GIS wydało oświadczenie, w którym poinformowano, że ze sprzedaży został wycofany popularny produkt, którego używa wielu ludzi. Jak podano, może być on bardzo niebezpieczny dla zdrowia. Pewne jest jedno, pod żadnym pozorem nie wolno lekceważyć przekazanej wiadomości. Sanepid ostrzega i pilnie alarmuje. 

GIS bije na alarm i ostrzega, że wycofano ze sprzedaży produkt, którego może używać wielu ludzi. Ludzie są narażeni na niebezpieczeństwo, ponieważ jest on na tyle popularny, że mógł znaleźć się w domach niczego nieświadomych osób. Warto zapoznać się z wydanym oświadczeniem, a przede wszystkim nie lekceważyć go.

GIS wydało pilny alarm

Główny Inspektorat Sanitarny wydał pilne oświadczenie, w którym można przeczytać, że na powierzchni skorupek jaj wykryto obecność bakterii Salmonella spp. Dotyczy to produktu Świeże jaja Ferma Drobiu Józef Kaczała – klasa A, klasa wagowa L, 10 szt. Wykonano odpowiednie badania, które dały pozytywny wynik na 3 z 5 jajek.

Producent jaj oraz nadzorujący go organ – Powiatowego Lekarza Weterynarii w Oleśnicy, został ostrzeżony o zaistniałej sytuacji przez Państwowy Inspektorat Sanitarny w Oleśnicy. Zakład pakowania jaj został objęty nadzorem Inspekcji Weterynaryjnej oraz przeprowadzono niezbędne kontrole. Jak informuje portal gov.pl, właściciel z własnej inicjatywy wycofa produkt ze sprzedaży. Dodatkowo pobrano próby podeszwowe ze wszystkich trzech ferm w Sokołowicach, skąd pochodzą jaja.

  1. Dramat na plebanii. Znaleziono ciało młodego księdza, miał tylko 35 lat
  2. Córka Jolanty Kwaśniewskiej cała w emocjach. Odpowiedziała na bezczelne pytanie, nie wytrzymała

Zalecenia dla konsumentów

Spożycie jaj, szczególnie na surowo jest zabronione, ze względu na potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Należy również zwrócić uwagę, czy produkt o numerach partii wskazanych w komunikacie znajduje się w naszych domach. Jeśli tak, należy się go pozbyć w szybki i bezpieczny sposób lub poinformować odpowiednie organy.

Jak informuje portal gov.pl, bakterie na jajach w prosty sposób mogą przenieść się na inne produkty. Wobec tego należy pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności i nie spożywać niesprawdzonych wcześniej przez nas jajek.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

GIS poinformował o wykryciu bakterii Salmonella spp. na powierzchni jaj.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nowy zakaz wchodzi w życie już od jutra. Polacy mogą spodziewać się masowych wiadomości
  2. Tragiczna wiadomość. Tatry w żałobie, nie żyje legenda
  3. Trafiła do ginekologa z bólem brzucha. Prawda okazała się wstrząsająca, wyjęli z niej 24-kilogramową masę
  4. Przez nowotwór stracił dziecko. Odebrało mu mowę, kiedy zdjął lustro w pokoju zmarłej córeczki
  5. Gwiazda serialu „Przyjaciółki” jest w ciąży. Zewsząd sypią się komplementy i gratulacje, wspaniała wiadomość
  6. Agnieszka Woźniak-Starak o poranku wygląda promiennie i rześko dzięki 1 przyprawie. Oczyszcza organizm jak żadna inna

Źródło: gov.pl

Poprzedni artykułLekarz Dagmary Kaźmierskiej nie ma złudzeń. Trzeba zacząć działać natychmiast, przed gwiazdą trudne chwile
Następny artykułWidzieliśmy ją na TVN, niestety nie żyje. Aktorka popełniła samobójstwo
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl