Godzina policyjna to codzienność milionów ludzi w Europie. Kolejne kraje decydują się na bardzo rygorystyczne kroki. Wprowadzane jest wojsko, zamykane są szkoły i miejsca pracy. Mnóstwo kobiet i mężczyzn martwi się, jak pogodzi pracę i zamknięcie szkół dzieci. Tak poważnie jeszcze nie było.

Europa walczy z koronawirusem. Liczby dobowych przypadków wciąż rosną dlatego rządy poszczególnych krajów, sięgają po coraz bardziej restrykcyjne przepisy. Godzina policyjna obowiązuje we Francji, Niemczech, Hiszpanii, kolejnym krajem, który chce wprowadzić to rozwiązanie, są Włochy. To jednak nie wszystko. 

Godzina policyjna i wojsko w szpitalach – jak Europa walczy z koronawirusem?

W środę w Czechach zanotowano 15 729 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Coraz więcej osób jest tam hospitalizowanych. Rząd już zapowiedział, że podejmie decyzje o intensywnych obostrzeniach.

W kraju obowiązuje stan wyjątkowy. Mieszkańcy Czech muszą dostosować się do ograniczeń związanych z wychodzeniem z domu. Obostrzenia wprowadzono także w handlu, zamknięto restauracje, część placówek handlowych i szkoły. Rząd jednak chce jak najszybciej przywrócić kraj do normalnego funkcjonowania. 

Tymczasem coraz więcej krajów decyduje się na wprowadzenie godziny policyjnej. We Włoszech od dzisiaj obowiązuje zakaz poruszania się po mieście w godzinach 22-5. Wyjątkiem są oczywiście osoby pracujące i udające się do lekarza. 

Premier Włoch ogłosił, że to obostrzenie będzie obowiązywało do 3 grudnia. Jak przekazuje tvn24.pl, Giuseppe Conte wyjaśnił, że w kraju jest więcej bezobjawowych przypadków, a ilość osób hospitalizowanych spada. Premier zapewnił, że rząd o wiele lepiej monitoruje sytuację niż w pierwszej fali epidemii. 

  1. Skandal. Katechetka na lekcji religii: „Z płodów poddanych aborcji robi się kosmetyki”
  2. Mama nie wierzyła własnym oczom. Panie w żłobku zakleiły stópki dziecka taśmą, powód jest powalający
  3. Ślub z osobą zmarłą. Porażające, co dzieje się w sercu Europy

Wojsko w Szwajcarii

Rząd Szwajcarii podjął decyzję o wysłaniu 2,5 tysiąca żołnierzy do szpitali. Ministersto Zdrowia podaje, że dochodzi do 10 tysięcy nowych zakażeń na dobę. 

– W drugiej fali epidemii COVID-19 gwałtownie rośnie liczba zakażeń, a wraz z nią, z opóźnieniem od jednego do dwóch tygodni, liczba hospitalizacji i pacjentów trafiających na oddziały intensywnej terapii. Od wtorku 27 października kilka kantonów poprosiło o wsparcie wojska – poinformował w środę rząd w oficjalnym komunikacie, jak cytuje tvn24.pl.

Tymczasem w Grecji ogłoszono całkowity lockdowan, który ma potrwać trzy tygodnie. Zdaniem rządu jest to jedyne rozwiązanie, które skutecznie powstrzyma transmisję wirusa.

Z kolei na Ukrainie sytuacja przedstawia się dość dramatycznie, jak podaje tvn24.pl, w szpitalach kończą się łóżka dla chorych na COVID-19. Premier nie wyklucza wprowadzenia weekendowej kwarantanny.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najnowsze odkrycie pokazuje, że już w prehistorii istniała równość płci. Naukowcy mają konkretne dowody
  2. Obowiązkowe testy dla Polaków, jeśli nie zrobisz, to Cię nie wpuszczą. Europejski kraj stawia wysokie wymagania
  3. Dominika Gwit jest przeszczęśliwa. Pokazała wyjątkowe zdjęcia, fani gratulują
  4. Nie wszystkie sklepy w galeriach zostaną zamknięte. Wiemy, gdzie zrobisz zakupy i jakie produkty kupisz bez najmniejszego problemu
  5. Maciej Maleńczuk o kobietach: ”Mija 26 i staje się z niej nieznośna baba”. 59-latek pochwalił się swoimi ”przygodami”
  6. Sesja narzeczeńska u Pawła z „Rolnik szuka żony”. Zakochani z Baśkami w tle
  7. Złapali się za głowę, gdy usłyszeli, co zdaniem Gessler jest sekretem idealnego rosołu. Prawie każdy gotuje go w inny sposób

Źródło: tvn24.pl

 

Poprzedni artykułMariusz Czajka o Maryli Rodowicz: „Mieszka w pałacu, chodzi z drogimi torebkami i mówi, że nie ma pieniędzy”
Następny artykułCałkowity zakaz dla mieszkanek i mieszkańców Warszawy. Rafał Trzaskowski właśnie wydał komunikat
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl