi poznawać nowych ludzi, którzy ją inspirują i dają motywację do zagłębiania w tematy, dotąd jej nieznane.