Golden retriever sprawił, że wszystkim nam zrobiło się ciepło na sercach. Z samotnego spaceru piesek wrócił nie jak zwykle sam, albo z ekscytującym znaleziskiem pokroju szczególnie długiego patyka a… z malutką koalą na plecach. Cały świat zachwyca się psem, który najprawdopodobniej uratował życie małemu zwierzątku. 

Wiemy dokładnie, jak przyjacielskie potrafią być psy tej rasy. Golden retriever kocha bawić się z nami i uwielbia dzieci, wobec których jest nadwyczaj cierpliwy i pozwala im się tarmosić, nawet jeśli nie przepada za takim traktowaniem. Ten pies musiał być przekonany, że spotkał jakieś wyjątkowo włochate niemowlę, kiedy malutka koala wdrapała się na jego grzbiet. 

Golden retriever i niezwykłe znalezisko

Kerry McKinnon została obudzona o nieludzko wczesnej godzinie w poniedziałkowy poranek przez swojego męża. Mężczyzna ledwo mógł opanować śmiech, kiedy oświadczył jej, że koniecznie musi wyjść na podwórko, żeby zobaczyć, co stało się przez noc. Kobieta spodziewała się wielu rzeczy, ale na pewno nie takiego widoku.

Na ganku, jak każdego ranka, leżał ich golden retriever, Asha. Inaczej niż zazwyczaj, wraz z nim leżało tam jeszcze jedno zwierze. Był to malutki miś koala, kurczowo uczepiony sierści na grzebiecie Ashy. Takiego widoku żadne z nich się nie spodziewało, ale była to chyba najbardziej urocza rzecz, jakiej kiedykolwiek byli świadkami!

Koala oddany w dobre ręce

Właściciele psa wydedukowali, że mały miś musiał wypaść z torby swojej mamy i w poszukiwaniu ciepła odnaleźć bawiącego się w ogrodzie psa. I chociaż większe zwierzę przez cały czas wyglądało na raczej zdezorientowane, świetnie sprawdziło się jako opiekun koali. Co więcej, jego obecność uratowała mu życie – maluszek nigdy sam nie przeżyłby chłodnej nocy.

Kiedy tylko właściciele Ashy odkryli maleństwo, natychmiast zawieźli je do najbliższego weterynarza, który zna się na koalach i mógł zapewnić mu bezpieczeństwo.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

golden retriever
fot. Kerry McKinnon, facebook.com

Gdyby nie pies, mały koala mógłby nie przeżyć. 

golden retriever
fot. Kerry McKinnon, facebook.com

Asha świetnie sprawdziła się jako opiekunka. 

golden retriever
fot. Kerry McKinnon, facebook.com

Maluszkiem zajął się weterynarz. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Do zespołu hospicjum dla dzieci dołączyła nowa terapeutka. Podopieczni od razu ją pokochali
  2. Bezdomny kot znalazł porzucone niemowlę. Ogrzewał je, dopóki nie nadeszła pomoc
  3. Dlaczego kot udaje chleb? Kocia pozycja, która bawi do łez
  4. Suczka labradora urodziła największy miot w historii. Takiej ilości szczeniaków nie spodziewał się nawet weterynarz
  5. Niesamowite, jak wyglądają kociaki maine coon. Ich uszy robią prawdziwą furorę w internecie, żadna inna rasa takich nie ma

źródła: cbsnews.com

Poprzedni artykułBarbara Brylska dawno temu zniknęła z ekranów. Zdradziła, co musi się stać, aby znowu zagrała w filmie
Następny artykułAnna Mucha ma poważny problem ze zdrowiem. Mało kto wie, z czym musi sobie radzić codziennie
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego