Pytanie na śniadanie: Marzena Rogalska ma na koncie wiele zawodowych doświadczeń. Jak udało jej się zbudować imponującą dziennikarską historię? Dość szybko poszła do pracy, a co studiowała?

Pytanie na śniadanie: jakie wykształcenie ma prowadząca program? Próbowała dostać się na studia, które sprawiłyby, że jej życie wyglądałoby zupełnie inaczej. Ostatecznie i tak jednak nie wybrała dziennikarstwa. O swoich życiowych wyborach i pasjach opowiedziała na antenie radiowej Czwórki.

Pytanie na śniadanie: Co studiowała Marzena Rogalska?

Marzena Rogalska chciała być… aktorką, w dodatku śpiewającą! Ukończyła Liceum Ogólnokształcące w Oświęcimiu. Przez rok pracowała jako niania i zbierała na egzaminy wstępne, jednak dwa razy nie udało jej się dostać na studia aktorskie. Występowała z kabaretem, propozycję dostała znajomych. Chciała jednak się uczyć. Wybrała pedagogikę kulturalno-oświatową. Przez rok studiowała w Zielonej Górze, ale wzięła urlop dziekański, aby występować w musicalu Metro.

Następnie Marzena Rogalska wyjechała do Krakowa i tam kontynuowała studia. Jak sama mówi, starała się otrzymywać dobre oceny. Zapracowała sobie nawet na stypendium naukowe. Miała jednak dodatkowe zajęcie: pracowała przy promocji filmów. Ówczesny szef zaproponował jej pracę w Telewizji Kraków i tak zaczęła się jej przygoda z dziennikarstwem.

td_block_13 limit=”1″ post_ids=”100426″]

Marzena Rogalska: wykształcenie

Praca w telewizji nie od razu przypadła jej do gustu. Na początku proponowano jej zapowiadanie programów i pogody, jednak nie było to jej bajką. Przez trzy lata prowadziła program Przepraszam, pomyłka. Udział w nim sama zaproponowała, bo dobrze znała jego twórców. Jak mówi, program kochali wszyscy. Marzena Rogalska przyznała, że na początku miała pewien problem z pracą w telewizji. Nie odpowiadało jej, jaką wagę przykłada się do wyglądu. Z czasem jednak przyzwyczaiła się i zrozumiała, że nie to jest najważniejsze. W wywiadzie dla Czwórki opowiadała, jak bardzo kocha rozmawiać z ludźmi. Zdradziła, że te rozmowy uczą ją więcej niż wszystkie przeczytane książki.

Ważnym momentem życia dziennikarki był dzień, w którym Daria Widawska zaproponowała jej rolę w Teatrze Capitol. Zgodziła się, co później ją przeraziło. Inni aktorzy pomogli jej jednak poradzić sobie ze strachem. Czy po występie w teatrze miała ochotę na kolejne role? Marzena Rogalska zaprzecza. Przyznała, że to doświadczenie wzbogaciło ją jako dziennikarkę, ale czuje, że rozmawiając ze swoimi gośćmi, może dokonać czegoś więcej. Podkreśla, że nie czuje się celebrytką, a dziennikarką. Wszystkie media kocha tak samo. Nie może żyć bez radia i telewizji. 

ZOBACZ ZDJĘCIA MARZENY ROGALSKIEJ:

Pytanie na śniadanie
instagram.com/marzena_rogalska

Wykształcenie Marzeny Rogalskiej nie jest oczywiste.

Pytanie na śniadanie
instagram.com/marzena_rogalska

Dziennikarka w młodości marzyła o karierze aktorskiej.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Gwiazda YouTube zginęła w wypadku na elektrycznej hulajnodze. Zderzyła się z ciężarówką
  2. Helena Vondrackova pokazała się w bikini. Trudno uwierzyć, że ma 72 lata!
  3. Jak się opalać, żeby się nie spalić? Najważniejsze zasady bezpiecznego opalania
  4. Pamiętacie Kasię z programu „Śmiechu warte”? Co dziś robi i jak potoczyła się jej kariera?
  5. Dlaczego kot śpi na człowieku? Powody mogą was zaskoczyć

Źródło: polskieradio.pl