RMF FM podało właśnie informację, że jeden z najpopularniejszych lotników, kosmonauta i generał Mirosław H. został zatrzymany przez policję do kontroli drogowej, podczas której okazało się, że jest pod wpływem alkoholu. 

Do zatrzymania miało dojść w miejscowości Kiełpieniec w powiecie gostynińskim na Mazowszu.

RMF FM: Generał Mirosław H. zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu

Jak podaje wspomniana stacja radiowa funkcjonariusze policji mieli zainterweniować, kiedy zauważyli pojazd, poruszający się po drodze zygzakiem. Po zatrzymaniu kierowcy przeprowadzili rutynową kontrolę, podczas której okazało się, że prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu.

– O godzinie 13:30 policjanci zatrzymali 80-letniego kierowcę Volvo. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, miał 0,567 promila w wydychanym powietrzu. Do zatrzymania doszło w miejscowości Kiełpieniec. Po wykonaniu czynności kierowca został zwolniony do domu, auto przekazano osobie wskazanej – miał powiedzieć dla TVN24 Rafał Jeżak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. 

Dziennikarze RMF FM podają, że gen. Mirosław H. spisał niezbędny protokół, po czym został zwolniony do domu, a pojazd został przeznaczony osobie trzeźwej. Generał ma zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej, gdyż prowadzenie pod takim stężeniem alkoholu w wydychanym powietrzu jest przestępstwem.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Cała w emocjach Jolanta Kwaśniewska nagle zabrała głos. Polacy wstrzymali oddech
  2. Ryszarda Kotysa z żoną dzieliła gigantyczna różnica wieku. Niebywałe, kim jest kobieta
  3. Fatalne wieści dla palaczy. Wkrótce cena paczki może wynieść ponad 20 zł

Źródło: RMF FM, TVN24

 

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl