Gliwice: doszło do poważnego wypadku. 67-latkowi, kierującemu busem postawiono zarzuty. W wyniku zderzenia busa i autokaru zginęło dziewięć osób. Do tragedii doszło na Drodze Krajowej nr 88, 22 sierpnia pod Kleszczowem koło Gliwic. Prokuratura złożyła wniosek o tymczasowy areszt dla 67-latka- informuje wiadomosci.gazeta.pl.

Jak podaje portal, 67-latek został już przesłuchany. Podczas wypadku był trzeźwy. Jak twierdzi, nie pamięta dokładnie okoliczności zdarzenia. Grozi mu od 6 do 8 lat pozbawienia wolności.

Gliwice tragiczny wypadek 

Jak podaje wiadomosci.gazeta.pl, do wypadku doszło na Drodze Krajowej nr 88. Kierujący samochodem osobowym próbował wyprzedzić autokar jadący przed nim. Nadjeżdżający z naprzeciwka bus próbował wyminąć auto, ale jego kierowca z niewyjaśnionych  na razie przyczyn stracił panowanie nad kierownicą. 

Bus przewrócił się na bok, po czym uderzył w autokar. W busie znajdowało się 9 osób. Wszystkie zginęły. W autokarze natomiast ucierpiało 7 osób, pasażerowie i kierowca, którego straż pożarna wydostawała z wozu za pomocą sprzętu hydraulicznego. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Wiemy, co z rozpoczęciem roku szkolnego. Minister edukacji właśnie powiedział prawdę
  2. Nawet kilka tysięcy zakażeń jednego dnia. Eksperci biją na alarm

Nie żyje 9 osób

9 pasażerów busa to 5 mężczyzn i 4 kobiety. Wszyscy zginęli na miejscu. Najbardziej ranny był kierowca autokaru. W akcji ratowniczej brał udział Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował mężczyznę do szpitala.

Łącznie w autokarze podróżowało 49 pasażerów. Kierowcy samochodu osobowego i jego współpasażerom nic się nie stało. Media podały, że wśród podróżujących znajdował się obywatel Słowenii. To kolejny tragiczny wypadek, jaki miał miejsce w te wakacje. Policja przedstawiła dramatyczne oświadczenie dotyczące podobnych wydarzeń w Polsce. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

GLIWICE
http://gliwice.slaska.policja.gov.pl

Najbardziej ranny został kierowca autokaru. 6 pasażerów także trafiło do szpitala.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Rodzina przekazała tragiczną wiadomość, śmierć nadeszła niespodziewanie. Gwiazdor miał tylko 38 lat
  2. Przepis na zupę na rosole. Przepis, który zajmie dosłownie chwilę, a sprawi, że bliscy będą zachwyceni głębią smaku i aromatu
  3. Andrzej Duda podjął decyzję. Polskę obiegła ważna wiadomość
  4. Oficjalnie, Kinga Rusin odchodzi z ”Dzień dobry TVN”. Ujawniła powód
  5. Nagłe oświadczenie ministra edukacji. Dariusz Piontkowski ujawnił prawdę
  6. Media donoszą o dramatycznym rozstaniu Haliny Mlynkovej. Jeszcze nie tak dawno chwaliła się, że uwielbia gotować dla męża

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

 

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl