GIS wycofał jeden z często kupowanych produktów w sezonie letnim. Wykryte nieprawidłowości dotyczą występowania w produktach groźnej bakterii Listeria monocytogenes. Inspektorat apeluje o niespożywanie zakażonych produktów, mogą wywołać groźną dla zdrowia chorobę.

W wyniku badań przeprowadzonych przez GIS wykazano, że popularne mięso do hamburgerów zawiera niebezpieczną bakterię Listeria monocytogenes. Wybrane partie produktu zostały już wycofane ze sklepów, jeśli masz je w domu, koniecznie je wyrzuć.

GIS wycofuje popularne mięso do hamburgerów

Szczególnie w sezonie letnim, gdzie częściej grillujemy, używamy przygotowanego już wcześniej mięsa. Produkt firmy Konspol Holding Sp. z o.o., ul. Grottgera 40, 33-300 Nowy Sącz ze skutkiem natychmiastowym został wycofany z produkcji, a także ze sklepów. Zakażone partie obejmuje dwa rodzaje mięsa do hamburgerów:

 • Hamburger XXL drobiowo-wieprzowy, 450 g – nr partii: 276/VI z datą przydatności do spożycia: 16.07.2020
 • Hamburger drobiowy, 300 g o numerze partii: 294/VI z datą do spożycia 20.07.2020.

Ponadto firma dobrowolnie wycofała także produkt:

 • Hamburger drobiowy, 1,5 kg o numerze partii: 294/VI z terminem przydatności do spożycia 17.07.2020.
 1. Mężczyzna pokazał zdjęcie karty do głosowania i wywołał burzę. Jest stanowisko MSZ
 2. Bardzo złe wieści dla wszystkich, ale zawierające cenną prawdę o kupowanych przez niemal każdego produktach z Biedronki, Lidla i innych. Unikaj ich
 3. Chciała ukryć siwe włosy, fryzjer ją zaskoczył. Gdy spojrzała w lustro, wiedziała, że ostatni raz zafarbowała włosy

Znaleziono bakterię Listeria monocytogenes

Bakteria może być szczególnie niebezpieczna dla zdrowia, ponieważ po jej spożyciu może wystąpić listerioza, choroba zakaźna, która stanowi szczególne zagrożenie dla kobiet w ciąży, noworodków i osób z obniżoną odpornością.

Inspektorat poinformował, że w celu wykrycia bakterii przeprowadzono dokładne badanie fabryki, jej pracowników, a także innych produktów. Organy Inspekcji Weterynaryjnej i Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują proces wycofywania z obrotu wymienionych wyżej partii. W ostatnim czasie inspektorat ogłosił także, że w słynnej przekąsce mogą występować kawałki plastiku. Producent dobrowolnie wycofał zanieczyszczone partie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TEŻ:

 1. Antoni Macierewicz w bardzo ostrych i wulgarnych słowach. Puściły mu nerwy, wszystko opublikowane „zdrada i zaprzaństwo”
 2. Chcą zamknąć granice? Niepokojące doniesienia z południa Europy. Decyzja zapadła
 3. Była wokalistka Varius Manx jest sparaliżowana. Wiemy, jak wygląda jej życie lata po feralnym wypadku
 4. Podbiła serca widzów jako mała dziewczynka. Niewiarygodne, jak zmieniła się Zosia z „Rodzinki.pl”
 5. Nie żyje Dorota Janiczek. Ciało kobiety znaleziono w lesie na terenie Ornontowic
 6. Tragiczna śmierć wstrząsnęła mieszkańcami. Nie żyje Andrzej Radomski

źródło: gis.gov.pl

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl