W czwartek, 26 listopada opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów zawierające dokładny opis przepisów obowiązujących w grudniu. Wiadomo już, że najwięcej zmian dotyczy handlu, dlatego zmiany dotyczą także godzin dla seniorów. W grudniu godziny te nie będą obowiązywały tylko w jeden dzień, to jest 24 grudnia, w Wigilię.

Godziny dla seniorów pozostają poza tym jednym dniem bez zmian. Decyzja Rady Ministrów wydaje się być zrozumiała. W Wigilię sklepy działają jedynie do 14.00, dwie godziny dla seniorów mogłyby spowodować duży tłok młodszych konsumentów w pozostałych godzinach.

Rozporządzenie Rady Ministrów – godziny dla seniorów prawie bez zmian

Rozporządzenie, które wczoraj zostało opublikowane, uwzględnia przepisy, jakie będą obowiązywać w grudniu. Seniorzy przez cały miesiąc mają nadal zapewnione dwie godziny na zakupy przeznaczone tylko dla nich. 

Przypomnijmy, że godziny dla seniorów obowiązują od 10:00 do 12:00 od poniedziałku do piątku. Decyzja o zniesieniu przepisu w Wigilię ma zapobiec kolejkom.

Rozporządzenie dotyczy przede wszystkim kwestii handlu. Od 29 listopada znów zaczynają normalnie funkcjonować galerie handlowe. Obowiązuje także limit osób mogących znajdować się jednocześnie w sklepie. Aktualnie jest to 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. 

W galeriach będą działać wszystkie punkty z wyłączeniem sal zabaw dla dzieci. 

  1. Pokochały go tysiące Polek, teraz Rossmann obniżył cenę prawie o 50%. Masz jeszcze kilka dni, aby kupić rewelacyjny tusz do rzęs
  2. Wystarczyło, że spojrzeli na zdjęcie Agaty Dudy. Internauci dosłownie wściekli się, zwrócili uwagę na jedną rzecz
  3. Aktor ”Klanu” nie żyje. Nieoficjalnie: mogło dojść do nieumyślnego spowodowania śmierci

Boże Narodzenie 2020

Rząd zdecydował się na przywrócenie galerii handlowych do pracy z uwagi na bardzo istotny dla gospodarki miesiąc. Święta to dla Polaków czas intensywnych zakupów. Galerie handlowe osiągają obroty przewyższające ich zarobki roczne.

Dodatkowo trwają prace nad wprowadzeniem dodatkowej handlowej niedzieli. Projekt ustawy uzyskał już zielone światło komisji sejmowej. 

Czy w galeriach handlowych obowiązują godziny dla seniora?

Nie, w galeriach handlowych godziny dla seniora nie obowiązują, ponieważ w rozporządzeniu Rady Ministrów wynika, że godziny te obowiązują w sklepach z żywnością, w drogeriach i aptekach i na poczcie.

Wobec tego galerie handlowe są wyłączone z tego przepisu z wyłączeniem wyżej wymienionych punktów znajdujących się na terenie galerii.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

GODZINY DLA SENIORÓW
Fot. Jakub Kaminski/East News

Godziny dla seniorów nie będą obowiązywać tylko w Wigilię. 

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Zablokowana ulica, zaczynają się przepychanki. Ludzie biją brawa, policja już na miejscu
  2. Pojawiło się ostrzeżenie. Od pierwszego „ataku zimy” dzielą nas godziny, Polacy powinni się przygotować
  3. Już są, długo wyczekiwane hity od dziś w Pepco. Za mniej niż 10 złotych kupisz świąteczne ozdoby
  4. Nagła wiadomość z Ministerstwa Rodziny. Jeśli planujesz mieć więcej niż jedno dziecko, możesz się bardzo zdziwić propozycją
  5. Zaprosili Górniak do Polsatu. Na żywo zagroziła wyprowadzką z Polski i pouczała o odporności
  6. Miała wziąć z nim ślub. Gdy na nagraniu odkryła, co robi z jej psami natychmiast zerwała zaręczyny
  7. Mariusz Pudzianowski pochwalił się „Małą Pudzianką”. Ma dopiero cztery miesiące, podobna do wujka? (FOTO)

źródło: money.pl

 

Poprzedni artykułMichał Szpak w krótkich włosach jest nie do poznania. Na zdjęciu ciężko go poznać
Następny artykułAnna Lewandowska już ubrała choinkę. ”W listopadzie. Za wcześnie? Pewnie tak, ale”
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl