Gienek Loska podbił serca wszystkich Polaków, kiedy wystąpił w programie X Factor. Wydawało się, że wygrana w talent show stanie się dla niego przepustką do lepszego życia. Niestety, rok temu doszło do tragedii, która wstrząsnęła fanami artysty. Jego stan nadal jest bardzo ciężki. Wiemy, jak można pomóc!

To był tragiczny dzień dla rodziny, przyjaciół i wszystkich fanów zwycięzcy pierwszej edycji X Factor. Niedawno minął rok od czasu, gdy Gienek Loska zaczął mieć poważne problemy ze zdrowiem. Czy jego stan uległ choćby najmniejszej poprawie? Co się obecnie dzieje z wokalistą? Wielbiciele twórczości Loski nie pozostali obojętni! Nie uwierzycie, co dla niego zrobili. Pomogło?

Jak się czuje Gienek Loska?

Zgodnie z ustaleniami portalu radiozet.pl Gienek Loska w ostatnim czasie zaczął czuć się jeszcze gorzej. Artysta nadal przebywa w śpiączce. Wiadomości o złym stanie zdrowia Loski zostały potwierdzone przez Polską Fundację Muzyczną. 

Przedstawiciele fundacji zdecydowali się także rozpocząć zbiórkę na rzecz chorego artysty. Zebrane pieniądze przeznaczono na kupienie łóżka, leków oraz środków higienicznych dla Loski. Polska Fundacja Muzyczna zachęcają również, by przekazywać na rzecz piosenkarza jeden procent podatku. Numer konta: 24 1140 1977 0000 2634 0600 1019. 

26 lutego jedna z wolontariuszek Polskiej Fundacji Muzycznej odwiedziła chorego artystę. Był to już czwarty tego typu wyjazd. Okazało się, że Gienek Loska przebywa obecnie pod opieką swojej mamy w Białooziersku na Białorusi. Podjęto również działania w celu przetłumaczenia dokumentacji medycznej wokalisty na język polski. Dzięki temu przedstawiciele fundacji mogliby skonsultować się z rodzimymi lekarzami w kwestii najlepszych form pomocy. 

Na co choruje Gienek Loska?

Jak podaje viva.pl, dramat piosenkarza zaczął się po wyjeździe do Białorusi. Gienek Loska zapragnął odwiedzić swoją mamę, gdy 5 maja 2018 roku niespodziewanie doznał groźnego wylewu krwi do mózgu. Został zoperowany w szpitalu w Baranowiczach, niestety, po zabiegu nie odzyskał przytomności. 

W listopadzie 2018 roku poinformowano, że stan zdrowia artysty uległ zmianie. Gienek Loska zaczął reagować na niektóre z bodźców, a nawet ściskał dłonie bliskich, kiedy próbowali z nim rozmawiać. Jednak ku rozczarowaniu rodziny i fanów, poza tym nie nastąpiły żadne postępy. Loska przyjmuje pokarmy za pomocą specjalnej sondy, a oddychać samodzielnie zaczął dopiero po tracheotomii. 

Mamy nadzieję, że Gienek Loska wkrótce odzyska przytomność, a jego stan zacznie się poprawiać. Składamy wyrazy współczucia rodzinie artysty i życzymy mu jak najszybszego powrotu do zdrowia. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

gienek loska
fot. screen z youtube.com TVP VOD

Gienek Loska wciąż pozostaje w śpiączce. 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułTomasz Kammel z partnerką! Serce gwiazdora TVP znów jest zajęte, kim jest tajemnicza Kasia?
Następny artykułPolski zawodnik MMA wypalił sobie na głowie liczbę. To symbol walki z przemocą wobec zwierząt
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.