Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Przyszli i zabrali znicze dla Gienka Loski. Wszystko trafiło do śmieci, aż chce się płakać
Karina Sulich
Karina Sulich 10.10.2020 21:47

Przyszli i zabrali znicze dla Gienka Loski. Wszystko trafiło do śmieci, aż chce się płakać

gienek loska
Fot. TRICOLORS/East News

Gienek Loska zmarł 9 września. Muzyk, który nawet kiedy osiągnął sławę, nie przestawał grać na ulicy, latami poruszał serca przechodniów. Teraz to oni chcieli dać mu coś od siebie i uczcić jego pamięć. Niestety, znicze i kwiaty, które miały być hołdem dla zmarłego artysty, zniknęły z pamiątkowego miejsca. Wszystko trafiło do worka na śmierci. Na ten widok trudno nie płakać.

10 września świat obiegła tragiczna wiadomość. Zespół słynnego muzyka poinformował o śmierci swojego lidera. Gienek Loska zmarł w wieku 45 lat. W czwartek 8 października fani artysty, który dał poznać się polskiej publiczności w programie X-Factor, wygrywając finał jego pierwszej edycji, postanowili oddać mu hołd. Niestety, znicze, kwiaty, a nawet pamiątkowe zdjęcie, zniknęły.

Nie żyje Gienek Loska. Fani żegnają artystę

8 października w kościele dominikańskim przy ulicy Stolarskiej 22, odprawiona została msza św. w intencji artysty. O godz. 19.00 w klubie pod Jaszczurami odbył się pożegnalny koncert. Natomiast przed godziną 21, na krakowskim rynku, w miejscu, w którym Gienek Loska grał dla przechodniów, ustawiono znicze i kwiaty, oddając hołd uwielbianemu muzykowi. Niestety, to, co stało się z nimi chwilę później, wywołuje łzy.

Jak przekazuje portal Onet.pl, w piątek 9 października, na miejscu, gdzie pojawiła się kartka z napisem Tu śpiewał Gienek Loska, statyw na mikrofon, charakterystyczny dla artysty kapelusz, znicze oraz kwiaty, pojawili się pracownicy MPO. Reporterzy uwiecznili, jak służby wyrzuciły wszystkie przedmioty do śmieci. Widok wręcz rozrywa serce. Niestety, wszystko wskazuje na to, że jedynym miejscem, gdzie będzie można uczcić pamięć Gienka Loski, jest jego grób.

  1. Co dalej ze szkołami i nauczaniem zdalnym? Premier właśnie ogłosił decyzję
  2. „Samobójcy”. Były minister zdrowia na wizji w TVP Info w ostrych słowach, nikt się nie spodziewał
  3. Wielka wpadka na konferencji. Wszystko za plecami premiera, nie miał o niczym pojęcia

Gdzie jest grób Gienka Loski?

Grób Gienka Loski jest na cmentarzu położonym w rodzinnym mieście artysty na Białorusi, Biełooziersku. Tam, jak poinformował zespół muzyka, w otoczeniu bliskich odszedł z tego świata. Nie mamy wątpliwości, że głos wybitnego mężczyzny, który kochał muzykę i ludzi, zawsze będzie grać w sercach jego fanów i przechodniów, którzy mieli szansę na własne uszy przekonać się o jego talencie.

ZOBACZ ZDJĘCIE: