Ginekolog nie stwierdził bardzo zaawansowanej ciąży, mimo że pacjentka leczyła się u niego do 25. tygodnia. Alicja Lehmann przeprowadziła dla Gazety Wyborczej wywiad z Beatą, której córeczka urodziła się z niepełnosprawnością z powodu niedopatrzeń lekarza, który próbował zamieść sprawę pod dywan. 

Sara, chociaż ma dopiero 10 miesięcy przeszła już w życiu trzy poważne operacje. Przyznano jej grupę inwalidzką. Dziewczynka musi być pod stałą operacją lekarzy. Jej mama zupełnie nie spodziewała się tego, że może być w ciąży. Ginekolog stwierdził, że przechodzi już menopauzę. Leczył ją na obecność błony śluzowej macicy poza jamą macicy. Mimo tego, że regularnie ją badał, nie wykrył ciąży.

Ginekolog wycenił swój błąd na 5 tysięcy złotych

Podczas ciąży Beata brała morfinę, hormony. Miała robiony rezonans, operację kręgosłupa. To nigdy nie wydarzyłoby się, gdyby wiedziała o rozwijającym się w niej życiu. Mała Sara nie tylko ma problemy z jelitami, ale i oddychaniem, dziurę w sercu, małogłowie, niewydolność krążenia i nerek. Fizycznie i psychicznie rozwija się wolniej od rówieśników. 

To jak doszło do takiej sytuacji, będzie badał Rzecznik Praw Pacjenta. Beatę reprezentują dwie prawniczki, które specjalizują się w sprawach dotyczących błędów lekarskich. Ginekolog, który leczył Beatę i nie zauważył jej ciąży, próbował załatwić sprawę „po cichu”.

Beata otrzymała od lekarza wiadomość, w której oferuje jej 5 tysięcy złotych w zamian za odstąpienie w przyszłości od wszelkich roszczeń, jakie mogłaby skierować w jego stronę. To znaczy, gdyby kiedykolwiek chciała wytoczyć mu sprawę w sądzie, musiałaby mu za to zapłacić „umówioną karę”. 

 

 

Musiałam wymyślić siebie na nowo

— powiedziała Beata dla „Gazety Wyborczej”. Jej życie zostało wywrócone do góry nogami już kilkukrotnie. Miała trójkę dzieci, ale najmłodszy syn zmarł 6 lat temu, w wieku lat 15. Chłopiec wymagał nieustannej opieki, więc po jego śmierci Beata musiała na nowo zaprojektować swoje życie. 

Po raz kolejny wszystko zmienił błąd ginekologa. Fakt, że kobieta podczas ciąży leczyła się hormonalnie, zażywała morfinę z powodu problemów z kręgosłupem, wpłynął tragicznie na zdrowie jej córeczki. Sary nie powinna się urodzić, a jednak jest dzieckiem pogodnym i spokojnym. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ginekolog
unsplash.com

Błąd lekarza kosztował dziewczynkę poważne choroby. 

ginekolog
unsplash.com

Sara, chociaż już tyle doświadczyła, jest pogodnym dzieckiem. 

ginekolog
unsplash.com

Beata o ciąży dowiedziała się trzy dni przed porodem. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Beata i Majka odmieniły swoją cerę nie do poznania. Dermatolodzy nie przestają o tym mówić
  2. Nie tylko Michał Wiśniewski. Polskie gwiazdy w biznesie utopiły fortunę
  3. Ciąża Joanny Krupy wzbudza wśród fanów wiele emocji. Modelka zdradziła w końcu płeć dziecka
  4. Ciąża w serialu „Przyjaciółki”. Kolejna aktorka pokazała zdjęcie z brzuszkiem
  5. Ciąża po menopauzie jest możliwa? Najstarsza matka na świecie urodziła zdrowe dziecko mając… 70 lat
  6. Zbigniew Wodecki nie był aniołkiem? Romanse i skandale z królem polskiej piosenki w roli głównej
  7. Kobiety oszalały na punkcie sukienki Kasi Cichopek. Ten krój to absolutny hit tej jesieni

źródła: poznan.wyborcza.pl

Poprzedni artykułJak się ubierać mając krótkie włosy? Praktyczne wskazówki
Następny artykułEwa Minge padła ofiarą mężczyzny: „Zboczeniec szuka wrażeń, używając mojego wizerunku” Pokazała wiadomość
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego