GIS w trybie pilnym zamyka kąpieliska. Ci, którzy właśnie spędzają urlop w popularnych wakacyjnych kurortach, lub mieli wybrać się tam w najbliższym czasie, nie będą zadowoleni. Sytuacja jest fatalna. Jak się okazuje, od soboty 8 sierpnia zamknięto aż 10 kąpielisk nad polskim morzem, a dokładniej w Gdyni, Sopocie i Gdańsku. 

GIS ma dla urlopowiczów bardzo złe informacje. Ci, którzy wybrali wypoczynek nad Bałtykiem, będą musieli pogodzić się z zażywaniem jedynie kąpieli słonecznych, gdyż te morskie właśnie zostały zabronione dla naszego własnego dobra.

GIS zamyka kąpieliska

GIS podjęło decyzję o zamknięciu dziesięciu kąpielisk. Jak się okazuje, powodem działań inspektoratu jest problem, który niemal co rok powraca do Polski – sinice

Niestety, kiedy mówimy o obfitym zakwicie sinic, GIS zaleca absolutny zakaz wchodzenia do wody. Należy pamiętać, że taka kąpiel może przynieść fatalne skutki, od wysypki czy podrażnienie spojówek, po te związane z dolegliwościami układu pokarmowego. W których miejscach powinniśmy unikać wchodzenia do morza?

  1. Polacy trzymali za niego kciuki, niestety nie żyje. Cały kraj tonie w smutku, tragiczna wiadomość
  2. PKO BP wprowadza duże zmiany. Rewolucja w banku może zmienić życie wielu klientów

Sinice w Trójmieście

Jak podaje TVP.Info.pl, wykwit sinic w Trójmieście to decyzja o zamknięciu kąpielisk Jelitkowo, Klipper-Jelitkowo i Orle w Gdańsku, sześciu kąpielisk w Sopocie, w tym przy Hotelu Sopot, przy Hotelu Haffner-Esentra oraz kąpielisk Park Północny I, Park Północny II, K22, Łazienki Południowe, a także zamknięciu kąpieliska w Gdyni Orłowo.

Dodatkowo GIS podkreśla o zmiennej sytuacji dotyczącej stanu wody w Bałtyku. Informacji na temat sinic powinniśmy szukać codziennie, gdyż z powodu przemieszczania się sinic, zakazy kąpieli mogą zostać wprowadzone również w innych kąpieliskach.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

GIS
Fot. vieleineinerhuelle, Pixabay

GIS zamyka kąpieliska.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków, trzeba się dostosować
  2. Zakochanych poniosło w centrum miasta, oddali się sobie. Nagranie wyciekło do sieci
  3. Maria Czubaszek obchodziłaby dziś urodziny. Mąż ujawnił wielką tajemnicę z dnia śmierci artystki
  4. Na zdjęciu wśród owiec ukrył się pies. Tylko 5% osób radzi sobie z zagadką i odnajduje zwierzę
  5. 5-latek ugryzł popularną roślinę. Zmarł pół godziny później w strasznych męczarniach

źródło: tvp.info.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułW warszawskim szpitalu gwiazd po cichu rodzą surogatki? Porażające ustalenia ”Newsweeka”
Następny artykułKobieta otworzyła list zaadresowany do męża. W środku było zdjęcie, dowiedziała się o jego zdradzie
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.