GIS: szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jarosław Pinkas jasno określił, jak będą wyglądać najbliższe tygodnie. Wiadomo już, że nie będzie to łatwy czas. W rozmowie z TV Republika, Pinkas wyjaśnił: ten wirus ma to do siebie, że musimy zmieniać naszą strategię.

Szef GIS podszedł do sprawy jasno i wyjaśnił strategię walki z koronawirusem, jaką aktualnie przyjął rząd. Jarosław Pinkas dodał także, jak będą wyglądać najbliższe tygodnie. 

Szef GIS: To będą trudne tygodnie

Jarosław Pinkas skomentował działania Inspektoratu, oraz wyjaśnił, że przed nami bardzo trudny czas walki z wirusem. W rozmowie z TV Republika powiedział:

Będą trudne czasy dla nas. To będą trudne tygodnie, ale przejdziemy to wspólnie, jeżeli będziemy rozważni i będziemy stosować się do wszystkich zaleceń – zapewnił Pinkas.

Jarosław Pinkas przyznał także, że powodzenie walki z rozprzestrzenianiem się epidemii jest zależne od wielu czynników i osób, które niosą pomoc chorym:

Wszytko zależy od nas, od personelu opieki zdrowotnej, który jest zdeterminowany, to wszytko zależy od sprawności instytucji, którą ja kieruję, która też jest naprawdę bardzo zmęczona, ale bardzo zdeterminowana.

  1. „Miałam nadzieję, że Polacy są mądrzy”. Pielęgniarka opublikowała poruszający wpis, nie owijała w bawełnę
  2. Widok grobu kultowego aktora PRL wywołuje emocje. Zginął w niezwykle tragicznych okolicznościach
  3. Wstrząsające doniesienia z Polski. Ekspert zaczął mówić o „czarnej strefie”, wszystko rozegra się wkrótce

Jarosław Pinkas o antycovidowcach

Jarosław Pinkas zapewnił także, że inspektoratowi chodzi tylko i wyłącznie o zapewnienie bezpieczeństwa i nieprzepełniania szpitalnych łóżek. Wyraził także ogromny sprzeciw wobec antycovidowców, których określił egoistami. 

-Za nami nie stoją złe moce, firmy farmaceutyczne, nie stoi coś złego, niedobrego. Za nami stoją wyłącznie dobre intencje – zapewnia Jarosław Pinkas i dodaje:

-wiedza medyczna, tysiące profesjonalistów, którzy doskonale wiedzą, że w przestrzeni publicznej jest wirus, że trzeba z nim walczyć, że ludzie umierają, że poprzez brak rozwagi może zabraknąć łóżek w szpitalu, że może być kolejka do szpitala i najbardziej dramatyczne dylematy – kogo podłączyć do respiratora i zastosować odpowiednią terapię – wyjaśnia w rozmowie z TV Republika szef sanepidu. 

Przypomnijmy, że od soboty w całej Polsce obowiązuje żółta strefa. W niedzielę Ministerstwo Zdrowia podało informację o 4 178 nowych zakażeniach, łącznie w Polsce mamy 125 816 osób, u których potwierdzono obecność koronawirusa.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

GIS
fot. eastnews.pl/Piotr Moleck

Od soboty obowiązuje zasłanianie nosa i ust.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wszyscy bardzo się mylili. Lekarze biją na alarm, chodzi o koronawirusa
  2. Spadnie śnieg, TVN potwierdził. Aż trudno uwierzyć, bardzo ważna wiadomość dla polskich turystów
  3. Ministerstwo Edukacji Narodowej zabrało głos w sprawie studniówek. Już wszystko jasne, maturzyści przygotujcie się
  4. Zrobił zdjęcie swojej córce. Dopiero później ujrzał porażający szczegół, teraz nie może spać w nocy
  5. Do sieci wyciekło zdjęcie z szatni Igi Świątek, zrobili je zaraz po wygranej. Co oni tam wyrabiali? Istne szaleństwo
  6. Najtańsze, najprostsze i najlepsze ciasto bez pieczenia zrobisz w 10 minut. Smakuje jak spełnienie marzeń

Źródło: onet.pl

 

Poprzedni artykułWstrząsające informacje o Pietrku z „Rancza”. Na samą myśl chce się płakać
Następny artykułWielokrotnie widzieliśmy ją w TVP, niestety nie żyje. Jej kultowa rola na zawsze zostanie w pamięci widzów
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl