Golden retriever to bardzo przyjazna i energiczna rasa. Bardzo lubi dzieci i zawsze będzie nadzwyczaj opiekuńczy wobec tych, których uzna za członków swojego stada. Jednak to małżeństwo nawet nie zdawało sobie sprawy, jak świetnego opiekuna przyjmują do swojego domu, kiedy adoptowali tego pięknego psa.
Zdarza nam się martwić, że nas pies nie będzie potrafił zaakceptować dziecka, kiedy maluch pojawi się w naszym domu, w końcu na jego terytorium. Na całe szczęście, zazwyczaj te obawy są bezpodstawne, ale chyba nikt nie spodziewa się, że ostatecznie będziemy mieli do czynienia z taką sytuacją! Ten golden retriever ostatecznie udowadnia, jak oddane swojemu stadu są psy. Sprawdźcie sami!

Golden retriever lepszy niż niańka

Ten golden retriever został wytresowany w niezwykły sposób. Zamiast uczyć się prostych sztuczek takich jak podawanie łapy czy przynoszenie nam gazety, to zwierzę jest pełnoprawną opiekunką do dziecka! Właściciele musieli poświęcić temu wiele starania, ale udało się.
Teraz golden retriever potrafi zrobić wiele rzeczy wokół maleństwa. Oczywiście, przede wszystkim, zawiadamia rodziców dziecka, na przykład kiedy maluch budzi się i płacze, a oni tego nie słyszą. Jednak przede wszystkim, zwierzę zachwyca Internautów, swoją umiejętnością do… zabierania dziecka w wózku na spacery.

Dla kogo golden retriever?

Golden retriever idealnie nada się dla rodzin. To pełen energii zwierzak, który kocha nieustającą zabawę. Jego cechą, która może być denerwująca, jest ewentualnie to, że pies najchętniej nieustannie przebywałby ze swoim właścicielem.

ZOBACZ NAGRANIE:

Psiak jest idealną nianią!

ZOBACZ TEŻ:

źródła: Viral Paws/YouTube

Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego