GIS ostrzega przed  popularnymi produktami, które w ostatnim czasie otrzymały wyniki testów sanepidu dyskwalifikujące je z obecności na rynku. Artykuły, które natychmiast nakazano wyłączyć ze sprzedaży, mogliśmy kupić w popularnych sklepach, takich jak Biedronka, Lidl czy Żabka. Uwaga, są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Natychmiast się ich pozbądź.

GIS wydał pilny komunikat dotyczący żywności nienadającej się do spożycia i produktów, które nie powinny mieć z jedzeniem styczności. Ze sprzedaży wycofano wiele popularnych artykułów. Mogliśmy je nieświadomie nabyć w wielu popularnych sklepach.

GIS: Wycofane produkty

7 września 2020. Firma Eisberg z Legnicy poinformowała o wycofaniu 30 partii rukoli i mieszanek sałat z w których rukola była dodatkiem, w związku z wykryciem w wewnętrznych badaniach w 2 próbkach obecności bakterii Salmonella. Wycofano partie z datami przydatności do spożycia od 30.08 do 7.09, głównie mix z rukolą 140 g. Spółka Eisberg zawiadomiła odbiorców, którym już wysłała rukolę. Były to m.in. sieci Biedronka, Lidl, McDonald’s, SCA PR i Transgourmet.

Ze sklepów zostały wycofane również pałki kurczaka w marynacie  dostępne w Żabce. W opakowaniach zawierających 600 g produktu odkryto salmonellę. Produkt wycofany oznakowany jest numerem partii 2050618 i terminem przydatności do spożycia do 02.11.2020 roku.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Niebezpieczne dla naszego zdrowia są również Jaja: po 6, 10 i 30 sztuk w wytłoczce; oznaczenie na skorupce – 1PL 30261302 W-WYBIEG. Daty partii: od 30.07 do 20.08; daty najlepszej przydatności – od 26.08 do 16.09.2020. Producent: Gallus z wielkopolskich Manieczek. Powodem wycofania jest możliwość wystąpienia salmonelli.

  1. Brat Agaty Dudy przerwał milczenie. Na jaw wyszły rodzinne tajemnice
  2. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz

GIS: Bakterie w łyżkach

GIS zdecydował też o wycofaniu chińskich łyżek z produkcji  z uwagi na możliwość przenoszenia się aminu na potrawy.

Niestety, nieprawidłowości wykazał również produkt o nazwie  metka cebulowa, 180 g, o numerze partii 234600 i terminie przydatności do spożycia: 03.09.2020. Producentem metki są Zakłady Mięsne NOWAK. Produkt może powodować chorobę listerię, szczególnie niebezpieczną dla kobiet w ciąży.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

znoszenie obostrzeń
fot.pixabay.com

Produkty wycofane przez inspektorat mogliśmy zakupić w wielu popularnych dyskontach.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Z ostatniej chwili: premier Morawiecki właśnie podjął decyzję. Wszystko po najbliższym weekendzie
  2. Wielka ewakuacja w dużym polskim mieście. Życie mieszkańców zagrożone. Straszne
  3. Jej mąż zmarł tragicznie. Włączyła jego komputer i znalazła tylko dwa pliki, treść ścięła ją z nóg
  4. Dotarła do nas tragiczna wiadomość. Jego filmy kochają miliony, niestety nie żyje
  5. Uczestnik ”Tańca z gwiazdami” trafił do szpitala. Jego stan jest poważny
  6. Nie ma na niego mocnych, napar z imbiru rozpędzi najgorsze dolegliwości. Wystarczy dodać do niego jedną przyprawę, połączenie gwarantuje fenomenalne samopoczucie

Źródło: gp24.pl

 

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl