Godziny otwarcia popularnych sklepów spożywczych uległy zmianie. Biedronka, Lidl, Kaufland, Aldi oraz Dino wydłużają godziny pracy, by w obliczu epidemii koronawirusa i nowych obostrzeń, ułatwić życie swoim klientom. 

W środę, 1 kwietnia, w związku z epidemią koronawirusa w Polsce, rząd wprowadził w życie kolejne restrykcje i zaostrzenia, dotyczące zasad przemieszczania się, a także korzystania z usług. Przed sieciami handlowymi pojawiło się ogromne wyzwanie. Aby mu sprostać, zmianie uległy godziny otwarcia popularnych sklepów. Od teraz Biedronka, Lidl, Kaufland, Aldi oraz Dino zamkną się dla swoich klientów znacznie później. 

Zmiany w sklepach

Zmiany w sklepach dotyczą nowych, niższych limitów osób, które jednocześnie mogą przebywać w placówkach handlowych, a także wyznaczonych godzin, w których zakupów dokonują jedynie seniorzy. Choć obostrzenia zostały wprowadzone, jak wiadomo, po to, by skutecznie walczyć z koronawirusem, osoby wybierające się do sklepu, muszą uzbroić się w sporą cierpliwość. 

Do każdego obiektu, może wejść maksymalnie trzy razy więcej osób, niż jest kas. Oznacza to, że w sklepie, w którym mamy trzy kasy, zakupy może robić maksymalnie 9 osób. Dodatkowo w placówkach handlowych wprowadzono godziny dla seniorów. W sklepach, drogeriach i aptekach, od godziny 10 do godziny 12, zakupy mogą zrobić jedynie osoby powyżej 65 roku życia. Nowe limity wiążą się z długimi kolejkami, jednak sieci handlowe, znalazły sposób na ich rozwiązanie, zmieniając godziny otwarcia swoich sklepów. Niektóre z nich czynne są całą dobę. Do której otwarte są Biedronka, Lidl, Kaufland, Aldi i Dino?

  1. Jak leczona jest córka Kasi Kowalskiej? Procedury ograniczają lekarzy, wokalistka jest w trudnej sytuacji
  2. GP: Rząd planuje pozbawić Polaków prywatności. Minister dostanie dostęp do kluczowych danych
  3. Niepokojące doniesienia Szumowskiego o walce z epidemią. „My dostarczamy sprzęt, a on gdzieś znika”
Godziny otwarcia Biedronka
 
Od 2 kwietnia zmieniły się godziny otwarcia Biedronki. Sklep poinformował, że od teraz placówki handlowe sieci będą czynne w godzinach 6.00-24.00. Natomiast w dniach 7-10 kwietnia, sklepy Biedronki otwarte będą przez całą dobę.
 
Godziny otwarcia Lidl
 
Zmianie uległy również godziny otwarcia popularnej sieci sklepów Lidl. Od 2 kwietnia, większość z nich będzie czynna w godzinach 6.00-24.00. Placówki handlowe między innymi w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Poznaniu, będą działać całodobowo. 
 
Godziny otwarcia Kaufland
 
Od 1 kwietnia, Kaufland otwarty jest dla swoich klientów od 6.00 do 23.00, z wyjątkiem sklepów w Olsztynie, Kwidzynie, Malborku, Ostrowi Mazowieckiej i Białej Podlaskiej, które zamykają się o godzinie 22.00

Godziny otwarcia Aldi

Aldi czynny jest dla swoich klientów od godziny 7 rano do 21.00, jednak warto pamiętać, że sklep wprowadził półgodzinną przerwę techniczną. Od 14.00 do 14.30 cała placówka handlowa poddawana jest dezynfekcji.
 
Godziny otwarcia Dino
 
Markety sieci Dino, w najbliższym czasie będą otwarte od 6.30 do 21.00.
 
ZOBACZ ZDJĘCIA:
godziny otwarcia
fot. unsplash.com/Hal Gatewood

Sklepy zdecydowały się zmienić swoje godziny otwarcia, aby każdy z klientów mógł dokonać zakupów. 

godziny otwarcia
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa. 16.03.2018. n/z Sklep Biedronka

Biedronka będzie czynna od 6.00 do 24. W dniach 7-10 sklep otwarty będzie przez całą dobę. 

godziny otwarcia
Fot. Lidl, materiały prasowe

Większość sklepów Lidl będzie czynna w godzinach 6.00-24.00. Placówki handlowe między innymi w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Poznaniu, będą działać całodobowo. 

ZOBACZ TEŻ:
  1. Dwa ciała w mieszkaniu, na miejscu prokurator i policja. Nieoficjalnie: siostra zabiła brata, potem siebie?
  2. Tysiące osób modliło się w jednym miejscu. Dwie nie żyją, 2,5 tys. na kwarantannie, zagraniczny rząd poszukuje innych
  3. Dramatyczne nagranie z polskiego szpitala, pacjent obnażył całą prawdę. ”Nie macie pojęcia co się tutaj dzieje”
  4. Czy przed sklepami są kolejki? Dowiesz się bez wychodzenia z domu, tłumaczymy jak
  5. Epidemiolog twierdzi, że epidemia w Polsce zaczęła się kilka miesięcy temu. Wskazał prawdopodobną datę
  6. Ważny apel prezydenta do wszystkich Polaków. Chodzi o zakupy

źródło: tvn24.pl

Poprzedni artykułKosmetyczka miała jej zrobić idealne brwi. Pokazała koszmarne zdjęcia, usuwanie będzie kosztować fortunę
Następny artykułUwaga na aplikację używaną teraz przez wielu z nas. Może być prawdziwym zagrożeniem
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.