Godziny policyjne w Polsce stanowią przedmiot rozważań wielu ludzi. Zważywszy na zaostrzone do 29 listopada restrykcje i utrzymujące się na poziomie powyżej 20 tys. wskaźniki dziennych zakażeń koronawirusem, robi się to coraz bardziej zastanawiające. Rzecznik rządu Piotr Müller wypowiedział się na ten temat.

To, czy godziny policyjne zostaną wprowadzone zależy od kilku czynników. Rzecznik rządu podczas wywiadu dla stacji telewizyjnej TVN24 powiedział, jak to wygląda z perspektywy rządu Polski.

Godziny policyjne Polska

We wtorek 10 listopada 2020 roku rzecznik rządu Piotr Müller był gościem stacji telewizyjnej TVN24. Podczas rozmowy padło kilka pytań dotyczących obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, a także o możliwość wprowadzenia godziny policyjnej. Poruszony został także temat narodowej kwarantanny.

– Kluczowe dla podjęcia decyzji w sprawie narodowej kwarantanny będą liczby zakażeń koronawirusem z wtorku i środy […] To zależy od danych dotyczących mobilności obywateli […], na jakim poziomie będzie wydajna służba zdrowia – informuje rzecznik rządu Piotr Müller.

Pytany o godziny policyjne i ich możliwe wprowadzenie rzecznik miał odpowiedzieć, że jest to ostatni wariant obostrzeń, jaki rząd bierze pod uwagę. 

– To jest kwestia tych rozwiązań, które też widzieliśmy na wiosnę, był wprowadzony scenariusz, w którym wychodzenie z domu było ograniczone wyłącznie do obowiązków zawodowych, niezbędnych potrzeb, które wynikały np. z wizyty u lekarza czy zrobienia zakupów. To jest wariant, który był dyskutowany na Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego – powiedział Piotr Müller.

  1. Ministerstwo Edukacji ma pilną wiadomość. Wszystko zacznie się dziś o 11:11
  2. Maryla Rodowicz jest w dramatycznej sytuacji. Jej słowa nie pozostawiają wątpliwości, „gorzej być nie może”
  3. Ponad połowa Polaków popełnia jeden fatalny błąd. Konsekwencje są katastrofalne

Koronawirus w Polsce. Szczepionki

Wypowiadając się na temat narodowej kwarantanny, rzecznik rządu odpowiedział, że jeśli będzie musiało do niej dojść, wówczas zostanie ona ogłoszona z odpowiednim wyprzedzeniem. Padło także kilka pytań na temat szczepionek przeciwko koronawirusowi. Piotr Muller odpowiedział, że premier Mateusz Morawiecki miał zarządzić już przygotowanie infrastruktury i tworzenie punktów szczepień przez służby mundurowe.

Dziennikarz zapytał rzecznika także o możliwość trafienia do Polski ponad 20 milionów szczepionek na przełomie stycznia i lutego 2021 roku. Odpowiadając na to pytanie, stwierdził, że „przede wszystkim nie ma mowy o takim terminie dla całego wolumenu”. Następnie miał zaznaczyć, że prowadzone są rozmowy na temat szczepionek z trzema firmami, a z jedną z nich ma zostać podpisana umowa jeszcze w tym tygodniu.

– Mamy ogromną nadzieję, że będzie nie tylko jeden dostawca – stwierdził Piotr Müller. Chwilę później dodał, że prawdopodobnie już w tym tygodniu będzie wiadomo jaka ilość szczepionek i kiedy trafi do naszego kraju.

Przypomnijmy, że w poniedziałek 9 listopada 2020 roku premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w środę 11 listopada 2020 roku planowane jest podpisanie umowy z dwoma firmami na dostawę szczepionek na COVID-19 i Polska ma je otrzymać w tym samym czasie, co pozostałe kraje Unii Europejskiej.

ZOBACZ TEŻ:

  1. W niecałe trzy lata do ich dwójki dołączyło dziewięcioro dzieci. Trudno o większy zbieg okoliczności
  2. Nieoficjalnie: Mówią o godzinie policyjnej. Miała zapaść też decyzja ws. lockdownu Polski
  3. Jak długo będą zamknięte bary i restauracje? Polki i Polacy poznali datę, jest jednak ważny wyjątek
  4. Minister ogłosił zmiany dla Polaków. Wszystko stanie się jeszcze w tym tygodniu
  5. Horoskop na cały tydzień. 3 znaki czeka wielkie szczęście, jeden szczególnie musi na siebie uważać
  6. Zapowiedziano kontrole 3788 gospodarstw. Dziś pojawił się apel o pilne zawieszenie
  7. Lepsze niż robią mama i babcia, Gessler zdradziła przepis na idealne kotlety schabowe. Sekret tkwi w wybornej panierce, wystarczy jedna czynność

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Poprzedni artykułPodała kasjerowi banknot 200 zł. Po chwili zauważył na nim napis, natychmiast wezwał policję
Następny artykułKościoły w Polsce zostaną zamknięte? Główny doradca premiera zabrał głos, profesor nie ma żadnych wątpliwości
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl