GIS wydał ważne oświadczenie, w którym informuje o wycofaniu znanego produktu spożywczego. Każdy z nas może mieć go w swojej lodówce – spożycie grozi zarażeniem poważną chorobą.  Główny Inspektorat Sanitarny apeluje do konsumentów o wyrzucenie lub oddanie do sklepu wycofanego produktu. 

GIS poinformował o koniecznym i natychmiastowym wycofaniu z obrotu produktu Ser Koryciński swojski naturalny, ser dojrzewający z surowego, pełnego mleka krowiego. Niestety w trzech na pięć próbek wykryto groźną bakterię o nazwie Listeria monocytogenes.

GIS wycofuje ser – spożycie grozi niebezpieczeństwem

Produkt, który wycofano z Polskich sklepów to Ser Koryciński – jeżeli posiadamy go w lodówce, należy zwrócić uwagę na numer serii, którym jest data produkcji i termin ważności. Jeżeli na nabiale widnieje informacja, że data wyrobu to 01.06.2020 a data przydatności to 01.07.2020 –  nabiał należy natychmiast wyrzucić lub oddać do sklepu.

W trzech na pięć pobranych próbek wykryto bakterię Listeria monocytogenes. Zjedzenie zakażonego produktu może skutkować groźną chorobą zwaną listeriozą. Do grup zwiększonego ryzyka należą noworodki, kobiety w ciąży, osoby starsze, pacjenci po przeszczepach narządowych, z chorobami nowotworowymi, marskością wątroby i osoby w czasie leczenia immunosupresyjnego. Pamiętajmy, że każdy konsument, który spożył ser, może spodziewać się objawów choroby.

  1. Ogromny pożar, nad miastem kłęby dymu. Widok jest porażający, kilkanaście zastępów walczy
  2. Zaczęło się, niebywała awantura w Biedronce. Wściekli klienci zaczęli się kłócić o restrykcję z kierownikiem, działo się niewyobrażalne
  3. Uwaga: Każdy Polak dostanie dziś wiadomość SMS. Znamy jej treść, bardzo ważne

GIS ostrzega przed groźną chorobą

Listerioza, która może być następstwem spożycia zakażonego produktu, jest niezwykle niebezpieczna dla zdrowia. Objawem mogą być nudności i wymioty, zapalenie spojówek, czy zakażenie skóry. Warto obserwować każde nieprawidłowości w zdrowiu bowiem w skrajnych przypadkach choroba może skutkować sepsą lub zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych.

Jeżeli zaobserwujemy zmiany w samopoczuciu, bezwzględnie zaleca się kontakt z lekarzem. Warto też sprawdzić, czy ser, który posiadamy w domu to na pewno ten, który wycofano ze sklepowych półek – poznamy to po dacie wyrobu i przydatności umieszczonej na opakowaniu.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

GIS
foto gis.gov.pl

Produkt wycofany ze sklepowych półek – wszyscy możemy mieć go w lodówce.

ZOBACZ TEŻ:

  1. PiS w końcu pozwał Rafała Trzaskowskiego. W jakim celu i po co zagrywki tego typu?
  2. Tragedia, 8 dzieci nie żyje. Chcieli pomóc koleżance, łzy same napływają do oczu, smutna wiadomość ze świata
  3. Adam ze „Ślubu od pierwszego wejrzenia” pokazał dziecko. Słowa internautów są bezlitosne, przykro patrzeć
  4. Lepiej nie spożywaj popularnych produktów z listy. GIS wycofał wszystkie z nich, mogą być bardzo groźne dla zdrowia
  5. Mężczyzna usłyszał rozpaczliwe piski dobiegające spod ziemi. Kiedy zaczął kopać, jego oczom ukazał się dramatyczny widok
  6. Zakradli się z kamerą do domu pogrzebowego. Gdy zobaczyli, co jest w środku, prawie rzucili się do ucieczki

Źródła: gis.gov.pl, medonet.pl, wp.pl

 

Poprzedni artykuł5-latek zadzwonił na policję i powiedział, że mama poszła do nieba. Reakcja policjanta porusza do łez
Następny artykułCórka Krzysztofa Jackowskiego ujawniła całą prawdę na jego temat. Wypłynęły rodzinne sekrety
Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.