Pola Raksa stała się ikoną lat 60. i 70. Jej uroda do dziś jest nieprzemijającym kanonem. Jednak w pewnym momencie swojej kariery, postanowiła porzucić sławę i popularność. Wiemy, gdzie mieszka kultowa gwiazda srebrnego ekranu.

Całe pokolenie Polskich telewidzów, wychowanych na legendarnym serialu „Czterej Pancerni i Pies” z sentymentem wspomina postać Marusi, pełnej uroku dziewczyny zakochanej w Janku Kosie.

Pola Raksa olśniewała urodą przez niemal trzy dekady. Wzbudzała zazdrość i zachwyt, a jej twarz stała się kanonem piękna w kulturze — powielonym m.in. w piosence „Autobiografia” zespołu Perfect.

Szereg popularnych produkcji z jej udziałem zapewnił Poli Raksie wielką sławę i popularność, z której gwiazda, ostatecznie, postanowiła zrezygnować. Odtwórczyni roli Marusi uciekła od miejskiego zgiełku, prosto w ramiona przyrody.

Wiemy, gdzie mieszka Pola Raksa

Ponad 80-letnia Pola Raksa mieszka obecnie w miejscowości Kałuszyn. Jest to niewielkie miasto położone nieco na wschód od Mińska Mazowieckiego, którego populacja nie przekracza 3000 mieszkańców.

pola raksa
fot. google maps

Być może okolica nie pasuje do stylu wielkiej gwiazdy, jednak najwyraźniej Kałuszyn posiada to, czego Pola Raksa potrzebowała najbardziej: ciszę spokój, bliską i zachwycającą przyrodę, a także kameralną, życzliwą atmosferę i piękne zabytki.

Zobaczcie, jak wygląda miejscowość, w którą wybrała Pola Raksa. Musimy przyznać, że widoki robią wrażenie. Zgodzicie się z nami?

pola raksa
fot. google maps
Pola Raksa
fot. google maps
Pola Raksa
fot. google maps

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kim jest żona Szymona Hołowni? Ma pracę, którą w Polsce wykonuje zaledwie kilka kobiet
  2. Szklanki Magdy Gessler w Biedronce. Ile kosztują i do kiedy można kupić?
  3. Co łączy Monikę Olejnik i Jurka Owsiaka? Można się zdziwić

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl